10 найбільш шкідливих сніданків

10 шкідливих сніданків1) Соки у пакетах

Не дивлячись на те, що за технологією до складу соків не повинен включатися цукор, найчастіше такі соки у пакетах містять багато інших простих вуглеводів. Крім того, те що ми вважаємо м’якоттю – зовсім не фрукти, а макуха цукрових буряків або пектин.

2) Мюслі, каші швидкого приготування

Злакові для виробництва мюслів та кашів швидкого приготування все одно проходять первинну обробку. У підсумку, вуглеводи, що містяться у продуктах, перетворюються з повільних в швидкі Крім того, у їх складі багато чистого цукру та інших джерел порожніх калорій.

3) Торти та тістечка з магазину

Всі знають, що торти і тістечка з  кремом – чемпіони по калорійності. Але коли заходиш у кав’ярню з щирим наміром випити просто чашечку кави, абсолютно неможливо встояти перед спокусою. Для виготовлення тортів і тістечок використовують борошно вищого гатунку і багато цукру. Це забезпечує їм ту саму рекордну калорійність, а ще високий глікемічний індекс.

4) Швидкі сніданки

Продукт отримують шляхом екструзії – борошно, цукор та інші добавки перетворюють в єдину масу, потім формують частинки продукту (наприклад, кульки). Поживна цінність продукту сумнівна, оскільки містить величезну кількість цукру і крохмалю.

5) Бутерброд з ковбаскою

Бутерброди – це найпростіше, що спадає на думку, правда? Розберемо бутерброд по крупинках, він цього вартий. Білий хліб, спред чи масло, копчена ковбаса.

Білий хліб, що має високий глікемічний індекс в парі з маслом і жирної ковбасою відправить всі ці жири безпосередньо вам у жирові запаси. Калорійність бутерброда порахуйте самі. Навіть якщо ви берете всього 2-3 шматочки напівкопченої ковбаси, це більше 200 кілокалорій. Спробуйте замінити ковбасу натуральним м’ясом, спред – вершковим маслом, білий хліб – житнім хлібом з висівками, а також доповніть бутерброд листком салату, помідором або будь-якими іншими овочами. Тим самим ви зменшите жирність, нормалізуєте глікемічний індекс, додасте білків, а також зменшите шкідливість.

6) Шоколадні батончики

Реклама привчила нас до думки, що шоколадний батончик – кращий спосіб швидко підзаправитись калоріями. Особливо якщо зголоднів, а можливості повноцінно пообідати немає і не передбачається. Однак це досить цинічний обман.

Як свідчить таблиця калорійності продуктів, шоколадні батончики мають приблизно 500 кілокалорій і 20-23% жирності. Але це ще не все, у них також високий глікемічний індекс. Тут і криється пастка.

7) Творожні сирки

В основі творожних сирків лежить зовсім не сир, а цукор. Крім того, найчастіше в продукт додаються рослинні жири, консерванти і штучні ароматизатори. Знову ж таки, це скоріше десерт, який потрібно вживати в обмежених кількостях.

8) Фаст-фуд

Це настільки очевидний продукт, що його навіть соромно включати в список. У фаст-фуді немає взагалі ніяких плюсів, окрім швидкості і дешевизни. Не обов’язково задовольняти своє гостре почуття голоду хот-догом , якщо у тебе не вистачає часу на повноцінний обід. Краще приготувати аналогічний бутерброд, але зі здорових компонентів: сиру, овочів, листя салату, тощо. І обов’язково без додавання соусу та майонезу.

9) Чіпси і сухарики

По-перше, вони містять багато жирів (найчастіше – дешевих рослинних аналогів), по-друге, до складу входять великі дози підсилювачів смаку, які лише підсилять ваш голод, по-третє, ніяких корисних поживних речовин там близько немає.

10) Плавлені сирки

Почнемо з того, що при термообробці сир втрачаємо практично всі корисні властивості, перетворюючись на просто жирний продукт. Крім того, до складу плавлених сирків входять, по суті, відходи виробництва – той сир, який не можна продати шматком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *