10 заповідей здорового харчування

10 заповідей здорового харчуванняПропонуємо Вашій увазі 10 заповідей здорового харчування, дотримуючись яких, Ви не лише почнете себе значно краще почувати, але і зможете досить суттєво поліпшити загальний стан свого здоров’я, а також скинути зайву вагу, пришвидшити рівень метаболізму, тощо.

1. Намагайтесь споживати хліб кожен день, але лише грубого помелу.

2. Фрукти, ягоди та овочі – це те, що обов’язково повинно входити у щоденний Ваш раціон.

3. Кожен день включайте в свій раціон один з нижчеперелічених продуктів: паста (макарони) з твердих сортів пшениці, бурий рис або картопля – бажано, запечена «у мундирі».

4. Виключіть зі свого питного раціону будь яку газовану воду, натомість замініть її на негазовану воду. Суттєво обмежте споживання кави.

5. Їжте рибу та морепродукти обов’язково два або три рази на тиждень.

6. Вживайте в їжу молоко і молочні продукти, з жирністю у 3,5% у першій половині дня і з жирністю до 1,5% у другій половині дня.

7. Виключіть зі свого раціону усі напівфабрикати – ковбаси, сосиски, сардельки,тощо. Також обмежте споживання копченостей, смажених продуктів, різних видів консервів та соління.

8 . Якщо дуже хочеться солодкого, то з’їжте скибку гіркого чорного шоколаду, але у першій половині дня, замініть солодощі сухофруктами та фруктами.

9. Харчуйтесь 4 – 5 разів на день, але дрібними порціями. І в основні прийоми їжі (сніданок, обід та вечеря) застосовуйте таке правило тарілки: 2/4 овочі, 1/4 високо-білкова їжа (м’ясо, птиця), 1/4 гарніри (макарони твердих сортів, бурий рис, гречка, тощо).

10. Обмежте надмірне споживання цукру та солі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *