14 основних причин постійної втоми

14 основних причин постійної втомиЖиття складається здебільшого з дрібниць. Багато з них ми не помічаємо, але це не означає, що їх немає. Вважається, що постійна втома є прямим наслідком недосипання. Це твердження справедливо, але лише частково. В цілому, фахівці виділяють 14 причин, які найбільше викликають стан хронічної втоми. Розпізнавши їх та змінивши ситуацію, ви зможете легко знайти бадьорість та повернути життєвий тонус. Ознайомтесь з основними причинами постійної втоми.

Зневоднення

Людина повинна випивати за добу 1,5 – 2 літри рідини, а точніше, чистої негазованої води. Коли людина вживає менше рідини ніж потрібно організму, кров стає густішою. Серце насилу жене її по венах і в підсумку внутрішні органи отримують менше кисню та поживних речовин. Все це породжує стан хронічної втоми.

Вживання алкоголю перед сном

Багато людей звикли після робочого дня розслаблятися за допомогою алкоголю. Всього один келих вина допомагає зняти напругу і не шкодить здоров’ю.

Американський професор, фахівець з сомнології А. Тоуфіг, рекомендує випивати його не пізніше, ніж за 3 години до сну. В іншому випадку ви ризикуєте не виспатися. Якість нічного відпочинку порушується через те, що алкоголь через декілька годин після його вживання викликає різкий викид адреналіну в кров. Тому ви можете швидко заснути, а потім раптово прокинутися серед ночі. Природно, що вранці це відіб’ється у вигляді втоми.

Вживання кави в другій половині дня

Всім відомий той факт, що філіжанка кави здатна підбадьорити людини з ранку. Але багато зловживають цим напоєм, і в результаті страждають безсонням і довго крутяться в ліжку. Природно, що вранці такі люди прокидаються важко і весь день страждають від хронічної втоми, намагаючись підбадьоритися за допомогою кави. Виходить замкнуте коло.

Щоб його розірвати, важливо дотримуватися простої норми, запропонованої лікарем Алленом Тоуфігом – не більше 3-х чашок кави в день. І випивати їх необхідно не пізніше, ніж за 6 годин до сну.

Нестача заліза

На думку дієтолога Е. Гудсон, людина відчуває втому, коли в її м’язи надходить недостатня кількість кисню. А відбувається це найчастіше через дефіцит заліза.

Щоб заповнити його, необхідно вживати більше горіхів, яєць, листової зелені переважно темних кольорів, тофу, квасолі. А для найкращого засвоєння заліза корисно збагатити свій раціон продуктами, багатими вітаміном С.

Відмова від сніданку

Перший прийом їжі дуже важливий. Він виступає в ролі стартера для нашого організму, пробуджує його, наповнює необхідною енергією.

Дієтолог Е. Гудсон рекомендує їсти на сніданок легку їжу, багату білками. Це може бути каша в поєднанні зі свіжим фруктовим смузі або яйце з цільнозерновим хлібом і нежирним йогуртом.

Харчування фаст-фудом

Доктор Е. Гудсон, як і багато інших дієтологів, виступає категорично проти харчування фаст-фудом. Здебільшого така їжа викликає різкі скачки рівня цукру в крові, що і викликає стан постійної втоми. Намагайтеся харчуватися здоровою домашньою їжею.

Нестача рухової активності

Відчуваючи втому, людина намагається якомога менше рухатися. І дарма. Дослідження, проведені в Університеті Джорджії, показали, що заняття спортом всього по 20 хвилин тричі на тиждень здатні зробити людину більш бадьорою та активною. Це відбувається тому, що навіть помірні фізичні навантаження допомагають підтримувати м’язовий тонус і покращують кровообіг.

Безлад на робочому місці

Коли стіл хаотично завалений паперами та канцтоварами, на ньому складно відшукати потрібне. До того ж, бардак віднімає і моральні сили. Тому так важливо щодня наприкінці робочого дня упорядковувати своє робоче місце. Позитивний результат від цього проявляється відразу ж.

Важливо щодня наприкінці робочого дня упорядковувати своє робоче місце

Важливо щодня наприкінці робочого дня упорядковувати своє робоче місце

Перфекціонізм

Ніщо у світі не ідеально. І якщо ви прагнете до бездоганності у всьому, не розглядаючи інших варіантів, то приречені на провал. А це вірний шлях до постійної втоми.

Професор психіатрії І. С. Левін рекомендує ставити чіткі цілі та встановлювати для їх досягнення часові рамки. Бажано реально оцінювати свої можливості і отримані результати. Це допоможе дисциплінувати себе і відчути смак перемог, нехай і невеликих.

Багата уява

Уява – це не завжди добре. Якщо ви постійно уявляєте негативний результат подій, тривожитесь, турбуєтеся про те, як виглядаєте в очах інших, уявляючи найгірші варіанти, то це вимотує вас не тільки морально, а й фізично. Почніть працювати над собою, при необхідності зверніться до фахівця. Поступово ви навчитеся об’єктивно оцінювати дійсність.

Невміння відмовляти

Постійне прагнення всім догодити породжує глибоку втому. Це шкідлива звичка, від якої потрібно позбутися.

Психолог Сюзан Альберс рекомендує в самоті потренуватися вимовляти просте слово «ні». Вже це стане першим кроком на шляху до кращого самопочуття.

Невміння відпочивати

Якщо ви взяли відпустку, відпочивайте. Повністю відмовтеся від роботи та розслабтеся. Тільки так ви зможете зарядитися енергією та новими силами. В результаті після відпустки ви не будете відчувати втоми.

Робота за комп’ютером перед сном

На думку доктора Тоуфіга, використання персонального комп’ютера, так само як і будь-якого електронного гаджета, може порушити якість сну та призвести до втоми. Це обумовлено особливостями впливу на людину мерехтливих випромінювань електронного екрану. Намагайтеся закінчувати будь-яку роботу з комп’ютером не пізніше, ніж за годину до сну.

Постійне порушення звичного режиму

У будні вам доводиться вставати рано на роботу. У вихідні ви відпочиваєте до опівночі або довше, а потім відсипаєтеся. Саме так живе більшість людей. І такий ритм життя служить причиною відчуття постійної втоми. Потрібно намагатися вставати в один і той же час, навіть якщо ви лягли пізніше звичайного. Краще влаштувати коротку тиху перерву в обід, але не довше 20 хвилин.

Отже, підсумовуючи сказане та враховуючи всі ці чинники, можна значно поліпшити якість життя, підвищити тонус і позбутись відчуття хронічної втоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *