20 причин кинути палити

20 причин кинути палитиНавіщо кидати палити? Здається, сьогодні таке питання не виникає ні у кого, навіть в головах самих затятих курців. На сьогоднішній день, більше 60% курців хотіли б кинути палити, а решта напевно не раз замислювалися про причини, які тягне за собою паління. Які ж зміни в організмі і в житті відбудуться у курця, якщо він все ж таки зважиться і кине палити?

1. За статистикою куріння вкорочує життя на 10-15 років. Тому, кинувши палити, Ви продовжите собі життя.

2. Через 20 хвилин після останньої затяжки у Вас нормалізується пульс.

3. Через 2-3 доби до Вас повернеться здатність розрізняти запахи та смак.

4. Нікотин сигарет руйнівно діє на стінки судин, призводить до їх спазму, що порушує кровопостачання мозку і всіх органів і систем. Тому, кинувши палити, Ви відновите стан кровоносної системи і попередите розвиток інфаркту, інсульту, атеросклерозу, закупорки вен та інших серцево-судинних захворювань.

5. Нікотин негативно впливає на слизову оболонку шлунка і всього шлунково-кишкового тракту. Він викликає хронічний гастрит курця, що може спровокувати розвиток виразки шлунка і дванадцятипалої кишки і навіть рак шлунку. При відмові від куріння, через 6-12 місяців функції слизової відновляться, і загроза наслідків значно зменшиться.

6. Найсильніший удар нікотину і смол сигаретного диму доводиться по легеням і дихальній системі. Продукти куріння – смоли, сажа, відкладаються в легенях, нікотин спазмує трахею і бронхи, що викликає напади кашлю і є причиною хронічного бронхіту і дихальної недостатності. При тривалому палінні висока ймовірність розвитку раку легенів. При відмові від сигарет легені очистяться і відновляться. Тривалість цього процесу залежить від стажу курця і займає від півроку до 2-х років. При цьому ризик виникнення раку легенів знизиться в 20 разів

7. При тривалому палінні дуже високий ризик розвитку раку гортані та інших злоякісних пухлин органів ротової порожнини – язика, щік, ясен або неба. Кинувши курити, Ви зводите цей ризик до мінімуму.

8. У курців після 40 років різко зростає ризик розвитку раку сечового міхура. Ця патологія зустрічається у чоловіків в чотири рази частіше, ніж у жінок. Це пояснюється тим, що серед жінок менше курців. Після рішення кинути палити ризик виникнення раку сечового міхура зменшиться в 3 рази.

9. Нікотин порушує статеві функції людини, особливо ті, які відповідають за репродуктивну функцію. З часом здатність до відтворення потомства у курців швидко знижується. У чоловіків це виражається в статевому безсиллі і чоловічому безплідді, а у жінок – в руйнуванні тютюновими отрутами повноцінних і дозріваючих яйцеклітин. Тому, кинувши палити, Ви даруєте своїм майбутнім дітям шанс з’явитися на світ. Крім того нікотин згубно діє на сперматозоїди, а саме на Y-хромосому, яка відповідає за народження особин чоловічої статі. Так що відмова від куріння може подарувати Вам довгоочікуваного сина.

10. У завзятих курців кількість доношених дітей складає 72% від зачатих. При цьому у вагітних велика небезпека викидня, мертвонародженої чи недоношеної дитини, а доношені малюки мають при народженні низьку вагу і часто патології або затримку в розвитку. Тому, відмовившись від сигарет, Ви даєте можливість малюкові народитися здоровим.

11. Паління порушує обмін речовин і засвоєння мікроелементів в органі зору. Постійний спазм судин знижує кровопостачання ока, що негативно позначається на стані сітківки. Нікотин негативно впливає на зоровий нерв і очні м’язи. Це викликає порушення зору, збільшення внутрішньоочного тиску, а також може стати причиною катаракти. Рішення кинути палити в три рази зменшить ризик розвитку катаракти, поліпшить кровопостачання очей і тим самим відновить зір.

20 причин кинути курити

12. При тривалому палінні порушується кровопостачання середнього вуха, з якого сигнали передаються в мозок. Це призводить до порушення слуху, а саме порушує сприйняття високочастотних звуків. При відмові від куріння ймовірність порушення слуху зменшується в три рази.

13. Куріння в два рази збільшує можливість розвитку ревматоїдного артриту. Це ще один привід кинути палити.

14. Завзяті курці ризикують захворіти на облітеруючий ендартеріїтом. Це хронічне захворювання судин, переважно артерій нижніх кінцівок, яке характеризується зменшенням їх просвіту аж до повної закупорки. Це призводить до порушення кровопостачання і омертвіння тканин. Як підсумок – гангрена і ампутація кінцівок. Після цього залишатися курцем зовсім не схочеться.

15. При курінні змінюється картина крові – зменшується кількість ферменту, який захищає судини від атеросклерозу, і підвищується згортання крові, що викликає утворення тромбів. Але з припиненням куріння картина крові відновлюється, і концентрація ферменту приходить в норму.

16. Куріння може стати причиною депресії у підлітків. Так у курців вона зустрічається в 4 рази частіше, ніж у тих хто не палить.

17. У тих, хто давно палить, часто спостерігаються запалення ясен, що може викликати випадання зубів. Це є причиною порушення кровопостачання ясен, що викликає в них запальні процеси. У курящих ризик розвитку такого запалення в три рази вище, ніж у не курящих. При відмові від куріння, стан ясен прийде в норму, але це дуже тривалий процес, який може затягнутися на 10 років.

18. Нікотин активізує ген, що відповідає за старіння. Цей ген запускає вироблення ферменту, який руйнує колаген. Колаген – це білок, що надає шкірі еластичність. Його руйнування призводить до в’ялості шкіри, тому курці завжди виглядають старіше не курящих. Рішення кинути палити – це шанс продовжити свою молодість, що особливо актуально для жінок.

19. Відмовившись від сигарет, Ви перестанете бути причиною пасивного паління оточуючих. Від цього Ваші домашні, близькі стануть тільки здоровіше.

20. І нарешті, припинивши палити сигарети, Ви помітите, наскільки економиться Ваш бюджет. Адже крім купівлі тютюнових виробів сюди можна включити і вартість лікарських препаратів, які купуються для лікування побічних ефектів куріння – кашлю, сльозоточивості, першіння в горлі, тощо.

Після всього перерахованого, зрозуміло, що кинути палити просто необхідно. Та шкода здоров’ю, що приносить нікотин, перекриває то сумнівне задоволення, яке Ви отримуєте від викуреної сигарети. Щоб покінчити з палінням, важливо усвідомити, що у нього не може бути плюсів, що за допомогою нього неможливо вирішити жодної проблеми, а от відмова від тютюну виявиться дуже корисною і відчутною для організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *