5 міфів про продукти, які ми їмо щодня

5 міфів про продукти, які ми їмо щодняЯк багато ми знаємо про продукти, які їмо кожен день? Деякі продукти отримали репутацію шкідливих, тоді як інші, навпаки, вважаються суперкорисними. Проте численні дослідження, які проводяться з року в рік у різних країнах і різними вченими, найчастіше міняють їх місцями. Пропонуємо вашій увазі 5 найбільш поширених міфів і помилок про нашу їжу.

Сир шкідливий для здоров’я людини

Так вважається через високий рівень вмісту в ньому жиру. Сир, дійсно, висококалорійний продукт, однак тут варто розібратися, про який саме тип сиру йде мова. Наприклад, плавлені сири становлять собою величезну масу «поганих» жирів, до того ж у них часто присутні хімічні консерванти, барвники та ароматизатори, які однозначно не принесуть користі вашому здоров’ю. А ось велика частина натуральних молочних сирів, навпаки, дуже навіть корисні. Вони є джерелом кальцію, цинку, фосфору та групи вітамінів, до того ж сир – це потрібні нам білки і омега-3 жири. Медики запевняють, що помірна кількість сиру не нашкодить здоровій людині.

Яйця підвищують холестерин

Останні дослідження яєчного жовтка не виявили ніякого зв’язку між його вживанням і підвищенням рівня холестерину в крові. Послідовне спостереження показало, що зовсім не яйця впливають на це. Головний ворог серця – трансжири, що використовуються для виробництва «швидкої» їжі і збільшення терміну зберігання товару, саме вони впливають на підвищення рівня холестерину і, відповідно, призводять до виникнення серцево-судинних захворювань. Жири, що містяться в яйцях, в основному корисні, і взагалі жовток – хороше джерело лютеїну, що підвищує імунітет. Так що не бійтеся зайвий раз зробити омлет собі на сніданок.

Соки – відмінний здоровий продукт

Експерти не втомлюються повторювати, що готові фруктові соки з пакетів – це величезна кількість цукру (його тут не менше, ніж в газованих напоях). До того ж соки не можуть вгамувати спрагу, як багато хто думає. Дослідники проблем ожиріння рекомендують випивати не більше склянки готового фруктового соку на день, а то й зовсім відмовитися від нього. До того ж необхідно утримуватись від частого споживання свіжих соків, так як вони не кращим чином впливають на шлунок. Замість цього краще взяти свіжий фрукт, наприклад, апельсин або яблуко, і з’їсти його, насолоджуючись процесом – користі від цього буде куди більше.

Авокадо – джерело шкідливих жирів

Ніхто не сперечається, що авокадо досить жирний продукт. Але не потрібно заганяти його в список шкідливих продуктів, це не так. Зелений плід несе в собі корисні рослинні жири, потрібні нам для підтримки в хорошому стані шкіри і волосся, зниження ризику виникнення серцевих захворювань, виведення токсинів з організму і нормального функціонування кишечника. До того ж авокадо – носій великої кількості корисної клітковини.

Картопля надмірно калорійний і шкідливий продукт

Про картоплю ми чули так багато поганого, що, часом, сумніваєшся, що цей коренеплід взагалі можна їсти. Ще й як можна, причому з користю для здоров’я. Картопля – джерело вітамінів і мікроелементів (вітаміни С, В1, В2, РР, калій, залізо, фосфор та ін.) Цей продукт – джерело необхідних вуглеводів і клітковини, які зовсім не стають причиною набору ваги. Секрет користі – в способі приготування картоплі. Наприклад, від запеченого або вареної картоплі шкоди не буде, інша справа – смажена картопля, в якій багато шкідливих жирів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *