Правильне харчування – не означає дороге харчування. Щоб схуднути, і при цьому не обділити організм поживними речовинами не потрібно купувати якісь особливі дорогі або екзотичні продукти. Все, що вам потрібно для здорової дієти можна знайти в найближчому до будинку магазині. І все це звичайні продукти: бородинський хліб, яблука, сир, тощо
1. Сир. Це натуральне повноцінне джерело білка, так само як і м’ясо. І якщо порівнювати з тією ж свининою чи яловичиною у цього продукту можна знайти безліч переваг. По-перше, в сирі є багато кальцію, який так необхідний для кісток і здоров’я в цілому. По-друге, сир буває практично повністю знежиреним, а з м’яса ми можемо зрізати тільки той жир, який бачимо. По-третє, – він відмінно засвоюється. І, нарешті, немає необхідності його дуже довго готувати, а значить, практично в будь-якій ситуації ви можете перекусити сиром. Купуйте тільки сир, а не його різновиди в роді «сирного продукту» або «сирку», в таких продуктах багато рослинного жиру. Щоб скинути зайву вагу віддавайте перевагу знежиреному варіанту, адже в такому сирі оптимальний вміст білка приблизно 17-18%, як і в м’ясі.
2. Бородинський хліб. Всі ми звичайно вже не раз чули про те, що самий корисний хліб – це цілісно зерновий. Але заковика в тому, що більшість хлібних виробів продаються в магазинах, насправді не мають ні найменшого відношення до цього продукту: найчастіше вони приготовані з цілісно зернового борошна. А ось бородинський – зовсім не дорогий і випікається з борошна дуже грубого помелу, виріб повинен на 80% складатися з цієї муки. Саме головне не перестаратися, якщо ви прагнете до того, щоб скинути вагу, з’їдайте за день не більше трьох шматочків вагою 25 г.
3. Нежирна птиця. Сама краща – безумовно, індичка. А найдорожча – курка. Врахуйте, кожна частина курячої тушки має свою поживну цінність. У ніжках, наприклад, більше заліза, зате в грудці набагато менше жирів і холестерину. До речі якщо їсти курку без скоринки, ви вже отримаєте на 15 г. менше жиру. Птицю важливо ще і правильно приготувати. Якщо ви зварите курку в пароварці, порція втратить ще 10 г. жиру. У курячій грудці високий вміст вітаміну B3, а також фосфору та селену.
4. Висівки. Завдяки їм ми отримуємо можливість зробити свій раціон багатшим, так як в них є харчові волокна, а в стандартному раціоні сучасних людей їх страшно не вистачає. Висівки – це лушпиння, яке зчищається з зерен під час ретельної обробки – просто криниця вітамінів групи В. Влаштовуйте перекуси висівками з кавою або чаєм, додавайте їх у будь-які кисломолочні продукти, або салати. Але запам’ятайте, що їх кількість не повинна бути більше 2 ст. л. в день. Це як-не як дуже груба їжа, і її надлишок є подразником для слизистої шлунку.
5. Чорнослив. Чудовий замінник для звичних солодощів, причому найрізноманітніших. Будь-який виріб кондитерів є продуктом неодноразової переробки, а цей сухофрукт – всього лише достигла слива, висушена на сонці, яка не втратила при цьому ніяких корисних властивостей. У чорносливі міститься марганець, калій, антоціани, які захищають судини. Але для людини, яка стежить за своєю вагою найголовнішою, є клітковина. З 100 г. цього продукту можна отримати третю частину добової норми клітковини. Продукти збагачені клітковиною не тільки здатні поліпшувати травлення. Вони довго засвоюються не викликаючи тим самим різких стрибків рівня цукру в крові. Простіше кажучи, після них довше не хочеться їсти.
6. Капуста. У ній багато вітамінів С і К, клітковини і мало калорій. У білоголової капусти високий вміст натуральної «аскорбінки». У ній є винятковий вітамін U, який здатний загоювати слизову шлунка. Так свіжовичавлений сік капусти лікарі радять приймати хворим на виразку та гастрит. А ось квашена капуста нормалізує мікрофлору нашого кишечника, в результаті її бродіння з’являється молочна кислота, яка відновлює природний pH рівень кишечника і є основою для розмноження корисних для людського організму бактерій. Цей продукт не тільки корисний, але й калорій містить мінімум, навіть менше ніж у свіжій капусті. Якщо ви не любите білокачанну капусту ні в одному з її видів, придивіться до броколі, так як в ній міститься дуже багато вітамінів А, С, К, калію і фолієвої кислоти.
7. Неочищене насіння гарбуза. Якщо вирішите приготувати що-небудь з гарбуза, не здумайте викидати насіння, досить відокремити їх від волокон і підсушити в духовці. У 40г. насіннячок міститься 7 г. білка, і половина від добової норми фосфору, марганцю і магнію. Однак і жиру вистачає – 13г. це якраз п’ята частина від добової норми. Використовуйте цей продукт не тільки в якості перекусів – можна додавати їх в салати і йогурт.