Чому не варто їсти вночі або перед сном

Чому не варто їсти вночі або перед сномМи не помилимось, якщо скажемо що ви не раз стикалися з питанням чи можна їсти на ніч. І навіть більше того напевно вас особисто не один раз вас можна було застати за здавалося б безневинним нічним чаюванням з різного роду смаколиками типу шоколадних цукерок, печева, тортиків та інших солодощів від яких просто не можна відірвати погляд. Та й добре, що говорити, напевно не раз в хід йшли і улюблений борщ, і макарони, та й смажена картопля з м’ясом, та й пельмені напевно в цьому списку. А між іншим, ви напевно не раз чули що не можна їсти на ніч, хоча напевно не раз думали, що вже ну не витримав(ла) декілька раз, нестрашно, декілька зайвих кілограм швидко зможу скинути під час завтрашнього судомного ранкового забігу на роботу. Але не все так просто, як здається на перший погляд. А чому? Про це ми і будемо говорити у цій статті.

Виявляється їжа на ніч позначається не тільки зайвими кілограмами на вашому тілі, але може призвести до інших ще більш негативних наслідків у вигляді безсоння, безлічі потенційно важких хвороб, і навіть передчасного старіння.

Наслідки їжі перед сном

І так почнемо по порядку вивчати питання, чому ж все-таки не можна їсти на ніч.

Основною причиною вчені називають той факт, що під час вечері безпосередньо перед сном, особливо якщо ви вжили велику кількість вуглеводів, у вас виробляється багато інсуліну. Інсулін ж у свою чергу сигналізує організму і відділу мозку, званому гіпофізом про те, що можна розслабитися, і вночі не виробляти гормон росту і не використовувати власні і так насилу накопичені жирові запаси.

При цьому надмірна вага, яку ви отримуєте це найменша проблема, так як гормон росту має безліч життєво важливих функцій в організмі, у тому числі і сприяє росту м’язової тканини.

До того ж, після їжі навпаки підвищиться рівень інших активних гормонів, у тому числі і гормону стресу кортизолу та статевого гормону, ну і все це в сукупності, та ще й за відсутності гормону росту вночі у вашому організмі приведе до прискореного старіння.

Хвороби від їжі на ніч

Учені наполягають, що навіть сам факт наявності підвищеного вмісту інсуліну в крові є головною причиною як фізичних хвороб, наприклад: атеросклерозу, діабету, ожиріння, остеохондрозу, гіпертонії з її інсультами та інфарктами, остеопорозу, дисбактеріозу та багатьох інших.

Та й у психологічному плані не краще, часті депресії, психози і нервові зриви часто посилюються при надлишку інсуліну в організмі.

Справа в тому, що сам інсулін це гормон, який і відповідає в основному за вироблення жирових запасів в організмі і накопичення глікогену в печінці. Ну а ніч з її повною відсутністю руху, це саме той час коли у вас і відкладеться жир.

Наступною причиною того, чому не можна їсти на ніч, є здатність підвищеної глюкози в крові руйнувати колаген, а колаген це той білок, який відповідає за міцність і еластичність судин. Ну і природно наслідками нічного харчування в такому випадку будуть передчасно зношені судини всього тіла, які згодом і призводять до вже перерахованих хвороб та інших проблем.

Навіть для спортсменів є хороша новина, в умовах відсутності їжі на ніч, виробляється той самий гормон росту, який веде до підвищеного росту м’язів. Проводилися навіть експерименти, в результаті яких спортсмени, засипали навіть вдень на голодний шлунок, підвищували у себе швидкість росту м’язів, спричинений гормоном росту.

Їжа вночі погано перетравлюється

Як ми вже говорили, їжа вночі просто нормально не може перетравитись, так як 12-пала кишка під час сну також знаходиться в сонному, млявому стані. Але шлунок то працює, наповнюючи її їжею, в результаті чого вона сильно розтягується, і шлунковий сік насилу проникає в цю масу, яка лежить в 12-палій кишці до самого ранку. А ще гірше того, жовч із жовчного міхура, часто зовсім не може пробитися через цей затор, і залишається до ранку загусати в жовчному міхурі, надалі утворюючи камені і запалення, в результаті чого можуть бути потрібні операції для їх видалення.

Їжа вночі просто нормально не зможе перетравитись

Їжа вночі просто нормально не зможе перетравитись

Їжа на ніч порушує сон

Та й до всього не так легко і заснути вночі з набитим шлунком, і навіть до цього є гормональні передумови. На ситий шлунок не виробляється «мелатонін», один з гормонів росту, який сприяє засипанню, і в результаті цього, ми іноді після шкідливої їжі на ніч і не можемо швидко заснути.

До всього цього, шкоді від їжі на ніч ми приплюсуємо можливість збити свої біологічні ритми, а також ранковий дискомфорт у роті і важкість у шлунку. І звичайно непривабливий зовнішній вигляд з опухлими очима набряком і подібними сюрпризами.

Звичайно, зовсім маленьких дітей не варто мучити нічним голодом, а також протипоказаннями можуть бути різні виразки шлунка і подібні хвороби. Хоча при цьому є багато відомостей і про лікувальні властивості голоду, які успіхом лікують ці хвороби навіть в офіційній медицині, цілком імовірно, що як тільки ви перестанете їсти на ніч, ви позбудетеся від багатьох своїх навіть хронічних хвороб.

Їжа вночі і неусвідомлений спосіб життя

А якщо ви намагаєтеся себе втішити тим, що їжею просто заохочуєте себе після важкого робочого дня або позбавляєте від стресу – задумайтесь, чи варто наслідувати у своєму житті несвідомим тваринам, яких більше й нема чим і заохотити крім шматка цукру.

Подумайте, можливо у вашому житті є щось більш важливе ніж бутерброд з ковбасою перед сном, наприклад ваше здоров’я, легкість, щастя, краса і струнка фігура.

Навіть у нас подібні дослідження про шкідливий вплив їжі перед сном проводилися неодноразово, і в результаті зазвичай робився практично однозначний висновок, що їжа перед сном веде до прискореного старіння. А вечірнє і нічне голодування, навпаки, сприяє відновленню певного життєвого ресурсу людини, тобто омолодженню.

А якщо все-таки вас не переконала наша стаття про те, чому не можна їсти на ніч, і ви вирішили, що вам все-таки необхідно їсти на ніч для набору м’язової маси, або ваш організм все-таки настійно вимагає багато їжі навіть вночі, це також не погано. Тоді вам варто прочитати одну з наступних статей про їжу перед сном і її користь для спортсменів. Намагайтеся обмежуватися перед сном вживанням тільки білка. Наприклад, їжте перед сном знежирений сир та зменшений прийом вуглеводів, як радять культуристи, тоді наслідки їжі на ніч не будуть такими згубними. Та й взагалі задумайтеся про більш здоровий спосіб життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *