Чому важко позбутися звичок

Чому важко позбутися звичокДивна річ: практично всі люди знають що корисно для здоров’я, а що шкідливо. Але відмовитися від своїх звичок буває дуже важко. Чому?

Уявімо ситуацію: Дмитро, 45 річний офісний співробітник, який викурює по півтори-дві пачки сигарет на день, майже щовечора після роботи випиває баночку холодного пива, а у вихідні зависає з друзями в барі. Одного разу, з Дмитром трапляється біда: інсульт, але лікарям вдається врятувати його, і йому вдається повністю відновитися. Але лікар перед випискою дає рекомендації кинути пити і курити, щоб знизити ризик виникнення повторного інсульту, який, ймовірно, буде смертельним.

Протримавшись кілька тижнів, Дмитро повертається до колишнього життя. Всі ці декілька тижнів він перебував у депресії і думав так: «те, проживу я більше або менше залежить від того, чи зможу я навчитися бути тією людиною, якою я не є». Звички настільки опановують людиною, що стають частиною його особистості. Людина починає думати, що зміна себе – теж саме, що і зрада собі.

У випадку з алкоголем і наркотиками – все посилюється величезним впливом цих речовин на мозок. Але подібна самоідентифікація відбувається з усіма звичками людини: на шопоголізм, азартними іграми, залежністю від соц.мереж, тощо. На щастя, з корисними звичками відбувається теж саме.

Як написано у романі Оскара Уайлда «Портрет Доріана Грея»:

Навіть з самими поганими звичками важко буває розлучитися. Мабуть, найважче саме з дурними. Вони – істотна частина нашого «я».

Все так, Оскар Уайлд був дуже мудрою людиною. Змінюючи свої звички – ми міняємо свою індивідуальність. Найчастіше нам не хочеться з нею розлучатися, ми до неї звикли і вона нам подобається, а нова – нам абсолютно не знайома.

Розлучатися зі своєю індивідуальністю може бути дуже хвилююче, боляче і сумно. Чим більш свідомо ми живемо – тим у нас більше шансів це зробити. Усвідомленість проявляється в розумінні наслідків своїх дій, розумінні того, яким ти хочеш бути, і готовність прийняти нового себе.

Ви коли-небудь думали над тим, з чого складається ваша індивідуальність, ваше «я» для того, щоб зробити важливі зміни? Це дуже важка і цікава задача. Спробуйте…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *