Пізній вечір, ви дивитеся телевізор, а там суцільна реклама їжі, всяких солодощів, смачних і одночасно шкідливих. І раптом виникло підступне, жахливе і майже непереборне бажання поїсти! Воно наростає з неймовірною силою до тих пір, поки не змусить вас встати з дивану і бігти до холодильника. Чому ввечері хочеться їсти, незважаючи на те, що саме в цей час з’їдена їжа має всі шанси відкластися в зайві кілограми? Про це поговоримо у цій статті.
В деяких випадках бажання перекусити пізно ввечері легко пояснюється силою реклами. Однак в інших випадках, все не так просто. Ви можете сидіти за комп’ютером і писати нудні звіти, коли раптом ваш мозок приймає незрозуміле рішення пожувати що небуть. Ви можете піднятися і пуститися бігом прямо на кухню за великою тарілкою їжі.
При цьому ви не голодні, в шлунку все ще перетравлюється з’їдена годину назад вечеря. Так чому ж так відбувається? Тільки знайшовши відповідь на це питання можна перемогти вечірні напади голоду.
Ось основні причини вечірнього апетиту і деякі хитрі способи їх подолання:
- Сугестивність: реклама їжі викликає почуття голоду. Просто не дивіться її. А якщо не можете відвести погляд, то краще подивіться який-небудь фільм.
- Нудьга, неспокій, безсоння: деякі люди їдять, щоб відключити свій мозок або знайти заняття рукам. Інші в цьому випадку йдуть дивитися телевізор, щоб вбити час, а потім почати їсти (див. «Сугестивність» вище). Важливо визнати, що вам нудно або неспокійно, а потім зробити усвідомлений вибір: перекусити або зайнятися чимось цікавим. Якщо ж у вас проблеми зі сном, спробуйте пити на ніч чай з м’ятою або валеріаною (обидві трави допоможуть розслабитися і заснути).
- Самотність: коли людина перебуває одна вдома (особливо коли вона думає про те, що в цей момент якісь щасливі пари чудово проводять час разом), їй може скласти компанію відерце з холодним морозивом. Замість цього набагато корисніше і приємніше буде прийняти гарячу ванну.
- Харчовий дисбаланс: якщо організм не отримує збалансованого харчування, якщо з’їдати занадто багато вуглеводів протягом дня і не отримувати достатньої кількості здорових жирів, рівень цукру в крові впаде, що викличе відчуття голоду ввечері
- Смуток: він іноді відчувається як порожнеча, яку людина намагається заповнити їжею. Але такий спосіб ніколи не допомагає. Замість цього треба запалити свічки, заварити ароматний чай і включити сумну музику. Якщо сильно хочеться, можна навіть поплакати. А ще краще запросити друга, щоб він приїхав і втішив вас (а може йому навіть вдасться підняти вам настрій).
- Самоконтроль: якщо все, що людина дозволяє собі з’їсти протягом дня – це селера і морквина (або, що ще гірше, голодує якийсь період), то велика ймовірність зриву ввечері. Харчування має бути регулярним і збалансованим. Потрібно собі дозволяти час від часу невеликі поблажки.
- Відволікання: іноді людині не подобається те, чим вона займається (вчить щось або працює) і тоді можна знайти мільйон причин для того, щоб відволіктися, в тому числі і сходити на кухню перекусити. Запитайте себе, можливо, ви дійсно не хочете цим займатися? Тоді просто необхідно відпочити і переключити свою увагу на щось більш цікаве, а потім повернутися до задачі з новими силами.
- Відсутність прогулянок: є люди, для яких бажання подихати свіжим повітрям ідентично голоду. Якщо вони не проводять достатньо часу на вулиці, то неминуче відбувається компенсування їжею. Якщо ви підозрюєте, що відноситесь до такого типу людей, то виходьте на вулицю кожен день, хоча б на годину (така звичка як 30-ти хвилинні прогулянки вранці і ввечері може повністю змінити ваше життя).
На закінчення хотілося б навести ще один спосіб подолання вечірнього голоду. Встановіть таймер на 10 хвилин. Вважається, що саме стільки часу вистачає на те, щоб подолати подібні бажання. Якщо не допомогло, що ж поїжте, а наступного разу поставте таймер на 15 хвилин. Принаймні, такі вправи допоможуть тренувати силу волі, яка дуже знадобиться, якщо ви систематично переїдаєте на ніч.