Люди, які ставлять собі за мету схуднути і говорять при цьому «почну з понеділка», зазвичай в понеділок же і закінчують. Не те щоб вони так швидко втрачають бажання почати, швидше самого бажання просто виявляється недостатньо. Щоб бажання схуднути було достатнім, воно має бути сильним і стійким. Людина, яка дійсно чогось сильно хоче, ніколи від своєї мрії не відмовиться. Тому якщо ви почуєте, що товстун говорить «Я хочу схуднути» або «Я пробував похудати – нічого не вийшло» не вірте йому, по-справжньому він цього не хотів. Але, часто, схуднути дійсно не вдається. Давайте про це і поговоримо.
«Чому я не можу схуднути?» – цим питанням часто спантеличені ті, хто пробує похудати, але результати відсутні. Особливо це стає актуальним при досягненні людини певного «зрілого» віку. А отримати стрункі форми, особливо перед відпусткою або перед «виходом у люди» дуже хочеться. У чому причина того, що вага не йде, а ненависні кілограми не поспішають говорити нам «прощай», а норовлять залишитися або уїдливо кинути «до швидкої зустрічі».
Причина всього цього криється в уповільненні обміну речовин. Чому ж обмін речовин раптом сповільнюється, а жир накопичується? Читаємо і запам’ятовуємо.
Скажи кексу – «ні!»
Бажаючий схуднути героїчно твердо проходить повз кафешки, які як на зло часто трапляються йому на шляху, кидає тужливі погляди на ковбасу в гіпермаркеті і важко зітхає ночами, згадуючи смачні кекси. Адже причиною того, що вага не йде може бути надмірне вживання жирів і вуглеводів. Оскільки вуглеводи є основним джерелом надходження в організм глюкози, її надмірне надходження згущує кров, що в свою чергу впливає на швидкість обміну речовин. Вона знижується і це веде до відкладення запасних жирових відкладень, тієї самої підшкірної жирової клітковини, наявність якої пригнічує і вводить нас у депресію.
Їж і худни!
Як це не здається парадоксальним, наступною причиною є дефіцит калорій. Твердження, що чим менше калорій тим вища швидкість обміну речовин, є не зовсім вірним. При надходженні недостатньої кількості калорій, організм «думає», що наступили голодні часи і починає всіляко економити. А це означає, що швидкість обміну речовин знижується і калорії перестають згоряти.
Абсолютно відмовитися від споживання їжі не можна, а значно знижувати раціон можна не більше 1 дня на тиждень.
Є проблема-лікуй!
Наступною причиною може бути гіпотеріоз – захворювання щитовидної залози, що супроводжується недостатньою кількістю вироблення гормонів. Чим менше гормонів, тим повільніше обмін речовин. Ця проблема легко вирішується додатковим вживанням гормонів щитовидної залози, природно, після медичного обстеження та призначення лікаря.
Відрив від дивана – твій крок до стрункості!
Треба сказати, що нестача рухливості є основною причиною того, що схуднути не вдається. Як же змусити нескінченно ледачу людину встати і розім’ятися, адже спокуса провалятися без руху весь вечір біля телевізора все одно візьме верх над слабовільною особою. Тому закоренілі лінивці – приготуйтесь: на початковому етапі доведеться витратити зусилля на боротьбу зі своєю лінню. Любителям не особливо обтяжувати себе фізичними навантаженнями доведеться важко. А адже фізкультурна пауза тривалістю всього 20 хвилин допоможе збільшити швидкість обміну речовин в декілька разів.
Ще краще якщо ви конкретно займетеся спортом і змусите себе рази 2-3 на тиждень одягатися в штани і спортивну кофту і підтюпцем рушати по доріжках найближчого парку.
І запам’ятайте: людина, яка дійсно чогось хоче, йде до своєї мети впевнено, міцно зціпивши зуби. Вона тримається з усіх сил. І худне.