Війна із зайвими кілограмами часто закінчується не тільки поразкою, але й проблемами зі здоров’ям. У гонитві за осиною талією ми допускаємо помилок, які нам організм не прощає: скинуті з такою працею кілограми повертаються, крім цього – починаються проблеми з органами травлення, яких раніше не було. Давайте розглянемо найпоширеніші помилки тих хто худне і дізнаємося, чого не можна робити при боротьбі із зайвою вагою.
Чому не допомагають голодування та низькокалорійні дієти
Перспектива щоденного підбору правильного раціону, нудний підрахунок калорій, відмова від улюблених цукерок або фаст-фуду здаються зовсім не райдужними. Чи буде правильним – сісти на жорстку дієту, почекати місяць і прокинутися стрункою та красивою. Результат таких експериментів – харчові розлади, гормональні порушення, стрес і повернення такого ненависної зайвої ваги.
Якщо, сидячи на жорсткій дієті, ви помічаєте втрату ваги, то це зовсім не означає зменшення саме жирової тканини. Маса тіла – це сукупність ваги декількох показників: скелета, внутрішніх органів, м’язової тканини та жиру. Вживаючи менше, ніж 1200 калорій в день, ви позбавляєте організм необхідних йому поживних речовин. Тому після відмови від жорсткої дієти або голодування зайва вага повертається, але вже з набагато меншою м’язовою масою, а набагато більшою – жировою.
Не довіряйте сумнівним таблеткам для схуднення
Не займайтеся самостійним підбором засобів для схуднення, не будучи в них фахівцем, не купуйте продукти у сумнівних продавців, які не мають відповідних дозвільних документів. Тим більше, якщо анотація до них мовою, якої ви не розумієте. Краще порадитися з дієтологом, адже купуючи такий засіб навіть в аптеці «навмання» ви ризикуєте купити те, що саме вам може не підійти.
Як знайти золоту середину в спорті
Крім збалансованого раціону, відмови від шкідливих продуктів, обов’язковий елемент успішної боротьби із зайвою вагою – регулярна фізична активність. Проте не намагайтеся за день скинути те, що накопичувалося роками, надивившись різних ТБ-шоу для схуднення. Результатом екстремальних фізичних навантажень в реальному житті може стати не втрата ваги, а серйозна травма, зневоднення організму, електролітний дисбаланс.
Також не намагайтеся покарати себе додатковими тренуваннями за «зрив» і з’їдену здобу або зайву їжу. Для початку буде достатньо в день півгодини активних кардіо-тренувань: підбір комплексу вправ теж краще довірити майстру. Така активність крім боротьби із зайвою вагою добре допомагає впоратися зі стресом і зміцнити загальне самопочуття.
Сигарети – ворог, а не помічник
Багато хто, кидаючи курити, набирають зайву вагу. А потім починають худнути і знову беруться за сигарети. Куріння, як варіант боротьби із зайвою вагою – дуже погана ідея. Так, нікотин здатний придушити апетит, однак ціна за шкоду, яку тютюн несе здоров’ю, непорівнянна з втраченими кілограмами. До того ж позбавитися від зайвої ваги настільки, наскільки ви хочете, з допомогою сигарет не вийде. Куріння – основна причина розвитку раку, захворювань серця, судин, органів дихання і не тільки. Якщо ви вирішили харчуватися здоровою їжею, займатися спортом, стати стрункішою, то сигарета вам явно не помічник.
Знайдіть свою стратегію схуднення
Важливо підібрати такі продукти, які ви зможете вживати тривалий час без насильства над собою. Наприклад, якщо ви ненавидите брокколі, то не варто «запихати» її в себе, адже існує безліч інших видів капусти. Також вживання їжі дрібними порціями допомагає втраті активної жирової тканини. Звертайте увагу, як працює ваш організм, розробіть свою стратегію схуднення і вперед, до здорового і стрункого тіла!
Більшість дійсно вважають, що голодування обовьязково допоможе. Для себе підібрала хороше праивльне харчевання і вже маю деякі позитивні результати))
Нужно просто питаться правильно – здоровую и качественную еду, много фруктов и овощей! И всё!
Да, сесть на диету не достаточно, необходимо еще правильно из нее выйти, и раз и навсегда забыть о вредных привычках.