Дезодоранти – захищають чи шкодять?

Дезодоранти Парабени – консерванти, які використовуються у виробництві чи не всіх косметичних засобів – можуть викликати рак. Ще недавно серед хімікатів, що у великій кількості заповнюють тюбики, баночки, флакончики та ті чи інші косметичну засоби, парабени вважалися одними з найбезпечніших. І ось вчені з University of Reading в Единбурзі виявили, що ця хімія може накопичуватися в організмі жінок, і зокрема, в тканинах злоякісних пухлин молочних залоз.

Опубліковані в науковому журналі «Journal of Applied Toxicology» результати досліджень, вже змусили похвилюватися виробників косметики. Вчені вважають, що саме парабени можуть привести до розвитку раку грудей у жінок. Це припущення з’явилося на світ ще у 1984 році, коли з’ясувалося, що парабени в організмі деяких тварин та людей ведуть себе так само, як і жіночі статеві гормони – естрогени. А фахівцям добре відомо, що рак молочної залози відноситься до гормонозалежних пухлин. При чому, ризик виникнення таких пухлин суттєво збільшується при надлишку жіночих гормонів – естрогенів. Саме з цієї причини рак грудей дуже рідко може  зустрічатися у чоловіків, оскільки у них відносно мало жіночих гормонів, а переважають чоловічі – тестостерон.

Виробники косметики поки не мають наміру відмовлятися від парабенів. Виглядає на те, що до остаточного вирішення долі косметичних засобів нам доведеться чекати ще 20 – 30 років, адже для організації дослідження та спостереження за декількома тисячами жінок знадобиться приблизно стільки ж часу. Тільки такі наукові дослідження, в яких буде змога порівняти частоту розвитку раку грудей у жінок, що користуються дезодорантами, у складі яких є парабени і без них, зможуть переконливо продемонструвати небезпеку або безпеку цих хімікатів.

Рак грудей у жінок – це лише одна сторона цієї непростої проблеми. Почнемо з того, що дія гормонів рідко обмежується яким-небудь одним побічним ефектом. Наприклад, у чоловіків естрогени і речовини, що близькі по структурі до них, негативно впливають на дозрівання сперматозоїдів, їх загальну кількість, що може призвести до безпліддя.

При цьому дезодоранти найбільш небезпечні в порівнянні з іншими косметичними засобами!

Парабени можуть проникати через шкіру з будь-якого сучасного косметичного засобу, що наноситься на руки, обличчя, волосся, і поширюватися по всьому організму. Насправді все так і відбувається. Але при цьому деяка частина парабенів в організмі руйнується або перетворюється, під дією власних гормонів людини, в інші речовини, що володіють більш слабким естрогеноподібним ефектом.

Але при користуванні дезодорантами велика частина парабенів прямує прямо в тканини молочної залози. І це пов’язано з анатомією. По-перше, пахвова область розташовується до грудей найближче, по-друге, числені лімфатичні судини створюють зв’язок між паховою областю та молочними залозами.

І нарешті, можливість попадання парабенів з пахвовій області просто в тканини грудей підтверджується фактами: в пухлинах знайшли саме ті парабени, які були у складі дезодорантів, – вони анітрохи не змінилися.

Якби парабени розходились по організму через кровотік, то в них неминуче б відбулися деякі зміни. Непрямим підтвердженням зв’язку між дезодорантами і раком грудей служить статистика – пухлини найчастіше розташовуються в тій частині грудей, яка найближче розташована до пахвовій області.

Отже бережіть себе і своїх близьких. Вибирайте тільки безпечні засоби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *