Голод є одним з найчастіших перешкод до гарної фігури. Поряд з голодом виникають такі проблеми як дратівливість, порушення сну, сонливість, зниження працездатності і так далі. У даній статті ми розглянемо яких адекватних заходів ми можемо вжити, щоб допомогти впоратися з голодом і придушити апетит, а також усунути спазми і інші побічні ефекти дієти.
Майже всі люди із зайвою вагою мають функціональні порушення центральної регуляції голоду, апетит при цьому завжди підвищений, а відчуття насичення знижене. Якщо в цьому випадку не контролювати свою дієту, вага буде неминуче зростати, поки не виникне ожиріння.
Якщо ви вирішили знизити масу тіла, то, перш за все, потрібен правильний психологічний настрій – чітка установка на дотримання суворої дієти. Ви повинні зрозуміти, що виходів тільки два: перший – задовольняти свої нижчі біологічні потреби, постійно набираючи жирову масу, збільшуючи ризик захворювань серцево-судинної системи, і скорочуючи соціальну пристосованість; другий – впоратися з голодом шляхом вольових зусиль і поліпшити свою фізичну форму і сексуальність.
Крім цього існує ряд заходів, які дозволяють ефективно придушити апетит і усунути неприємні спазми в шлунку.
Тепла вода.
Тепла вода розслабляє гладку мускулатуру травного тракту і допомагає впоратися з голодом. Для цих цілей добре підходить чай або кава без цукру, оскільки кофеїн прискорює процес спалювання жиру і може значно придушити апетит. Ви можете випивати склянку звичайної кип’яченої води перед сном. Пам’ятайте, що рідина необхідна організму і для руйнування жиру.
Біг чи прогулянки.
Фізичне навантаження може надійно придушити апетит і усунути неприємні спазми. Якщо ви відчуваєте сильне роздратування і сила волі вже не дозволяє впоратися з голодом – вийдіть на вулицю і пройдіться швидким кроком 1-2 км. Рекомендована швидкість – не менше 2 кроків в 1 секунду. До того ж ходьба і інші види фізичної активності змушують організм витрачати жири як джерело енергії.
Низькокалорійна їжа.
Зниження ваги не передбачає перманентний голод. Є певні види їжі, які абсолютно не перешкоджають процесу схуднення, разом з цим добре допомагають придушити апетит, впоратися з голодом і усунути спазми шлунка:
- Яблука (особливо багаті на пектин – найкращий вид клітковини).
- Грейпфрут (містить нарингін, який володіє додатковим жироспалюючим ефектом).
- Капуста.
І ще невеликий список продуктів, які не заважають схудненню:
- Цибуля
- Редька
- Морква
- Морська капуста
- Помідори
- Огірки
Ці продукти ви можете споживати в необмежених кількостях і в будь-який час, оскільки їх калорійність дуже низька. Більше того, енергія, яка витрачатися на їх перетравлення перевищує ту кількість енергії, яку вони несуть у собі. Простіше кажучи, організм витрачає більше енергії на їх засвоєння, ніж отримує від них.
Завжди з’їдайте один з цих продуктів, перш ніж з’їсти калорійну їжу. Неперетравлювані волокна або клітковина, якими багаті вищеперелічені продукти допоможуть швидше насититися, а також знизити засвоєння поживних речовин – вуглеводів і жирів.
Часте харчування.
Ще один простий спосіб боротьби з голодом – часте харчування. Дана стратегія дозволяє створити постійне постачання поживних речовин в організм, що в свою чергу знижує темпи гальмування метаболічних процесів (включаючи спалювання жиру) і меншою мірою сприяє активації адаптивних реакцій (підвищений апетит, депозиція жиру), спрямованих на збереження життя в складних умовах середовища ( нестача їжі при дотриманні дієти). Але пам’ятайте, що часте харчування передбачає багаторазовий прийом невеликих порцій їжі і це не дає вам право збільшувати загальну калорійність добового раціону. Інакше кажучи, якщо згідно вашої дієти ви зможете з’їсти за обідом 1 тарілку супу, то розумніше розділити її на 2 прийоми з перервою в 2-3 години. Оптимальна частота харчування – 6 разів на добу.