Електронні сигарети такі ж шкідливі, як і звичайні

Електронні сигарети такі ж шкідливіЕлектронна сигарета – це електронний пристрій, який імітує тютюнопаління шляхом генерації пари, у складі якої може міститися нікотин, що виглядає і при вдиханні викликає смакові відчуття справжнього тютюнового диму.

У травні 2009 року американське Управління з контролю якості продуктів і ліків опублікувало дані досліджень 19 сортів картриджів для електронних сигарет двох виробників (NJoy і Smoking Everywhere). У ході дослідження у всіх картриджах одного виробника і в двох картриджах іншого був виявлений відомий канцероген – тютюн – специфічний нітрозамінник, а в одному з картриджів був виявлений діетиленгліколь.

Дослідження показало у багатьох випадках невідповідність вмісту нікотину спочатку заявленому, а також наявність нікотину в картриджах, які були заявлені як такі, які не містять нікотину. У липні того ж року Управління з контролю якості продуктів і ліків  випустило прес-реліз із закликом відмовитися від використання електронних сигарет, а також з побоюванням, що електронні сигарети можуть продаватися неповнолітнім.

Нагадаємо, що в Україні з 16 грудня 2012 року заборонено куріння в усіх громадських місцях – згідно з ухваленим у травні 2012 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів».

Законом, зокрема, забороняється куріння  на рівні зі звичайними тютюновими виробами також електронних сигарет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *