Формування правильної постави

Формування правильної постави

Як відомо, зовнішній вигляд і здоров’я людини залежать безпосередньо від правильної постави. Саме тому, з самого раннього віку, правильному формуванню постави приділяють так багато часу. На жаль, у сучасному світі дорослі люди змушені більшу частину часу проводити сидячи за комп’ютером, навантажуючи тим самим хребет. Звідси і з’являються сутулість, яка з часом стає звичкою, і викривлення хребта, що створює дуже негативний вплив на інші органи людини. Щоб цього уникнути, людині необхідно стежити за своєю поставою і зміцнювати м’язи спини.

Формування правильної постави повинно відбуватись зі самого дитинства

Стежити за поставою потрібно з ранніх літ. Саме від уваги батьків залежить те, наскільки правильно сформується постава, так як дитина сама ще не завжди може проконтролювати себе. Батьки повинні не випускати з уваги як їх дитина ходить, як сидить за столом, на чому спить (матрац повинен бути напівтвердим, а подушка невисокою). Дуже корисні заняття спортом, такі як гімнастика, плавання, рухливі ігри. Також батькам важливо не забувати, що правильна постава допомагає дитині не тільки бути здоровим, але і додає упевненості в собі. Якщо в дитячому віці з’являться які-небудь проблеми з хребтом – сутулість, сколіоз, то їх ще можна виправити за допомогою спеціальних фізичних вправ, які призначить лікар-ортопед.

Дорослій же людині, особливо якщо вона довго сидить в одному положенні і звикла сутулитися, досить складно виправити поставу. До того ж з віком розвивається остеопороз, який призводить до розм’якшення кісток. Але підкоригувати поставу все ж можна, якщо постійно стежити за своїм положенням тіла і давати фізичне навантаження своєму організму.

Як ж тоді сформувати правильну поставу? Ось деякі поради по формуванні правильної постави:

  • Сидіти потрібно, розправивши плечі і підтягнувши живіт, при цьому ступні повинні рівно стояти на підлозі. Кожні півгодини потрібно міняти положення тіла, здригнутися і по можливості пройтися.
  • Ходити потрібно теж правильно: плечі розправлені, живіт підтягнутий, а голова гордо піднята.
  • Важливий момент у формуванні красивої постави – правильне спальне місце. Жорсткий матрац та ортопедична подушка допоможуть максимально відпочити хребту під час сну.
  • І, звичайно, для хребта дуже важливий м’язовий корсет. Ідеальним видом спорту для формування правильної постави є плавання, яке не тільки тренує всі м’язи, але і приносить задоволення людині. Також корисні вправи з вагами (гантелі), з гімнастичною палицею, вправа «кішка», тощо.
  • Жінкам варто уважно ставитися до вибору взуття – високий каблук порушує рівновагу, ще більш навантажуючи хребет. Власниці грудей великого розміру повинні правильно вибирати бюстгальтер, особливо добре утримує груди бюстгальтер з перехресними бретельками. Молодим мамам не слід постійно носити і заколисувати дитину на руках, краще скористатися слінгом або коляскою.

Значення правильної постави для людини величезне, адже саме від неї залежить те, як ми себе почуваємо і у фізичному, і у психологічному плані. Правильна постава – ознака здоров’я, краси та успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *