Грип дома – як не заразитись від домочадців?

Грип дома – як не заразитись від домочадців?Варто лише комусь із членів родини захворіти на грип або ГРВІ, як через декілька днів всі інші члени сім’ї звалюються з температурою і схожими симптомами. Знайома ситуація? Навіть якщо уникнути контакту з хворим на грип або ГРВІ, як радять медики, не можна (ви знаходитеся в одній кімнаті та повинні доглядати за ним) – значно знизити ризик зараження цілком у ваших силах. Ці нескладні рекомендації допоможуть дати відсіч інфекціям і дізнатися, як не заразитися грипом чи ГРВІ від членів родини.

Якщо ви доглядаєте за хворим, не зайвим буде носити марлеву пов’язку. Слідкуйте за тим, щоб при кашлі або чханні хворий прикривав рот рукою, інакше «бацили» дуже швидко поширюються на оточуючих.

Перш за все, виділіть хворому окремі предмети особистої гігієни – посуд, рушники та постільну білизну. І як можна частіше мийте руки з милом. Пам’ятайте, що віруси довгий час живуть на предметах, якими користується заражена людина, і якщо після нього до них будуть торкатися здорові домочадці, вони також ризикують заразитися.

Не забувайте провітрювати приміщення, в якому перебуває хворий. Віруси не виносять свіжого повітря. Тільки стежте за тим, щоб не було протягу, а дитинча, було добре укрите, або на час провітрювання перейшло у іншу кімнату. З цієї ж причини необхідно якомога частіше проводити вологе прибирання у приміщенні, добре б робити це хоча б через день і щодня протирати меблі вологою ганчіркою.

Не варто тримати зубну щітку хворого члена родини разом з усіма іншими.

Коли ліки пити ще рано, а саме час зайнятися профілактикою, допоможе ароматерапія. Ефірні масла лаванди та ялиці володіють протимікробними і дезинфікуючими властивостями. Вони запобігають поширенню інфекції, знезаражуючи повітря. Можна капнути 2 краплі олії на аркуш паперу і покласти його, наприклад, на включену лампу або просто на батарею. Летючі речовини будуть випаровуватися і захищати вас від атаки мікробів.

Якщо під рукою немає ефірних масел, можна скористатися іншим народним рецептом знезараження повітря. Розкладіть по кімнаті нарізані часточки часнику: які в ньому містяться фітонциди здатні пригнічувати віруси.

І не забувайте приймати противірусні препарати, які призначені для профілактики грипу та ГРВІ.

Тепер ви знаєте відповідь на питання, як не захворіти на грип чи ГРВІ, якщо всі домочадці злягли з температурою.

Відгуки до матеріалу: "Грип дома – як не заразитись від домочадців?"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *