Ігроманія: як побороти залежність від ігор

Ігроманія: як побороти залежність від ігорЧому лікування ігроманії так актуально не тільки у нашій країні? Чому тяга до азартних ігор стала справжнім бичем сучасного суспільства? Вся справа в монотонності нашого життя. Сьогодні найяскравішим враженням, доступним звичайній людині, є стрес через проблеми на роботі, в сім’ї, тощо. Але назвати такі емоції чимось новим, незвичним не можна, скоріше вони, навпаки, перетворюють наше життя в низку сірих непримітних днів. У підсумку люди, для яких таке існування стає непосильною ношею, шукають порятунок в азартних іграх. І це не дивно: де ще можна відчути такий же шквал пристрастей, як у казино, у букмекерській канторі чи на скачках? Емоції тут б’ють ключем, а на кону може стояти абсолютно все.

Таким чином, азартні ігри дають людині ті найяскравіші емоції, що роблять її життя більш насиченим. Здавалося б, що тут поганого? Отримала людина свою дозу емоцій і задоволена пішла додому, але так не виходить.

По-перше, вдома його чекають докірливі погляди близьких, адже наш гравець знову не доніс зарплату до родини. А по-друге, захоплення азартними іграми перетворюється на залежність.

В принципі, ігроманію можна порівняти з алкоголізмом: картина практично та ж. Всі зароблені гроші йдуть на так жадане проведення часу, обриваються зв’язку з друзями, з родичами. Спілкування підтримується лише з тими, хто сам став жертвою аналогічної залежності. В результаті людина як би випадає з життя, перетворюючись на абсолютно асоціальну особистість. Погодьтеся, всі ознаки алкоголізму тут присутні, хоча мова йшла саме про ігроманію. Втім, всі психологічні залежності дуже схожі.

Що стосується лікування залежності від азартних ігор, то вона також схожа на боротьбу з алкоголізмом. Ігроманія – це хвороба, а не шкідлива звичка, на зразок гризти нігті! Тому сама по собі вона не пройде.

Для початку лікування в першу чергу необхідна згода самого залежного, без цієї умови нічого не вийде. Якщо ж ігроман зрозумів, в яке болото він потрапив, і хоче повернути собі нормальне життя, йому доведеться звернутися до фахівця. Саме лікування ігроманії включає в себе кілька методів впливу. Тут і психологічні прийоми, і гіпноз, і навіть прийом препаратів.

Якщо застосування гіпнозу та інших методів, що впливають на психіку, зрозуміло (вони спрямовані на блокування бажання постійної гри), то необхідність застосування препаратів потрібно пояснити. Справа в тому, що ігроманія розвивається на тлі нервового або пригніченого стану, так що для того, щоб лікування проходило простіше, застосовуються різні препарати, які благотворно впливають на психологічний стан залежного.

Ігроманія – серйозна проблема, що вимагає кваліфікованого підходу, але допомогу і підтримку близьких людей тут також не можна переоцінити. Людина, яка зважиться на боротьбу з ігровою залежністю, заслуговує того, щоб його родичі, друзі, кохані підтримували його впродовж усього цього важкого шляху.

І пам’ятайте – лікування ігроманії – це не порятунок від поганої звички. Для досягнення стійкої ремісії часом потрібні роки, а від рецидиву ніхто не застрахований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *