Імунітет. Підвищуємо правильно!

Підвищуємо імунітет правильноІмунітет – це несприйнятливість, опірність організму до інфекційних захворювань. Імунітет складається з захисних властивостей шкіри і слизових оболонок, а також клітин імунної системи. Імунітет буває уроджений і придбаний.

Для підвищення імунітету загартовуйтеся повітряними ваннами.

Загартовування повітряними ваннами підвищує імунітет, тренує механізми тепловіддачі, кровообігу, шкірного дихання. Повітряні ванни бувають холодні (0-8 градусів), помірно холодні (9-16 градусів), прохолодні (17-20 градусів), і індиферентні (21-23 градуси).

Рекомендується починати загартовування з повітряних напівванн, а потім приймати повні ванни при кімнатній температурі протягом 10 хвилин. Як же підвищити імунітет за допомогою повітря, якщо немає можливості часто бувати на свіжому повітрі, на природі? Запам’ятайте одне правило: у вашій кімнаті завжди повинен бути доступ до свіжого повітря. Для цього необхідно тримати відкритою кватирку в будь-який час року. Починати краще з літа. Можна гартувати себе нічним сном на веранді або в саду в будь-яку погоду. Але надмірно хизуватися тут не потрібно. Краще в прохолодну погоду починати з 1-3 годин сну, в мороз скоротити цей час в два рази. Щоб розумніше сховатися, рекомендується наступна схема: При 20 градусах накрийтеся теплою ковдрою, при 19-15 градусах – байковою або шерстяною, при 14-10 градусах – двома вовняними ковдрами, нижче 4 градусів – необхідні спальний мішок і дві вовняних ковдри. При морозі обов’язково надіньте вовняну шапочку, теплу білизну, шкарпетки.

Для підвищення імунітету проводіть водні процедури.

Не випадково давня медицина дуже широко використовувала для підвищення імунітету водні процедури у вигляді бань, ванн, обмивань і купань. Суть підвищення імунітету водними процедурами полягає в короткочасному впливі холодом на тіло людини на регулярній основі з метою тренування терморегуляції організму, активізації обміну речовин. Холодна вода не тільки дає поштовх вашому кровообігу, але і швидше «транспортує» гормон кортизол у кров. Це активізує захисні сили організму і підвищує імунітет.

Ось десять переваг, яке дає обмивання: ясність розуму, свіжість, бадьорість, здоров’я, сила, краса, молодість, чистота, приємний колір шкіри і увагу красивих жінок, – говорили стародавні східні мудреці.

Водолікувальні процедури призначають в цілях підвищення імунітету, а також при хворобах серцево-судинної системи, атеросклерозі судин головного мозку, хворобах органів травлення, органів руху, хворобах обміну речовин і ендокринних залоз, хворобах шкіри та ін.

Для підвищення імунітету проводіть контрастні обтирання.

Ці гартуючі процедури проводяться водою з температурним контрастом – холодною та гарячою. Для посилення ефекту охолодження використовують настої трав. “Охолоджуючі” настої виходять при використанні відварів м’яти і меліси. Для “зігріваючих” настоїв краще взяти деревій або пижмо, або соснові, або ялинові лапки.

Змочивши вовняну рукавицю в холодному настої, необхідно її вичавити і обтерти руки. Потім, змочивши іншу рукавицю в гарячому настої, також зробити обтирання. Після цього сухим рушником енергійно розтерти шкіру до почервоніння. Далі послідовно розтерти груди, спину, ноги. Загальна тривалість процедури – 5 хвилин. Починають курс процедур з холодного настою з температурою 20-22 градуси і доводять його до крижаного (4-6 градусів). Потім гарячий настій початкової температури 38-39 градусів доводять до дуже гарячого (41-45 градусів).

Такі обтирання прекрасно підвищують імунітет, тонізують нервову систему, зменшують стомлюваність, пітливість, метеозалежність, особливо корисні в літньому віці.

Для підвищення імунітету користуйтеся лазнею.

Більшість людей приходять в баню не тільки щоб помитися. В баню приходять насамперед погрітися: “Де тепло, там і добро”. Вікова віра народу в цілющі властивості лазні підтверджується сучасною медициною. При правильному використанні лазні підвищується імунітет, нормалізується робота всіх систем організму. А при різних захворюваннях ревматичного характеру кращого ефекту при лікуванні не досягти іншими способами.
За своїм впливом лазня замінить багато косметичних засобів – допоможе уникнути зморшок, зберегти пружність шкіри, скинути зайву вагу. Гаряча лазня – прекрасний тренажер шкіри. Виявляється, підвищити імунітет можна, отримуючи при цьому ще й задоволення.

Люди здавна цінували баню за її чудову здатність знімати втому. Механізм цього впливу полягає у тому, що банна процедура значно знижує в організмі рівень молочної кислоти – основного фактора втоми.
І, звичайно ж, лазня – це коло друзів, однодумців. Тепло лазні народжує людське тепло, доброзичливість, дружнє спілкування. Баня – це здоров’я, радість і задоволення.

Для підвищення імунітету засмагайте на сонці.

Давно встановлено, що сонце підвищує імунітет і опірність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища; воно зміцнює нервову систему, сприяє утворенню в шкірі пігменту меланіну і вітаміну Д, стимулює обмін речовин і кровотворення.

Кращий час для прийому сонячних ванн – з 9 до 11 години. Дітям до 11 років починати перебування на сонці бажано в “мереживній” тіні дерев по 2-3 хвилини. Найкраще це виходить під час рухливих ігор. За 5-7 днів ніжна дитяча шкіра адаптується і процедура доводиться до півгодини.

Дітям 11-16 років і дорослим можна починати засмагати вже з 5 хвилин на день, доводячи тривалість прийому сонячних ванн до 2 годин на день. Не рекомендується бути на сонці більше 2 годин на день.
Якщо у вас суха шкіра, перед процедурою її можна змастити оливковою олією – це найкращий крем для засмаги. На жирну шкіру добре нанести теплий проціджений відвар чаю, який потрібно залишити на шкірі до повного висихання. Не можна виходити на сонце після відвідування лазні і вмивання обличчя з милом: це руйнує захисну жирову змазку шкіри і різко посилює ймовірність опіку.

Для підвищення імунітету плавайте в морі.

Плавання в морі по своєму фізичному впливі на організм людини є оздоровчою і лікувальною процедурою, що сприяє підвищенню імунітету. Загартовуючи організм в цілому, плавання пристосовує його до різких змін навколишнього середовища.

При плаванні навколишнє маса води справляє на організм сильна механічну дія. Під час руху у воді в горизонтальному положенні створюються сприятливі умови для дихання і кровообігу. При цьому вода впливає як масажист на всю м’язову систему.

Плавання зміцнює здоров’я, поліпшує дію серцево-судинної, м’язової, дихальної та нервової систем. При цьому поліпшується склад крові і діяльність органів кровообігу, посилюється обмін речовин, поліпшується травлення.
Плавання підвищує імунітет, це потужний профілактичний засіб проти різних захворювань. Для здорових людей воно є одним з найбільш корисних фізичних вправ. У медичній практиці воно рекомендується при наявності цілого ряду захворювань.

При плаванні полегшується відтік крові і лімфи від периферії до серця, поліпшується циркуляція цих рідин. Перебування у воді в поєднанні з м’язовою активністю підвищує адаптацію організму до фізичних навантажень і температурних подразників.

Для підвищення імунітету ведіть рухливий спосіб життя.

Рухливий спосіб життя вкрай важливий для підвищення імунітету. Він знижує ризик розвитку легеневих захворювань, серцевих захворювань, діабету, ожиріння, високого кров’яного тиску і високого рівня холестерину в крові. Якщо ви вже страждаєте від подібних захворювань, рухливий спосіб життя допоможе вам впоратися з ними.

Фізичні вправи також допомагають нам впоратися зі стресовими ситуаціями в житті і дарують здоровий сон. Вони допомагають нам краще виглядати і відчувати себе, а також дають заряд енергії, щоб ми могли більше насолоджуватися життям. Якщо ви відчуваєте себе дуже втомленими, щоб бути активніше, ви будете здивовані, наскільки більш енергійним ви станете, як тільки почнете!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *