Про склад: У плодах калини містяться цукри, вітамін С, пектини, органічні кислоти, в тому числі валеріанова і ізовалеріанова, що надають виражену заспокійливу дію на центральну нервову систему. Ягоди калини створюють сечогінну і потогінну дію, посилюють скорочення серця, допомагають при хворобах шлунка.
Завдяки великій кількості цінних біологічно активних сполук вона відмінно допомагає при грипі та застуді з високою температурою.
Завдяки вмісту в калині кумарину, її плоди зменшують кровоточивість. Тому будуть корисні при кровотечах – гемороїдальних, кишкових, маткових.
Містить валеріянові кислоти (ті ж, що і в валер’янці), завдяки яким має виражену заспокійливу дію. Тому калина корисна при дратівливості і безсонні.
Плоди збираємо після перших заморозків (тільки тоді з них зникає гіркота і вони стають їстівними).
Про застосування: Ось один із старих народних рецептів, ефективних при грипі та застуді:
Свіжі або морожені плоди калини перетріть в мисці і змішайте з рівною кількістю меду.
Перед прийомом чайну ложку цієї суміші розведіть в половині склянки теплої кип’яченої води і давайте дитині щоразу після їжі і перед сном. Доросла доза повинна бути приблизно в 2-3 рази більше.
Калина швидко знімає головний біль, полегшує кашель і відновлює голос, заспокоює надмірно збудливих дітей.
Калину завжди потрібно приймати з медом або, принаймні, з цукром. А ще плоди калини можна заморожувати і сушити, щоб взимку готувати чаї та настої.
Протипоказання: не можна вживати людям, схильним до тромбоутворення, зниженого тиску, з підвищеним згортанням крові, а також вагітним.
Будьте здорові та не хворійте ніколи!