Чому течуть сльози у мороз?

Сльозоточивість зимоюПроцес, при якому слізна рідина виділяється з ока називають сльозотечею. Якщо об’єм такої рідини нормальний – це вважається нормою, але бувають випадки, при яких сльозотеча є досить сильною, що може бути вже свідченням захворювання. Однією з форм сльозотечі є сльозотеча від холоду, той саме випадок, коли течуть сльози у мороз. З настанням холодів сльозоточивість може виникнути і у здорових людей, яких у теплу погоду це явище не турбує. Давайте поговоримо, чому течуть сльози у мороз і як з цим явищем боротись.

Для сльозотечі, що виникає у холодну пору року, а зокрема, на морозі, характерне виділення у людини великої кількості слізної рідини під час вітряної та холодної погоди. Найбільш часто до такого порушення схильні люди похилого віку (починаючи з сорока років), проте іноді воно зустрічається і у молоді. Фахівці вважають, що холодова сльозотеча є проявом холодової алергії.

Який би не був діагноз, він в будь-якому випадку вимагає правильного лікування.

Причини сльозотечі у мороз

  • Під впливом холоду та вітру слізні залози звужуються;
  • Сльози виступають в якості захисної реакції очей на вітер і холод;
  • Сльози алергічного характеру, як реакція на теплий одяг (хутро, шерсть);
  • Набряк слизової носа, який є перешкодою правильному відтоку сліз;
  • Якісний склад сльози змінився, внаслідок чого необхідний захист створити неможливо, тому вона збільшується в об’ємі.
  • Найчастіше такі фактори діють комплексно.

Лікування сльозотечі від холоду

Насамперед варто визначити справжню причину такої сльозотечі. Крім того можна промити слізні шляхи і прозондувати слізні залози.

Якщо має місце запалення, його можна усунути за допомогою промивання розчином борної кислоти з цинком. Щоб покращити обмінні процеси в тканинах, можна використовувати чотиривідсотковий розчин тауфону.

Перед виходом на вулицю, особливо в мороз, очі рекомендують закапувати препаратами штучної сльози такими, як офтолік.

Іноді при лікуванні сльозотечі від холоду застосовують протиалергічну терапію.

Виділення великої кількості слізної рідини на холоді і вітрі може свідчити про нестачу в організмі вітаміну А. Тому рекомендується вживати зелений чай, більше фруктів і овочів, а також пити трав’яні збори, які містять компоненти, що сприяють поліпшенню зору.

Великою популярністю при лікуванні очних хвороб користується міцна заварка чорного чаю. Нею необхідно вмивати очі декілька разів протягом дня. Такий простий спосіб в короткий проміжок часу дозволити позбутися такої проблеми.

Можна закапувати очі настоєм з пелюсток волошки, насіння кмину, подорожника і очанки. Насіння кмину заливають окропом і кип’ятять протягом п’яти хвилин, після чого додають чайну ложку кожної трави і добу настоюють. Потім отриманий відвар необхідно добре процідити і капати в очі декілька разів на день в кожне око по три краплі.

Якщо у вас на холоді сильно течуть сльози, слід відмовитися від носіння на морозі окулярів та лінз, а також не варто фарбувати очі. У будь-якому випадку необхідно пройти консультацію у досвідченого очного лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *