Корисні чи шкідливі енергетичні напої?

Корисні чи шкідливі енергетичні напоїВажко собі уявити, але ще декілька років тому, енергетичні напої були невідомі широкому пласту покупців. Найсильнішим енергетиком вважалась звичайна кава, яку пили чашками, щоб прокинутися. На сьогоднішній день бум споживання енергетичних напоїв потрохи згасає, але існують певні категорії людей, які вживають енергетики повсюдно, особливо серед молодих людей, які не уявляють собі ранкову лекцію, нічну підготовку до іспитів або просто дискотеку без цього підбадьорливого напою.

Недостача енергії може спровокувати вас прийняти енергетичний напій. Але чи варто це робити? Популярність енергетичних напоїв така велика, тому що вони обіцяють заряд енергії на кілька годин. Але залишається питання, що приносять енергетичні напої більше для організму, шкоди чи користі? Постараємося відповісти.

Що являють собою енергетичні напої?

Енергетичні напої, енергетики, енерготоніки – це напої, які стимулють центральну нервову систему. Як правило, енергетичні напої містять поширені інгредієнти, такі як кофеїн, таурин і вітаміни групи В.

Кофеїн – основний компонент в енергетичних напоях, саме він допомагає тримати вас тонусі і активності.

Таурин – це тип амінокислоти, яка підсилює неврологічні функції.

Велика частина вітамінів групи B сприяють підвищенню м’язової активності, обміну речовин, нервової та інших функцій організму.

Деякі очевидні плюси енергетичних напоїв:

 • Імпульс енергії. Зробивши ковток напою, ви моментально починаєте почувати себе краще, активніше. Що, по суті, і є завданням цього напою. Загострюється пильність, це допомагає вам швидко підбадьоритися і зняти всяку втому для продовження майбутніх справ.
 • Додаткові потужності для тренування. Насправді, це не зовсім правильний напрямок тренувань. Але прийнявши їх, ви дійсно покажете кращі результати і можете довести тренування до межі своїх фізичних можливостей.
 • Легко-доступність. Зручність – це велика річ. Енергетичні напої легко придбати, адже продаються вони майже всюди. І все, що залишається зробити, це залпом його спустошити, отримавши джерело величезної кількості енергії.

Шкода енергетичних напоїв:

 • Може привести до збільшення ваги. Ці напої часто перевантажені цукром для миттєвого припливу енергії, яку дає глюкоза й сахароза. Цей цукор може привести до ожиріння і, отже, до дещо інших хронічних проблем. Таким чином, енергетичний напій може стати воротами для більш важких проблем зі здоров’ям.
 • Викликає звикання. Можна дуже легко звикнути до енергетичного удару, який штучно дає цей напій. Припинення регулярного споживання може також привести до нових симптомів, які можуть включати головний біль і перепади настрою.
 • Проблеми з серцем. Передозування напою може привести до проблем з серцем, включаючи нерегулярне серцебиття і підвищення артеріального тиску, в гіршому випадку до серцевої недостатності.
 • Психологічні проблеми. У довгостроковій перспективі це збільшує нервозність, може викликати часті судоми, а також може спровокувати безсоння.
 • Погіршення метаболізму. Напій може привести до серйозних метаболічних проблем. Вживаючи енергетичні напої, ви поглинаєте велику кількість цукру, вітамінів і інших добавок і у відповідь організм виробляє гормони стресу, щоб впоратися з цією ситуацією.

Як зменшити шкідливий вплив енергетиків на організм?

 • Встановити ліміт споживання.
 • Пити багато води.
 • Не можна пити енергетичні напої: дітям, вагітним або страждаючим серцево-судинними проблемами.
 • Не можна змішувати разом алкоголь і енергетичні напої.

Таким чином, знаючи всі плюси і мінуси, вирішуйте самі, варто чи не варто випити енергетичний напій наступного разу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *