Корисні властивості соку: чим побалувати свій організм вранці?

Корисні властивості соківПочинати ранок з приємного підбадьорливого напою – це запорука гарного дня. Після таких слів ви, звичайно ж, подумали про каву, але мова піде зовсім не про неї. Так, кава бадьорить, і все ж справжньою скарбницею корисних для організму речовин є сік. Фруктовий або овочевий, він не просто позитивно впливає на організм, він дає силу та енергію. Давайте дізнаємось більш детальніше про користь для організму соків з різних фруктів та овочів.

Корисні властивості соків

Абрикосовий сік. Цей надзвичайно смачний напій сприятливо впливає на стан шкіри, відновлює і підтримує печінку, рекомендується при короткозорості.

Апельсиновий сік. Джерело багатьох вітамінів, але переважаючим в ньому є вітамін C, а також амінокислоти. Цей сік допомагає поборотися зі стресами, астенічними станами і неврозами. Простудні захворювання і різні отруєння відступають перед цим насиченим корисними речовинами напоєм. Крім того, вітаміни групи B, що у величезній кількості містяться в апельсиновому соці, служать чудовими компенсаторами при авітамінозі.

Ананасовий сік. Вже давно розкрита його таємниця: він неперевершений воїн в боротьбі із зайвою вагою, бо ананас – найкращий природний спалювач жирів. Але у нього є ще один секрет: він здатний загострювати почуття, за що ананасовий сік назвали напоєм любові.

Вишневий сік. Здавалося б, чи можна насититися, випивши склянку вишневого соку? Але цієї невеликої кількості цілком достатньо, щоб утамувати відчуття голоду – вишневий сік сприяє активізації ферментів.

Виноградний сік. Загальне виснаження організму і нервової системи, занепад сил, анемія і туберкульоз – це ті стани, з якими виноградний сік допомагає впоратися. Він також дуже корисний дітям.

Гранатовий сік. Безумовно, це найдорожчий з усіх соків, але він цілком виправдовує свою ціну. У нього такий чудовий послужний список, що було б несправедливо про нього не згадати: гранатовий сік підвищує імунітет і вважається «кровотворним». Виходячи з його основних якостей, гранатовий сік рекомендовано пити вранці при гіпертонії і недокрів’ї, захворюваннях жовчних шляхів і атеросклерозі, частих застудах і хронічній формі бронхіту. Крім того, напій з плодів гранату покращує стан волосся і шкіри, корисний для нирок, селезінки, легенів і щитовидної залози. Цей чудодійний сік містить в собі масу вітамінів і мінеральних солей, багатий легкозасвоюваною клітковиною та фітонцидами. Вважається, що 5 маленьких зерен граната по корисності можна порівняти з апельсином та яблуком, разом узятими.

Грейпфрутовий сік. Цей фрукт – джерело вітаміну C, але не тільки: грейпфрутовий сік сприяє нормалізації тиску та обміну речовин. У своїй ефективності спалювання жиру він поступається тільки ананасу.

Персиковий сік. Містить неймовірну кількість калію, такого необхідного людям із захворюваннями серця.

Томатний сік. Насичує організм вітаміном C, покращує пам’ять, є природним джерелом натрію.

Яблучний сік. Джерело надходження заліза в організм, також він містить бор, зміцнює кістки, і калій, корисний для серця.

Але потрібно пам’ятати, що користь від соку буде лише тоді, коли він свіжий, тобто свіжовичавлений, а не у пакетах. І завжди, як у всьому, потрібно знати міру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *