Користь їзди на велосипеді: активний відпочинок плюс здоров’я

Користь їзди на велосипеді: активний відпочинок плюс здоров'яВелосипедні прогулянки, велокрос, екстремальна їзда на гірському велосипеді – види спорту, які популярні серед всіх поколінь. З одного боку, велосипед – активний відпочинок і засіб підтримки гарної фізичної форми, а з іншого – це екологічно чистий вид транспорту для щоденних поїздок на роботу. У чому ж полягає позитивний ефект від регулярної їзди на велосипеді? Читайте у цьому матеріалі.

Чим корисна їзда на велосипеді?

На відміну від бігу, велосипедна їзда дає можливість розслабити м’язи і відновити сили під час спуску. Чергування навантаження та відпочинку дозволяє тренувати м’язи в заданому ритмі.

В процесі їзди на велосипеді підвищується інтенсивність серцевих скорочень, що служить ефективним способом тренування серцевого м’яза.

Нервова система переключається зі стресової обстановки офісу на концентрацію рухів, що служить хорошим розвантаженням для організму в цілому. Якщо до цього додати естетичний вигляд зеленого скверу або недоглянутий ландшафт лісового масиву, то «перезавантаження» нервової системи буде стовідсотковим.

Для будь тривалої і монотонної роботи м’язів важливо зловити свій темп, що неможливо без рівномірної роботи органів дихання. Тому, під час прогулянок на велосипеді відбувається відмінне тренування легень. Робота м’язів вимагає більше кисню, тому легені працюють інтенсивніше, заповнюючись повітрям, що покращує їх вентиляцію.

Інтенсивна циркуляція крові і повноцінне забезпечення клітин киснем при їзді на велосипеді уповільнюють процеси старіння в тканинах, покращують колір шкіри, нормалізують травлення. В результаті любителі велосипедних кросів довше зберігають молодість, підтримують фігуру в підтягнутій формі і продовжують життя, знижуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Збагачення киснем відноситься не тільки до м’язів, а й до головного мозку, що покращує його діяльність і зміцнює пам’ять.

Обертання педалей стимулює циркуляцію крові у венах і позбавляє від варикозу. М’язи ніг і сідниць приходять в тонус, завдяки чому ці частини тіла набувають більш привабливого вигляду.

Велосипед вважається одним з найефективніших засобів для боротьби із зайвою вагою. Але не тільки м’язи ніг зазнають навантаження – прес і м’язи спини беруть участь у підтримці правильної постави при їзді на велосипеді. Їзда на велосипеді спалює багато калорій, але при цьому ви не відчуваєте себе виснаженим, а, навпаки, відчуваєте приплив енергії та моральних сил.

Користь їзди на велосипеді: активний відпочинок плюс здоров'я

Користь їзди на велосипеді: активний відпочинок плюс здоров’я

Щоденне катання на велосипеді протягом півгодини забезпечить міцним здоровим сном і зніме вантаж робочого дня.

Крутити педалі, особливо в гору, без фізичної підготовки досить втомлива справа. Таке заняття супроводжується високим навантаженням на всі групи м’язів і вимагає від організму витрат великої кількості енергії. Тому дистанції і маршрути повинні відповідати вашим можливостям.

Вчитися кататися на велосипеді можна в будь-якому віці. Протипоказань для цього практично немає, за винятком випадків тяжких форм деяких хронічних захворювань. Для новачків необхідно правильно розрахувати початкове навантаження, поступово збільшуючи швидкість і складність велотраси.

Переоцінити позитивний вплив велопрогулянок на психіку сучасної людини складно. Чого тільки варті всі ті плюси, описані вище, які позитивно впливають на ваше здоров’я. А, як кажуть, в здоровому тілі – здоровий дух, і величезна безліч задоволених своїм хобі велолюбителів тому підтвердження. А якщо у вас знайдуться друзі або знайомі, які розділяють ваше захоплення, то відкриваються цікаві можливості влаштовувати велоподорожі і прогулянки за місто, а можливо, і цілі велотури в сусідні міста. Може, настав час приєднатися до числа щасливих велолюбителів? Катайтесь на велосипеді і будьте здорові!

Відгуки до матеріалу: "Користь їзди на велосипеді: активний відпочинок плюс здоров’я"

  1. Я був любителем велосипедних прогулянок, це не правда що то не шкідливо для суглобів – для колін це смерть, навіть якщо пити багато рідини і слідкувати за частотою крутіння педаль, тим більше ти сидиш на сидінні яке не таке вже зручне, навантаження на зап”ястя і коліна астрономічні, бігати або плавати, велік – ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *