Користь стрибків зі скакалкою

Користь стрибків зі скакалкоюСтрибки зі скакалкою – одне з улюблених занять з дитинства, весела гра. Тим не менш, скакалка давно стала необхідним атрибутом тренувань професіоналів у різних видах спорту. Це відмінне тренування м’язів, серцево-судинної та дихальної системи. А що стосується витрат енергії, то існує думка, що за цим показником заняття з скакалкою випереджають плавання та їзду на велосипеді. Тому ми і підготували для вас матеріал про користь занять зі скакалкою.

Головна особливість занять зі скакалкою – це темп. Наприклад, починаючи займатися бігом або їздою на велосипеді, ми маємо можливість починати з низьких оборотів і з часом нарощувати темп і, відповідно, навантаження. Зі скакалкою це апріорі не можливо, тому як кількість обертів на хвилину практично однакова як для новачків, так і для професійних спортсменів. Регулювати можна хіба що тривалість заняття. В результаті перші хвилини стрибків на скакалці можна порівняти з бігом або їздою на велосипеді на максимальній швидкості. Додайте сюди механічну роботу рук і отримаєте повноцінне тренування для всіх м’язів тіла.

Протипоказання занять зі скакалкою

Як вже було сказано, вправи зі скакалкою припускають високу інтенсивність і високе навантаження на все тіло, тому існує ряд протипоказань для таких занять:

  • ситий шлунок;
  • сильні головні болі;
  • серцеві захворювання;
  • різкі зміни тиску;
  • значна зайва вага.

Як правильно підібрати скакалку?

Для досягнення максимальної ефективності тренувань необхідно правильно підібрати «інструмент». У діаметрі ручок скакалка повинна бути 8-9 мм, довжина ж підбирається індивідуально. Для цього необхідно стати зі скакалкою ногами на її середину, а кінці потягнути вгору вздовж тіла – оптимальний варіант, коли вони будуть на 1-2 см. вище пахв.

Ефект від скакалки

Заняття зі скакалкою, звичайно, підтримують м’язи тіла в тонусі, особливо це стосується ніг – жир в них відкладатися буде набагато повільніше.

Стрибки зі скакалкою відмінно спалюють калорії, адже 10 хвилинне заняття зі скакалкою прирівнюється до подолання дистанції у 1,5 кілометра.

Стрибки зі скакалкою створюють ефект як і кардіо так і силового тренування і тренують повністю все тіло. І вони є набагато безпечнішими для ваших колінних суглобів, ніж той самий біг.

Скакалка – досить ефективний інструмент у боротьбі з целюлітом. Стрибки у цьому плані виконувати можна як прості, так і у варіаціях: на одній нозі, з поворотом, рухаючись вперед або назад, тощо.

Як правильно стрибати зі скакалкою?

Як і будь-які інші вправи, стрибки на скакалці важливо виконувати правильно. Приземлятися треба на пальці, п’яти торкатися підлоги не повинні.

В ідеалі вправа повинна тривати не менше 7 хвилин, однак, якщо такий темп виявиться виснажливим, то індикатором часу заняття стане проміжок, протягом якого ви зможете вільно розмовляти.

У кожному разі, виконання вправ на скакалці повинно бути в радість – так і у формі залишатися легко, і ненадовго повернутися у дитинство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *