Користь вечірньої пробіжки

Користь вечірньої пробіжкиОсновна маса людей саме після робочого дня відчувають як моральну, так і фізичну втому. Щоб хоч трохи скинути денний «груз проблем», просто виходьте на вечірню пробіжку. В принципі, поняття бігу чи пробіжки у більшості людей пов’язано з фізичним навантаженням у ранковий час доби. Але, відомо, що вечірня пробіжка проводиться не для фізичного навантаження організму, а, навпаки, для зняття певного нервового напруження та розслаблення. Саме для цієї мети і потрібно бігати ввечері.

Багато людей вважають неможливим і недоцільним проведення вечірньої пробіжки. Вважається, що після робочого дня організм людини є втомленим і нездатним сприймати додаткові фізичні навантаження. Але, насправді, у багатьох випадках після робочого дня, людська втома є більш психологічною, ніж фізичною. Просто необхідно трохи пересилити своє небажання у виконанні вечірньої пробіжки і все стане на свої місця.

Які фізичні питання можливо вирішити вечірньою пробіжкою:

  • Усунути фізичну втому та позбутися стресу;
  • Позбутися від почуття голоду, що дуже важливо для повних людей, які бажають скинути декілька зайвих кілограм;
  • Стабілізує роботу внутрішніх органів, у тому числі органів травлення;
  • Піднімає настрій та тонус.

Як вже було сказано, безсумнівно, біг створює на здоров’я людини величезний позитивний вплив. І в першу чергу це стосується профілактики серцево-судинних захворювань. Причому, навіть нетривала вечірня пробіжка дозволяє людині нормалізувати апетит та покращити настрій.

Настрій покращується при пробіжці, через те, що під час цієї процедури в організмі людини виробляються ендорфіни. Ці гормони впливають на відчуття людини. Людина стає більш життєрадісною і щасливою.

Як правильно бігати ввечері

Але при всіх плюсах бігу, слід все таки дотримуватися деяких порад та правил:

  • Максимальний оздоровчий ефект досягається при неквапливих пробіжках, з тривалістю бігу в 40 хвилин.
  • Для максимального ефекту від пробіжки, їх слід проводити не часто, приблизно 3 рази на тиждень. При більш частих пробіжках, організм просто не встигає відновитися, а при більш рідкісних пробіжках зменшується якість оздоровчого впливу.
  • Перед пробіжкою, як в перед будь-якою іншою вправою, слід зробити невелику розминку, розтерти м’язи ніг, виконати махи руками.
  • Сама пробіжка повинна проводитись у такому порядку. Починаємо біг з повільного темпу. Приблизно через 15 хвилин пробіжки, слід збільшити швидкість. Ще через 10 хвилин знову темп знижується до закінчення пробіжки.
  • Після пробіжки обов’язковим є прийом водних процедур. Це може бути контрастний душ або гаряча ванна.
  • Необхідно здійснювати контроль за власним самопочуттям і при накопиченій втомі, неприємних відчуттях, необхідно змінити графік і тривалість вечірнього бігу, а в окремих випадках взагалі відмовитися від такого на певний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *