Мерзнуть руки і ноги, буквально крижаніють і німіють від холоду – проблема не небезпечна, але, погодьтеся, дуже вже неприємна. Хочеться швидше залізти під теплу ковдру або опинитися в теплих країнах, причому переїхати туди назавжди. Коли ця проблема турбує в холодну пору року, в цьому немає нічого не звичайного, але якщо ви і влітку страждаєте від холодних кінцівок, час пошукати причину. Ми розповімо вам, чому це трапляється та як проводити профілактичні процедури, щоб ноги та руки завжди були теплими та не мерзли.
Чому мерзнуть ноги та руки?
Причин, чому у деяких людей часто мерзнуть руки та ноги безліч, але щоб легше було впоратися з цією недугою, потрібно розібратися в першу чергу зі своїм організмом. Фахівці пов’язують цю проблему з будовою організму, а саме кінцівок та м’язів. Факторами ризику можуть бути: вегето-судинна дистонія, гормональні зміни в організмі, порушення кровообігу та інші фактори. Для усунення цієї проблеми необхідно встановити всі причини разом з лікарем-терапевтом.
Згідно статистичних даних, що збирались протягом довгого періоду вченими, жінок, які страждають від цієї недуги набагато більше, ніж чоловіків. Пов’язують це в першу чергу з тим, що у слабкої статі від природи м’язова маса менша. При зниженні температури в першу чергу страждають кінцівки саме у жінок. Можливо також, що є зв’язок і з репродуктивною системою організму. Плюс до всього емоційність жінок теж накладає свій відбиток. Всі ці причини при стресі або сильному холоді можуть призвести до спазму судин, що постачають кров’ю стопи і кисті рук.
Згідно з думкою фахівців, ось найпоширеніші причини чому мерзнуть ноги або руки:
- Порушення в роботі кровообігу серця, вегето-судинна дистонія.
- Хвороби судин, варикозне розширення вен.
- Хвороби щитовидної залози (гіпотиреоз, Базедова хвороба).
- Цукровий діабет.
- Паління.
- Шийний остеохондроз.
- Хвороба Рейно.
- Залізодефіцитна анемія, дефіцит йоду, гемоглобіну.
- Зміни артеріального тиску (АТ).
- Кандидоз (молочниця).
- Алергія.
- Обморожені раніше кінцівки.
- Ліки (анаприлін, атенолол та ін.).
- Анатомічні особливості кінцівок.
Профілактика та лікування
Для початку необхідно зміцнити судини за допомогою контрастних ванночок для рук і ніг. Якщо є можливість, відвідуйте лазню або сауну раз на тиждень, можна чергувати парну в лазні з холодним басейном або ополонкою. Якщо у вас немає часу на баню, то можна приймати контрастний душ в домашніх умовах. Приймати процедури треба поступово і часто. Вони зміцнять не тільки судини, але й імунітет загалом.
Рекомендується протягом дня виконувати розминку для ніг і рук, що складається з декількох нехитрих вправ, спрямованих для зігрівання та покращення припливу крові до кінцівок. Вранці і ввечері робіть загальну зарядку для всього тіла, регулярно виконуйте масаж кінцівок. Корисно також прогулюватися босоніж по траві, піску, снігу. Якомога частіше виїжджайте на природу і водойми.
Стежте за своїм харчуванням. При нестачі гемоглобіну включайте в свій раціон більше овочів і фруктів, особливо, таких як гранат, курага, мигдаль, родзинки, гарбуз, тощо. Для зміцнення судин і імунітету потрібно вживати більше вітамінів С, Е, настоянки з шипшиною, чорницею, суницею лісової. Якщо немає проблем зі шлунком, вживайте частіше імбир, гірчицю, червоний пекучий перець. Не рекомендується вживання кави, какао, алкоголю, оскільки вони звужують судини і викликають спазми.
Зміцнюйте імунітет за допомогою народних методів лікування. Обов’язково розпрощайтеся з курінням. Уникайте стресів і нервової перевтоми. Зверніть увагу на своє взуття та одяг. Не слід носити обтягуючу і тісну білизна. Взуття має бути вільним і бажано виготовленим з натуральних матеріалів. Для рук і ніг корисні вовняні шкарпетки та рукавички.
Дякую за статтю, конкретна та лаконічна. Хочу загострити увагу, що остерохондроз, як вказано у статті один з чинників, викликає не лише “замороження” кінцівок, а й багато інших проблем, які не можна ігнорувати.