Міфи про схуднення: правда, брехня і що робити

mifСхуднути і отримати красиве та привабливе тіло – мрія багатьох, якщо не всіх. Переважно цього хочеться досягти швидко. Тому навколо схуднення і приведення себе в порядок придумано багато міфів, які заважають все робити правильно. Прийшла пора розібратися з цим. У цій статті поговоримо про міфи схуднення – що правда, а що брехня і що робити, для того, щоб схуднути.

Міф перший: жир може спалюватись локально, у певних місцях

Жироспалювання відбувається завдяки активації альфа- і бета-рецепторів (адренорецептори). Активується вони гормонами стресу. Гормони ці подорожують по організму людини в загальному кровотоці. При виникненні умов, що призводять до викиду відповідних гормонів, процес спалювання жирів запускається по всьому тілу, а не в якійсь конкретній точці. Таким чином, просто неможливо цілеспрямовано прибрати жировий прошарок саме на животі. І ніякі вправи у цьому не допоможуть.

Запам’ятайте – запустити процес схуднення в якійсь одній точці тіла неможливо.

Наприклад, велика кількість людей постійно качає прес, сподіваючись прибрати пухкий животик. Це не призведе абсолютно ні до чого. За винятком того, що, можливо, живіт навіть дещо збільшиться за рахунок росту м’язів. До того ж, прокачування невеликого м’язу вимагає порівняно невеликих витрат енергії, так що це ще й дуже неефективне проведення часу.

При цьому, звичайно, якісь частини тіла худнуть швидше, ніж інші. Наприклад, жировий прошарок на руках йде швидше. Чому? Та тому, що в різних частинах організму різну кількість альфа- і бета-рецепторів, і розподілені вони в різних пропорціях. Саме тому в різних частинах тіла відкладається більше або менше жиру. Це обумовлено як загальною будовою тіла і статтю людини, так і особистими особливостями кожного. Іншими словами, схуднення у всіх відбувається рівномірно по всьому тілу, але ось яка з частин тіла стане стрункішою раніше, а яка пізніше – це вже особиста особливість кожного.

Міф другий: на жир можливо впливати механічно і так його позбутись

Всі бачили реклами поясів, масажних накладок і мазей для схуднення. Широко рекламуються і всякі процедури для схуднення. Популярні масажі, які, нібито, допомагають позбутися від жиру і поліпшити зовнішній вигляд. Наприклад, абсолютно даремний антицелюлітний масаж.

Повинні вас засмутити: нічого з цього не працює і працювати не може. Все це – обман. До речі, целюліт – це ніяка не хвороба, це всього лише відкладення підшкірного жиру, нічого більше.

Як ми з’ясували, обговорюючи попередній міф, неможливо схуднути локально. Неможливо запустити процес схуднення механічними діями на якісь частини тіла. Тому не вірте тим, хто намагається обманом витягнути з вас гроші.

Що робити і як схуднути

Є лише один спосіб. Перевірений століттями і стовідсотково працює. Для того, щоб прибрати жирові відкладення, потрібно створити дефіцит енергії.

Простіше кажучи, потрібно почати менше їсти. Як тільки ви почнете витрачати більше енергії, ніж отримуєте, організм почне використовувати внутрішні ресурси для компенсації створеної вами різниці. Якщо все зробити правильно і не робити цю різницю занадто великою, жировий прошарок буде поступово зменшуватися.

Для того, щоб схуднути, зовсім не обов’язково ходити в спортзал. Почати можна з правильного харчування і створення вже згаданого дефіциту енергії. При цьому, звичайно, заняття спортом дозволяють збільшити цей самий дефіцит. Тільки не варто забувати, що при наявності надлишкової ваги спорт може вам більше нашкодити, ніж принести користі. Так що спочатку краще почати багато гуляти. Але це – тема для окремої статті.

Схуднення – це довгий і непростий процес, що вимагає сили волі, старанності і цілеспрямованості. Не шукайте обхідні шляхи і короткі доріжки, їх немає. Краще почніть прямо зараз і не звертайте з обраного шляху. А дорогу, як відомо, подужає той, хто йде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *