Наслідки недосипання для здоров’я

Наслідки недосипання для здоров'яСон – це стан людини, в якому вона проводить до третини свого життя. Даний стан досі викликає багато запитань і є джерелом безлічі загадок для вчених і філософів у всьому світі. Про сон можна сказати з повною упевненістю, що він необхідний кожному і без нього людина не здатна нормально жити.

Згідно висновкам сучасної науки людина здатна проводити без сну до чотирьох діб. Подолання цього порога призводить до розвитку психічних розладів різної тяжкості. Фактично людина божеволіє.

Говорячи про менш неприємні наслідки недосипання можна також помітити ряд цікавих моментів. Але для початку слід зазначити важливий нюанс, для кожної людини, нормальна кількість годин сну строго індивідуально. Воно варіюється у дорослої здорової людини від 6 до 8 годин на добу. Немовля може нормально спати до 16-ти годин на добу, а людина, що піддається великим навантаженням, може спати до 12 годин. Стать, вік, стан здоров’я, спадковість, погодні умови і ряд інших зовнішніх і внутрішніх чинників, впливають на тривалість сну, тому і наслідки недосипання можуть бути різними.

Сон дає можливість організму відпочити, якщо його тривалість менше 4 годин на добу, організм не встигає повністю відновити свої сили, а це призводить до цілого ряду наслідків. Млявість, низька швидкість реакції, погіршення роботи органів почуттів, більш повільна обробка інформації.

Так як сон дозволяє мозку краще обробляти інформацію, його нестача призводить до погіршення запам’ятовування отриманих за день знань і навичок. Крім того у сні мозок прораховує ймовірні моделі майбутніх подій. А значить, його нестача також не дає людині бути до них підготовленим.

Крім того, у сні всі ресурси організму перерозподіляються не так, як під час неспання. Це пов’язано з тим, що йому не потрібно витрачати їх левову частку на рух, аналіз одержуваної від усіх органів почуттів інформації та маси інших дій. Таким чином, у сні краще відбувається регенерації тканин, очищення організму, посилюється імунітет, тощо. А значить, при його недостачі всі ці процеси не будуть встигати протікати настільки ефективно.

Якщо людина продовжує не спати більше чотирьох днів поспіль, як вказувалося вище, вона божеволіє. Втім, зазвичай організм сам, відчуваючи надмірну стомленість, намагається ввести себе в стану сну при першій же можливості. Це призводить до втрат свідомості або миттєвому засипанню незалежно від того, чим займається людина.

Здоровий сон – це, перш за все, якісний сон. Якщо ви спите неспокійно і часто прокидаєтеся, то такий сон є менш ефективним, ніж короткий, але міцний сон. Крім того, для кращої розрядки, рекомендується спати на твердій поверхні. В цьому випадку м’язи швидше розслабляються.

І варто пам’ятати, що кількість оптимального для вас сну можете визначити тільки ви самі, аналізуючи своє самопочуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *