Наслідки відмови від алкоголю

Наслідки відмови від алкоголюМалоймовірно, що в даний час вдасться відшукати людину, яка якщо її запитають – відповість, що в житті ні разу не пробувала, жоден з алкогольних напоїв. Всі знають, що вживання алкоголю викликає наслідки маленькі чи великі, але завжди сумні. У цій публікації спробуємо встановити якими можуть бути наслідки повної відмови від алкоголю.

Користь відмови від алкоголю

Більшість з нас вживає алкогольні напої з тієї чи іншої причини або приводу: свято, на честь дорогого гостя, просто так після важкого робочого дня, або тому що настали вихідні, тобто завтра не потрібно на роботу йти. Люди п’ють, в надії відпочити і трохи краще розслабитися, та й у цілях «лікування», хтось лікує алкоголем нерви, а хтось застуду і так далі. Для багатьох обивателів алкоголь є, головним чином, неодмінний атрибут будь-якого торжества. Однак є й інші категорії співгромадян, у яких вживання алкоголю увійшло в звичку як звичайна буденна процедура.

При сп’янінні тільки на перших порах відзначається підвищення тонусу, підвищення активності поліпшення настрою. Такі відчуття досить стрімко переходять в апатичність, сонливість і млявість або, навпаки, змінюються агресивністю. Людина, яка веде тверезий спосіб життя слабко або зовсім не схильна до таких перепадів. Але якщо психічний і фізичний стан постійно перебуває під тиском спиртного – людина стає не стійкою і не може зберігати активність. Тільки не питущий здатний досягати поставлених цілей і ефективно працювати.

Хіба має хоч якесь значення, слабоалкогольний або міцний напій п’є індивідуум? Давно доведено, що і вино і горілка, пиво і коньяк абсолютно точно завдають шкоди при частому вживанні, а якщо спиртне вживається щодня, то для страждань організму абсолютно без різниці яким саме алкоголем його труять. Чоловік чи жінка, дівчина чи хлопець – всі ті, хто зловживають спиртними напоями, вже не здатні свою поведінку адекватно оцінювати. Такі люди мало того що некеровані і егоїстичні, але й відрізняються особливою агресією, а отже зрештою, стають дуже небезпечними для оточуючих.

Як позбавиться від патологічної алкогольної залежності? Для цього буде потрібно не тільки потужна сила волі, допомога медичних фахівців та постійна підтримка рідних і близьких. А крім того потрібна постійна мотивація алкоголіка за допомогою достовірної повної інформації, як про наслідки вживання алкоголю, так і про наслідки відмови від його вживання.

Позбутися згубної звички пити буде набагато легше на ранніх стадіях, особливо, якщо знати і розуміти, які конкретні переваги, позитивні і тривалі наслідки настануть від цього.

Позитивні наслідки відмови від алкоголю

Підвищення імунітету

При виключенні вживання алкоголю, прямим наслідком буде підвищення імунітету, а значить зниження ризику виникнення будь-яких захворювань

Ні для кого вже не секрет, що систематичне розпивання спиртних напоїв провокує неухильне зниження природної опірності людського організму до різних інфекцій і будь-якого негативного впливу. Регулярні випивання, основна причина виникнення схильності до формування складних і тяжких захворювань всіх внутрішніх органів, а також серцево-судинної та нервової систем. Вже одне тільки виключення алкогольного негативного фактора, істотно допомагає здоров’ю. Організм починає відновлюватися і вже може підтримувати хоч на якомусь рівні свої власні захисні сили. Прямим наслідком цього буде, більш рідкі захворювання, а також збільшення тривалості життя.

Поліпшення якості обміну речовин

Від дії алкогольних напоїв людина перестає контролювати відчуття голоду і або переїдає, або навпаки пропускає прийом їжі. Це призводить до порушення обміну речовин (поживні речовини погано засвоюються, а шлаки і продукти метаболізму затримуються в тілі більше звичайного). При хаотичному харчуванні в органи та системи надходить мало харчових елементів, не вистачає ні вітамінів, ні мікроелементів, та й про жири, білки і вуглеводи можна сказати теж саме. Природним наслідком цього, буде виснаження організму, і ще великий розлад процесів метаболізму, від інтоксикації шлаками.

Якщо людина п’є, її легко відрізнити за зовнішнім виглядом. Тут справа не в охайності чи неохайності. Алкоголь впливає на шкіру обличчя та інших частин тіла, погіршує стан волосся та нігтів, псує зуби і так далі. У людей, які зловживають алкоголем, рідко зберігається нормальна вагу, частіше страждають недостатньою або надлишковою масою тіла. Якщо з алкоголем проведено кілька років, повністю відновитися буде дуже складно, так як за цей час відбувається дуже сильне старіння всього організму.

Тільки повна відмова від будь-яких спиртних напоїв може знову запустити механізми природної детоксикації та зможе відновити та поліпшити якість обміну речовин.

Щасливе повноцінне сімейне життя

Рідко яка родина, якщо в ній живе алкоголік, впоратися з подібною проблемою може сама. За низкою скандалів, сліз і рукоприкладства може настати повний розрив відносин. Особливо трагічно виглядає така ситуація, коли у подружжя є діти. Адже діти в першу чергу страждають від алкоголізму батька, а тим більше батьків. Без зловживання спиртного – гармонійний і щасливий шлюб набагато більш ймовірний.

 Без зловживання спиртного - гармонійний і щасливий шлюб набагато більш ймовірний.

Без зловживання спиртного – гармонійний і щасливий шлюб набагато більш ймовірний.

Стабільне фінансове становище

Частий прийом алкогольних напоїв зовсім не дешеве задоволення. У разі ж коли питущому для настрою потрібно влаштовувати застілля на кілька персон, то на це взагалі може піти основна частина його доходів, якщо звичайно, у нього вийти зберегти свою роботу при регулярному пияцтві. Будь-який роботодавець завжди жорстко ставився і буде ставитися до розпивання спиртних напоїв на робочому місці, не знайдеться роботи, де вітатимуть «працівника з похмілля». Отже, при зловживанні алкоголем залишитися без джерел доходу можна запросто. Високооплачувані посади автоматично закриваються перед алкоголіком, тому, що вони потребують наявність відповідальності, що не сумісно з пияцтвом.

Повна злидні, тотальне безгрошів’я і систематичне зловживання дуже тісно пов’язані. Підтримання та створення умов для тверезого життя – це стабільність і у фінансовому благополуччі та надії на перспективи кар’єрного зростання.

По-справжньому вільний час

Пияцтво та алкоголізм змінює людину повністю. Жага алкоголю віднімає не тільки всі матеріальні ресурси, але і весь час на пошук грошей, придбання алкогольних напоїв та їх розпивання. Якщо вдасться позбавиться від цієї болючої звички, вийти заощадити дуже багато часу. Цей вільний час, дозволить приділяти сім’ї, роботі та повноцінному відпочинку необхідну увагу. Простіше кажучи, жити повним активним життям.

Можна впоратися з кожною проблемою, для цього необхідна тільки конкретна мета, яку слід поставити перед собою. Дізнавшись і зрозумівши, що за небезпеку приховує алкоголь в собі, і які будуть наслідки від його вживання, вирішити проблему цієї шкідливої та непотрібної звички можна набагато легше.

Відгуки до матеріалу: "Наслідки відмови від алкоголю"

  1. Для повернення до здорового способу життя рекомендую метод Г. Шичко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *