Очищення води в домашніх умовах

Очищення води в домашніх умовахМіж словами «вода» і «життя» можна сміливо поставити знак рівності. Без води немає життя, людина на 2/3 складається з води, і кожен з нас за своє життя випиває в середньому 75 тонн води. Вода з-під крана – це найчастіше єдине джерело води сучасного міського жителя. У той же час така вода далеко не завжди відповідає сучасним критеріям якості. Не всі люди можуть дозволити придбати собі спеціальні прилади, які призначені для фільтрації води. Що ж їм робити, щоб знезаразити воду, та як очистити воду в домашніх умовах?

Різновиди методів очищення води:

Методи очищення питної води в домашніх умовах бувають різні. Найвідомішими і часто використовуваними є:

 • Виморожування;
 • Кип’ятіння;
 • Відстоювання.
 • Очищення активованим вугіллям.

Очищення води методом кип’ятіння

Коли вода кип’ятиться, то в ній знищуються бактерії, хвороботворні мікроорганізми, віруси, а також знищуються такі речовини, як радон, аміак, хлор та інші. Звичайно ж, за допомогою кип’ятіння можна очистити рідину, але також цей спосіб впливає на зміну її структури. Після кип’ятіння структура води стає начебто «мертвою», адже разом із шкідливими речовинами видаляється кисень і корисні речовини. Після тривалого кип’ятіння патогенна сірка просто знищується, і це дає можливість людям вживати абсолютно безпечну воду.

Величезний мінус кип’ятіння в тому, що в процесі відбувається випаровування деякої частини рідини, а це сприяє збільшенню концентрації солей в тій рідини, яка залишилася. Солі затримуються на стінках посудини і утворюють вапно і накип. Все це при попаданні в наш організм стає причиною розвитку різних захворювань – цирозу печінки, інфаркту, болі суглобів, осідання в нирках каміння. При кип’ятінні далеко не всі віруси гинуть, існують такі види, які можуть вижити навіть при дуже високих температурах.

Вчені науково підтвердили, що під час кип’ятіння утворюється така речовина, як хлороформ. Воно є похідним звичайного хлору і сприяє утворенню клітин раку.

Очищення води методом виморожування

Використовується даний спосіб для того, щоб з більшою ефективністю відфільтрувати рідину завдяки її кристалізації. Виморожування дає набагато кращий результат, ніж відстоювання або кип’ятіння.

Більшість людей вважає, що для цього потрібно просто заморозити і розморозити рідину. Але це зовсім не так.

Суть даного способу в тому, що при замерзанні рідини, кристалізується в самому прохолодному місці основна речовина, тобто, спочатку замерзає лише чиста вода.

Для цього повинні бути створені спеціальні умови. Потрібно зробити так, щоб процес заморожування відбувався неспішно. Після замерзання потрібно видалити замерзлу рідину, яка знаходиться в центральній частині посудини, тому що її не варто вживати. Щоб зробити це потрібно дістати її і поставити центральну частину під теплу воду, залишаючи до того моменту, поки в серединці не утвориться отвір, оскільки в середині буде найбільша концентрація шкідливих речовин. Лід, який залишиться потрібно розморозити і його можна вживати – це буде найбільш чиста вода.

Очищення води методом виморожування

Очищення води методом виморожування

Очищення води методом відстоювання

Головною метою відстоювання води є видалення деякої кількості хлору з водопровідної води. Необхідно взяти велику посудину, налити в неї рідину і залишити на деякий час відстоюватися (дві -три години). При цьому воду перемішувати заборонено, інакше ніякого ефекту просто не буде. Якщо все зробити правильно, то хлор буде видалений приблизно з 1/3 частини від поверхні посудини. Цей спосіб не особливо надійний, так як він може видалити лише частину хлору, тому в будь-якому випадку воду потрібно буде кип’ятити.

Очищення води активованим вугіллям

Також до способів очищення води в домашніх умовах відноситься очищення активованим вугіллям. Дана речовина досить часто використовується в фільтруючих приладах, тому можна вважати, що воно дійсно ефективно. За допомогою активованого вугілля можна видалити неприємні запахи різних домішок, що знаходяться в рідині, також він адсорбує багато шкідливих речовини. З метою очищення потрібно взяти п’ять таблеток активованого вугілля, і обмотати їх ватою або марлею. Після цього покласти їх на дно ємності з рідиною. Через п’ять-шість годин воду можна буде вживати.

Пом’якшення води в домашніх умовах

Всім знають такий факт, що вода може бути дуже жорсткою через утворення в ній солей. Але чим очистити водопровідну воду від них? Можливо, це видається дивним, але пом’якшити воду можна за допомогою теж солей. З цією метою можна використовувати таблетовану сіль, технічну сіль і звичайну кухонну сіль. Звичайно ж, вона може не так ідеально виконувати свою функцію, як це можуть зробити спеціальні засоби, призначені для пом’якшення. Але, все ж, використовувати вдома такий пом’якшувач можна.

Способи очищення питної води відрізняються своєю ефективністю, швидкістю фільтрації, тощо. Кожній людині може сподобатися той чи інший метод. Їх різноманітність допомагає зупинити свій вибір саме на тому, що потрібно і отримати, хоча б трішки, але чистішу воду.

Відгуки до матеріалу: "Очищення води в домашніх умовах"

 1. усі ці методи незручні з практичної сторони.
  – кип’ятіння через хлор взагалі недоцільно;
  – відстоювання та заморозка-розморозка потребують багато місця та часу;
  – незрозуміло, як проводити пом’якшення в домашніх умовах;
  – активоване вугілля найбільш доцільне з усього переліченого, але навіщо бавитися з таблетками, коли можна купити дешеву колбу з вугільним картриджем і отримати більш те саме очищення, тільки зручніше.
  тому стану на бік фільтрів для води (без брендів), бо з ними зручніше. тим більш, що можна вибрати як за видаленням різних домішок, так і за ціною і технологіями. наприклад, це може бути питний осмос з корекцією рН та ОВП води на кухні під мийкою, а може – пом’якшувач чи знезалізувач з вайфаєм та управлінням через телефон.
  я просто не можу представити хозяйку, яка ставить у холодильник п’ятилітрову каструлю води для борщу на заморозку, а потім дістає і ще чекає, поки розмерзнеться. по-перше, має бути такий холодильник, який вмістить у себе таку каструлю, а по-друге, наявність такого холодильнику означає, що у родини мають бути гроші і на фільтр для води. на практиці або цим ніхто не займається, або родини замислюються про такий фільтр, щоб якість відповідала ціні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *