Основні причини зайвої ваги – які вони?

Основні причини зайвої ваги - які вони?

Наше щоденне харчування можна порівняти з банківським рахунком: до нас надходять калорії (дохід) і ми витрачаємо їх на фізичну активність (витрати). Коли ми отримуємо більше калорій, ніж витрачаємо, утворюється позитивний енергетичний баланс. Хоча, якщо це просто ідеально для вашого банківського рахунку, то з вагою справи йдуть, м’яко кажучи, інакше. І, звичайно, це не просто питання додавання-віднімання – у проблеми з нашими кілограмами втручаються певні фактори. Давайте розглянемо основні причини зайвої ваги та дізнаємося, як боротися з цією проблемою.

Причини зайвої ваги

Низька фізична активність

Харчування відіграє важливу роль – в ідеалі зїдати слід стільки, скільки потрібно організму для виконання свої функцій. Але, часто з їжею надходить набагато більша кількість калорій, ніж потім втрачається при активності. Цей дисбаланс є головною причиною зайвої ваги.

Низька фізична активність - є головною причиною зайвої ваги
Низька фізична активність – є головною причиною зайвої ваги

Навколишнє середовище

Ще одна вагома причина набору зайвої ваги. Світ навколо нас впливає на нашу здатність підтримувати здорову вагу. Не маючи спеціальних парків, велосипедних доріжок і доступних спортивних залів, людям нелегко бути фізично активними. В супермаркетах продається велика кількість готової калорійної їжі, що є великою спокусою. Фаст-фуд коштує дешевше, ніж якісні свіжі овочі та фрукти. Реклама заохочує людей купувати нездорові продукти та солодкі напої. У людини створюється враження, що це їдять всі і що це абсолютно нормально.

Генетичні фактори

Численні авторитетні дослідження дійсно показують, що генетика відіграє вагому роль у проблемах із зайвою вагою. Гени можуть сприяти сприйнятливості організму до накопичення жирових тканин. Безумовно, у вас може бути схильність до ожиріння по генетичній лінії, але переїдання та відсутність фізичної активності і тут мають значення.

Гормональні причини зайвої ваги

Поширена причина набору зайвої ваги, особливо у жінок. Проблеми з гормонами можуть призвести до надмірної ваги.

Лікарські засоби

Деякі ліки також можуть привести до збільшення ваги: кортикостероїди, антидепресанти, протизаплідні таблетки. Останні, при неправильному підборі, часто є причиною зайвої ваги у жінок.

Харчова залежність

Ми вже раніше описували схожу тему: “Залежність від їжі – прояви та лікування“. Ознайомтеся і задумайтеся, можливо, це і є ваша проблема? До речі, в статті ми даємо поради, як побороти харчову залежність різними шляхами.

Одним із симптомів залежності від їжі є постійне зростання кількості спожитої їжі, особливо рафінованих продуктів
Одним із симптомів залежності від їжі є постійне зростання кількості спожитої їжі, особливо рафінованих продуктів

Психологічні причини зайвої ваги

Постійний стрес, поганий сон, зайва емоційність – поширені психологічні причини переїдання та зайвої ваги. Ми намагаємося заїсти негативні емоції, а під час радісних подій теж тягнемося до смаколиків.

Покоління заручників TV, комп’ютера, телефонів…

Ми проводимо дуже багато часу перед екраном: дивимося телевізор, працюємо за комп’ютером, постійно вдивляємось у екрани телефонів, планшетів, тощо. Це забирає у нас час, який може бути витрачено на фізичну активність: прогулянки з друзями, катання на велосипеді, похід в зал або басейн, домашнє тренування, йогу і тому подібне. Крім того, ми ще й постійно їмо нездорову їжу за переглядом нескінченних програм і серіалів.

Ми постійно їмо нездорову їжу за переглядом нескінченних програм і серіалів
Ми постійно їмо нездорову їжу за переглядом нескінченних програм і серіалів

Причини зайвої ваги у дітей

Причини зайвої ваги у дітей абсолютно ідентичні з описаними вище. Але слід зрозуміти, що в процесі росту на різних його етапах вага дитини може бути різною, так що ймовірно, ви не зможете дивлячись на свого малюка зрозуміти: чи є його вага проблемою та небезпекою для здоров’я. Слід привчати дитину до здорового способу життя, консультуватися з лікарем і стежити не тільки за фізичним, але і психічним станом.

Зайва вага в маленькому та юному віці може призвести до досить «дорослих» захворювань: проблем з тиском, діабету, порушення функціонування печінки, розладу сну.

Чим загрожує надмірна вага?

Чи може зайва вага бути причиною проблем зі здоров’ям, красою та сексуальним життям? Безумовно! Непотрібні кілограми призводять до масі порушень у нашому організмі: гіпертонія, діабет, серцево-судинні захворювання, проблеми з суглобами і шлунком, апное, злоякісні новоутворення, тощо.

До того ж порушується психічне здоров’я: невдоволення собою, соціальна дискримінація, втома від нескінченних захворювань, набряки, нездатність обмежити себе в їжі, зриви під час схуднення. Вагомі причини скинути зайву вагу? Однак важливо не виснажувати себе фізично і морально, а, перш за все, зрозуміти, чому з вами відбуваються метаморфози.

Як знайти причину зайвої ваги?

Прислухатися до себе та свого організму і, звичайно ж, звернутися за медичною допомогою. Лікар призначить аналізи, подивиться історію ваших захворювань і в разі необхідності призначить лікування. До лікаря слід звернутися особливо тим, хто начебто не схильний до повноти, але почав набирати кілограми досить швидко.

Як похудати, якщо зайва вага не йде?

Безумовно, все перераховане далі прийнятне при відсутності серйозних проблем зі здоров’ям. В іншому випадку, слід негайно звернутися до лікаря і почати лікування.

Перш за все, відмовтеся від ідеї виснажливої дієти. Ваше харчування має бути здоровим, повноцінним і позбавленим шкідливих продуктів: мучного, солодкого, жирного, смаженого. Придивіться собі варіанти раціонів, які підходять вашим смаковим перевагам, дотримуйтеся правильного харчування.

Намагайтеся більше рухатися, змушуйте себе це робити: проходьте кілька поверхів пішки, замість поїздки на ліфті, кілька зупинок замість поїздки на автобусі, влаштовуйте перерви на роботі з мінімальними фізичними навантаженнями. Нехай вас підтримують близькі! При відмінній внутрішній мотивації і завзятості, ви дочекаєтеся в дзеркалі ідеального відображення.

Сподіваємося, причини позбутися зайвої ваги для вас виявилися вагомими, і ви не будете ігнорувати сигнали свого організму. Головне, під час звернутися за допомогою і вірити, що все можна виправити. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *