Паління вбиває шкіру жінок, або симптоми «обличчя курця»

Паління вбиває шкіру жінокВідомо, що тривале паління може самим руйнівним чином впливати на шкіру обличчя. Хоча від передчасних зморшок і сіруватого кольору шкіри ще ніхто не вмирав, все ж ці неприємні зміни можуть стати для жінок вирішальним аргументом на користь відмови від паління.

Особливо сильним такий аргумент стане для тих, хто почав палити, тому що вважав це ознакою гламуру.

Ніхто не сперечається, що зморшки – це невід’ємна ознака старіння, однак паління настільки прискорює цей процес, що куряща жінка виглядає набагато старше свого істинного віку. Передчасні зморшки, суха, тьмяна, сірувата шкіра, опавші щоки – ось типовий портрет хронічного курця. А адже для любительок нікотину бувають і більш серйозні наслідки, включаючи збільшується ризик виникнення раку шкіри.

Вже в середині дев’ятнадцятого століття було помічено, що у завзятих курців змінюється зовнішність: передчасні зморшки і втрата еластичності шкіри надавали їм змучений і втомлений вигляд. Однак наукової бази під ці спостереження ніхто не підводив.

Тільки в 1985 році доктор Дуглас Модел опублікував в науковому журналі British Medical Journal статтю, в якій вперше вжив термін «обличчя курця».

«Обличчя курця» виникає через те, що токсичні речовини, що містяться в сигаретах, створюють на шкірі обличчя серію видних неозброєним оком змін, включаючи зміни структури та кольору шкіри. Коли токсини проникають в шкіру, вони звужують кровоносні судини; особливо при цьому страждають крихітні капіляри, які розташовані поруч у верхніх шарах шкіри обличчя. Через сигаретний дим, в крові збільшується кількість окису вуглецю і зменшується вміст кисню, а значить, шкіра обличчя погано збагачується корисним для неї киснем і живильними речовинами. Структура шкіри змінюється – навіть жирна від природи шкіра може стати сухою через наявність сечогінного ефекту, який нікотин робить на організм.

Симптоми «обличчя курця»:

• глибокі носогубні складки,

• сітка зморшок навколо очей (так звані «гусячі лапки»),

• запалі щоки (на них утворюються зморшки, перпендикулярні лінії губ),

• різко окреслені вилиці,

• обвисла, втративша еластичність шкіра.

Колір шкіри навколо очей часто міняється: червонуватий, лілуватий, помаранчевий і коричневий відтінки виходять через те, що порушено нормальне постачання шкіри киснем.

Нікотин небезпечний також тим, що зменшує кількість вітаміну А в організмі. Як відомо, вітамін А бере участь в процесі відновлення і оновлення клітин організму. Отже, нікотин напряму впливає на здатність шкіри обличчя до регенерації, що виражається не тільки в появі передчасних зморшок, але і в уповільненому загоєнні ранок і шрамів. Саме з цим пов’язана лікарська заборона на паління хворих в післяопераційний період.

Жінки-курці, які розраховують виправити недоліки зовнішності за допомогою пластичної хірургії, можуть так і не опинитися на операційному столі. Справа в тому, що багато косметичних хірургів вимірюють рівень нікотину в крові своїх пацієнток і відмовляються проводити операції, якщо показники перевищують певне значення по причині того, що післяопераційні шрами від підтяжок можуть так і не затягнутися через погане кровопостачання і низьку регенеративну здатності такої шкіри.

Ще однин сумний наслідок паління для жінок – нікотин впливає на процес утворення колагену, який відновлює шкірний покрив, створюючи нові клітини. Паління зменшує кількість колагену, руйнуючи, таким чином, процес відновлення шкіри. Без достатньої кількості колагену шкіра втрачає еластичність, стає сухою, тьмяною і зморшкуватою.

Як бачите, причин кинути палити цілком достатньо – очевидно, що ніякої користі для шкіри паління не приносить. Кращий спосіб не побачити в дзеркалі «обличчя курця» – викинути цигарки якнайшвидше.

Відгуки до матеріалу: "Паління вбиває шкіру жінок, або симптоми «обличчя курця»"

  1. Всім відомо що курити шкідливо Куріння всього лише звичка від якої можна відмовитися ,тільки треба дуже сильно захотіти………До речі, курити не модно, а от вести здоровий спосіб життя — це просто клас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *