Похмільний синдром: причини, симптоми і як від нього позбутися

Похмільний синдром: причини, симптоми і як від нього позбутисяКожен, хто вживає спиртні напої, хоча б раз в житті переживав неприємні відчуття на наступний день. Такий стан з’являється в тому випадку, коли людина хильнула зайвого. Як правило, сильний головний біль, нудота і слабкість з’являються з ранку і тривають протягом першої половини дня. Всі ці симптоми називаються «похмільним синдромом» або просто «похмілля». Що таке «похмільний синдром» і як позбутися від нього? Всі ці питання ми обговоримо в нашій статті і постараємося максимально точно розкрити дану проблему.

Чому виникає похмільний синдром?

При вживанні алкоголю в організмі відбувається багато різних порушень, адже для нашого організму алкоголь – це надзвичайно сильна отрута. Коли настає стадія сп’яніння, відбувається збій в роботі нервової системи, яка відіграє основну роль у здоров’ї людини. Крім того, виникають порушення в вегетативних, неврологічних і психічних функціях. В кінцевому підсумку, відсутність контролю при вживанні алкогольних напоїв може призвести до незворотних наслідків.

Більшість медиків в один голос твердять, що основними причинами похмілля є зневоднення організму та легкий набряк мозку. Зневоднення з’являється від того, що алкоголь має сечогінну дію, яка стимулює часте сечовипускання у людини, яка його вживала. Крім того, якщо часто і у великій кількості вживати сечогінні засоби, з сечею з організму виводяться не тільки шкідливі речовини, але і корисні.

Набряк мозку відбувається через токсичну дію алкоголю, адже в ньому міститься так званий етиловий спирт, що і провокує збій у роботі нервової системи. Для організму він вважається дуже небезпечною метаболічним отрутою. Відчуття нудоти при похміллі також з’являється через негативний вплив етилового спирту на слизову шлунку. Таким чином, відбувається порушення роботи шлунково -кишкового тракту, що в свою чергу проявляється нудотою.

При вживанні алкоголю в організмі відбувається багато різних порушень, адже для нашого організму алкоголь - це надзвичайно сильна отрута.

При вживанні алкоголю в організмі відбувається багато різних порушень, адже для нашого організму алкоголь – це надзвичайно сильна отрута.

Нерідко бувають випадки, коли похмільний синдром проявляється сильною інтоксикацією організму. Тоді разом з нудотою, людина відчуває неодноразові напади блювоти. Це відбувається тому, що велика кількість етилового спирту потрапляє в печінку, і вона не справляється зі своєю природною функцією – розщепленням алкоголю. В кінцевому підсумку ферментативні системи не встигають «знешкодити» всі токсини, і етиловий спирт, накопичуючись в організмі, перетворюється в етиловий альдегід. За своєю дією він набагато небезпечніше самого алкоголю, що може викликати масу ускладнень.

Токсична дія алкоголю також порушує доступ глюкози в організм. Це в свою чергу впливає на функціонування всіх органів і систем. Адже глюкоза – це основний компонент для енергії нашого мозку. Коли відбувається її дефіцит, у людини може виникати гіпоглікемія – зниження рівня глюкози в крові, що супроводжується сильним запамороченням, нудотою та загальною слабкістю.

Симптоми похмільного синдрому

Похмільний синдром супроводжується такими симптомами:

  • Сильний головний біль і запаморочення.
  • Нудота і блювання.
  • Провали в пам’яті, людина може не пам’ятати деякі епізоди того періоду, коли вживався алкоголь. Нейрофізіологи пов’язують це з тим, що при вживанні алкоголю в першу чергу відбуваються порушення в головному мозку, він порушує процес кодування інформації, а саме – її перерозподіл «по сховищах» пам’яті.
  • Підвищена чутливість до сильних звуків і яскравого світла – почервоніння очей і сльозотеча.
  • Безпричинна роздратованість, яка може переростати в агресію.
  • Тремтіння рук і відчуття слабкості в тілі.
  • Відсутність апетиту.
  • Сухість у роті і сильна спрага. Справа в тому, що бажання «випити цілий океан» з’являється через те, що при вживанні алкоголю в організмі виділяється досить велика кількість токсинів. Організм при цьому виконує свою природну функцію захисту, він починає боротися з цими токсинами. Особливо велику роль в цьому відіграє печінка, яка розщеплює етиловий спирт і продукти його розпаду. Для всіх цих захисних процесів необхідна велика кількість рідини, саме тому організм сам дає сигнал про те, що йому бракує.
  • Неприємний запах з рота, причиною якого є виділення токсинів в організмі.

Бувають випадки, коли разом з похміллям людина страждає сильною інтоксикацією організму. Як правило, таке буває після вживання дуже великої дози алкоголю або вживання неякісного алкоголю. Досить часто буває, що виробники підробляють відомі марки таких напоїв і під їх ім’ям виготовляють дешевий сурогат. Його вживання найчастіше закінчується сильним отруєнням.

Основні ознаки такого стану – це сильна блювота, діарея, іноді висока температура тіла, головний біль і біль в області печінки, прискорене серцебиття. Бувають також ситуації, коли інтоксикація організму після вживання алкоголю призводить до втрати свідомості. Найнебезпечнішим може бути те, що існує ризик порушення роботи в центральної та периферійної нервової системи, після чого людина може впасти в кому чи навіть померти.

Досить часто буває, що виробники підробляють відомі марки таких напоїв і під їх ім'ям виготовляють дешевий сурогат.

Досить часто буває, що виробники підробляють відомі марки таких напоїв і під їх ім’ям виготовляють дешевий сурогат.

Коли ви підозрюєте, що у вас інтоксикація організму, ніколи не займайтеся самолікуванням. В першу чергу, необхідно викликати швидку медичну допомогу. До її приїзду можна випити будь-який сорбент, щоб вивести з організму шкідливі речовини (активоване вугілля, «Ентеросгель», «Смекта»). Але якщо людина без свідомості, категорично забороняється давати їй якісь ліки. Особливо небезпечно самостійно промивати шлунок хворому, наприклад, дати випити марганцівку. Адже її вживання викликає блювоту і хворий може захлинутися власними блювотними масами.

Також при такому стані не варто лягати на спину, тому що отруєння завжди супроводжується неконтрольованою блювотою, що також небезпечно для життя. Замість цього потрібно лягти на бік, це більш безпечне положення.

Для того, щоб уникнути проблем і ускладнень після отруєння алкоголем, потрібно навчиться себе контролювати, а саме контролювати кількість випитого. Тоді ви не тільки не зіткнетеся з такими проблемами, але і не будете знати, що таке похмілля. Також ніколи не купуйте той напій, в якому ви сумніваєтеся, особливо якщо ціна досить низька.

Способи позбавлення від похмільного синдрому

Для того щоб нормалізувати свій стан після важкого похмілля, в першу чергу необхідно вивести з організму токсини, які привели до симптомів. Для цього потрібно прийняти будь-який препарат з сорбуючою  дією. Наприклад, це цілком можуть бути  чорне або біле активоване вугілля.

Після цього обов’язково слід відновити кислотно-лужний і водно-сольовий баланс всього організму. Найкраще це допоможуть зробити спеціальні препарати, що містять вітамін С, кофеїн, ацетилсаліцилову кислоту. Також можна випити звичайний «Цитрамон», «Аспірин» та «Анальгін», адже вони також допоможуть вгамувати головний біль, що нерідкість при похміллі.

Народні способи від похмілля

Відмінним способом позбутися від важкого стану при похміллі допомагають квашені продукти та різні соління, наприклад, квашена капуста, помідори, огірки. Крім того, сік з таких продуктів також володіє хорошим антипохмільний ефектом.

Дуже допомагають в такій ситуації рибні продукти, особливо морепродукти, а також консерви і морська риба. У них міститься величезна кількість мінералів, що необхідні для відновлення життєвої енергії.

Можна пити соки, які містять ацетилсаліцилову та лимонну кислоту. Наприклад, цитрусові соки, журавлинний і брусничний морс. Крім того, допоможе і томатний сік.

Вживання кисломолочних продуктів зможе швидко «поставити вас на ноги», адже в них містяться живі кисломолочні бактерії, що не тільки покращують травлення, але і нормалізують роботу всього організму.

Якщо після хорошого проведення часу на наступний ранок у вас болить голова, спробуйте такий рецепт: гарненько збийте одне куряче яйце, додайте 2-3 ст. розтопленого вершкового масла і 1 ст. л. томатної пасти. Випийте залпом, а якщо в роті залишається неприємний присмак, можна запити невеликою кількістю води. Засіб не дуже приємний, але досить ефективний.

Відмінним способом позбутися від важкого стану при похміллі допомагають квашені продукти та різні соління, наприклад, квашена капуста, помідори, огірки.

Відмінним способом позбутися від важкого стану при похміллі допомагають квашені продукти та різні соління, наприклад, квашена капуста, помідори, огірки.

Обов’язково при похмільному синдромі потрібно пити багато води, адже як уже говорилося, організму для знищення токсинів потрібно багато вологи і тому важливо вживати у великій кількості рідину. Крім звичайної води добре допоможе мінеральна вода, яка не тільки поповнить запаси вологи, але і відновить лужний баланс в організмі.

Ще один хороший спосіб від похмілля – це банани. Якщо вас мучать важкі симптоми, слід з’їсти хоча б один банан. Вважається, що не тільки поліпшить стан, але поповнить дефіцит калію, який організм може втрачати при частому сечовипусканні.

Приготуйте такий засіб: кілька столових ложок лимонного соку змішайте з 1 чайною ложкою цукру і випийте за один прийом. Це допоможе відновити рівень цукру в крові, який при похміллі зазвичай знижується.

Після оздоровлення організму займіться оздоровленням тіла. Прийміть контрастний душ і ви відразу «прийдете до тями». Адже завдяки такій процедурі поліпшується кровопостачання і людина починає відчувати прилив сил і енергії.

Як запобігти появі похмільного синдрому?

Перш за все для того, щоб ваше застілля закінчилося для вас сприятливо, контролюйте кількість випитого. Якщо ви дозволите собі зовсім небагато, ранок наступного дня для вас буде чудовим і бадьорим. В іншому випадку, вас чекають дуже болісні наслідки.

Ніколи не змішуйте різні алкогольні напої, адже дуже часто буває, що все закінчується не тільки поганим самопочуттям з ранку, але і навіть сильним отруєнням. Також не варто запивати алкоголь газованими напоями, адже таким чином він швидше всмоктується в кров. Найкраще запивати звичайною водою або фруктовим соком.

Щоб уникнути поганого самопочуття варто задуматися про профілактику безпосередньо перед застіллям. Наприклад, за 1-2 години до цього можна з’їсти невеликий шматочок вершкового масла, це допоможе вам не так швидко сп’яніти, адже масло уповільнює всмоктування алкоголю в кров. Крім того, можна поїсти гречаної каші, для цього достатньо буде всього кілька столових ложок.

Не слід забувати і про активоване вугілля, вживаючи його до «важливого» заходу ви зможете звести до мінімуму шкідливий вплив алкоголю. У всякому разі, вугілля не завадить як до застілля, так і після.

Кожен знає, що надмірне вживання алкоголю дуже шкідливо для нашого здоров’я. Про це твердить і реклама з екранів телевізора, і написи на пляшках спиртних напоїв. Але, на жаль, мало хто прислухається до цих застережень. І дуже часто це стає причиною не тільки болісного похмільного синдрому, а й стає причиною серйозної хвороби, яка називається «алкоголізм».

Для того, щоб не стати «жертвою чарки» потрібно навчитися себе контролювати та пам’ятати, що кількість випитого не зробить вас сильніше або розумніше, а тільки зіпсує вам здоров’я і життя. Тому, потрапляючи в чергове застілля, пам’ятайте про наслідки, і можливо це вбереже вас від багатьох помилок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *