Навколо спорту та різних дієт «витає» безліч міфів. Одні твердять, що всього за декілька днів можна скинути до 10 кг, при цьому не вдаючись до допомоги спорту. Інші стверджують, що тільки відчувши «ломоту» у всьому тілі, можна зрозуміти, що тренування в спортзалі було ефективним. На жаль, але багато людей, вірять в такі ось міфи, роблять багато помилок, а в підсумку отримують в кращому випадку відсутність ефекту та небажання займатися спортом в подальшому. Отже, на які ж міфи сподіватися не варто і чому?
Займаючись спортом, можна вживати абсолютно будь-яку їжу
Деякі вважають, що, займаючись спортом, можна їсти все що завгодно, починаючи з різноманітних булочок і кондитерських виробів та закінчуючи котлетами та такими соковитими і привабливими гамбургерами. Як підсумок – зайві кілограми, порушення обміну речовин і щирий подив, а чому ж це спорт не допоміг? Так, спорт дійсно допомагає спалювати калорії, але слід розуміти, що їжею теж зловживати не можна.
Для того, щоб Ви розуміли суть питання, наведемо приклад. Для того, щоб витратити 300 ккалорій, необхідно займатися аеробікою протягом цілої години. Цілих 300 ккалорій… Здається багато, правда? Ось тільки стільки ж калорій міститься в склянці молока не найбільшої жирності… Що ж до котлети, про яку йшла мова на самому початку, то тут все ще гірше – на неї Вам доведеться витратити 2 години особистого часу і весь цей час займатися лише аеробікою.
Подумайте, чи готові Ви на такі самопожертви? Якщо немає, то «комбінуйте» спорт з правильним харчуванням – тільки тоді Ви зможете побороти зайву вагу.
Немає нічого кориснішого ніж біг
Багато хто вважає, що займаючись одним лише бігом, можна зробити свою фігуру ідеальною. А потім беруть абонемент у спортзал і проводять безліч годин на біговій доріжці. Або щодня бігають по лісі, але при цьому залишаються незадоволеними своєю фігурою. Чому ж так відбувається?
На жаль, але одними кардіовправами для зниження ваги, як правило, не обійтися, тому бажано ще й силові тренування. Завдяки першим Ви скинете зайві кілограми, а завдяки другим – наростити необхідну м’язову масу. І, звичайно ж, не забувайте про те, що і тут Вам знадобиться правильне харчування для того, щоб м’язи не заросли «шаром жиру».
Якщо немає болю, то немає ефекту
Ще один поширений міф – якщо після тренування не відчувається біль, то і тренування було неефективним. І дійсно, якщо Ви тільки почали займатися спортом, то деякий дискомфорт, як правило, неминучий. Якщо ж Ви відчуваєте біль протягом тривалого часу, або якщо Ви давно займаєтеся тренуваннями, і тут у Вас з’явилася біль, то це тривожний знак. Можливо, Ви отримали травму. Або Вам слід зменшити активність. Або ж зменшити навантаження під час тренувань. Але зрозуміло одне – так бути не повинно!
Якщо ж біль триває, і Ви впевнені в тому, що ніякої травми у Вас немає, то слід звернутися за допомогою до інструктора, який підкаже, яку програму тренувань Вам краще підібрати і до яких вправ вдатися. Але ні в якому разі не терпіть біль!
При певних вправах жир спалюється тільки в одному місці
Найчастіше зустрічається бажання багатьох жінок і чоловіків «підтягнути» тільки одну частину тіла, в той час як, наприклад, загальна вага їх цілком влаштовує. Від того і міф про те, що «ось ця вправа» допомагає підтягнути груди, а «ця» – стегна. Такі роздуми неправильні в корені. Для прикладу, якщо Ви будете качати прес, то не підтягнуться одні лише м’язи живота, але й інші, які виконують роль стабілізаторів та задіються у цьому русі. Тому говорячи про те, що Вам потрібно підтягнути прес, слід розуміти, що інші м’язи тіла будуть так само задіяні.
Якщо я будуть сидіти на дієті, то мені не потрібен буде спорт
Поширений міф свідчить про те, що зайві кілограми можна скинути лише на одній дієті. І дійсно, завдяки «звуженню» свого раціону можна досягти непоганих результатів, АЛЕ! Під час дієти втрачається не тільки жир, але також і м’язова маса, в той час як спорт допомагає і жир «розтопити», і м’язову масу не тільки не втратити, але і навіть наростити!
Ось чому дуже важливо одночасно і займатися спортом, і правильно харчуватися. Як спорт не може існувати без правильного харчування, так і правильне харчування не може існувати без спорту.
Висновок
Отже, як Ви розумієте, не можна вірити всьому, що Ви чуєте. Якщо Ви не впевнені в чомусь, то зверніться до «знаючих» людей – це може бути професійний дієтолог або інструктор у фітнес-центрі. Вони підкажуть Вам, як найефективніше скинути вагу не затрачаючи при цьому зайвого часу на непотрібні вправи та продукти.