Порушення обміну речовин

Порушення обміну речовинВсі процеси, що відбуваються в організмі людини, необхідні для забезпечення життєдіяльності і росту клітин називаються обміном речовин. У такому обміні беруть участь різні хімічні та природні елементи, кожен з яких виконує певну роль, а в сукупності всі вони взаємодіють один з одним. У підсумку все зайве виводиться з організму, а корисні речовини надходять в кров.

Від налагодженої роботи обміну речовин залежить постачання клітин корисними речовинами, які надходять в організм разом з їжею.

І надлишок і недолік корисних речовин в організмі, безсумнівно, шкодить, адже тут важливо рівновагу. Надлишок може виникнути внаслідок вживання великої кількості їжі, особливо жирної, а недолік виникає внаслідок суворих дієт, наприклад, різноманітних новомодних дієт для схуднення.

За даними, які надали американські вчені, досить велика кількість людей страждає булімією. Це захворювання відбувається, коли в родині немає нормальних відносин, немає належного розуміння. Тоді люди намагаються заглушити це нерозуміння вживанням великої кількості їжі. Внаслідок цього виникає ожиріння, яке є причиною порушення обміну речовин.

Також багато людей з надмірною вагою вважають, що повнота – це їх головна проблема, від якої потрібно терміново позбутися. Мало того, вони переконані, що після схуднення їхнє життя стане набагато краще. І приступаючи до радикальних заходів зі зниження ваги, в результаті отримують серйозні захворювання.

Більшість намагається схуднути за допомогою дієт, написаних у газетах, жіночих журналах, бульварній пресі, тощо. Однак у таких випадках розумніше буде звернутися до дієтолога. Після здачі аналізів він встановить дієту, яка не порушить обмін речовин в організмі, а також посприяє зниженню ваги.

Причини порушення обміну речовин

Причин порушення обміну речовин може бути багао, в якості яких може виступати як спадковий фактор, так і органічні захворювання.

Найпоширеніша причина – це порушення жирового обміну в організмі. При ньому жири не можуть повноцінно перероблятися в печінці. Холестерину в крові стає значно більше норми, і утворюється його запас, потім він поступово вражає судини, що в майбутньому призведе до хвороб серця.

Головна причина такого порушення обміну речовин – кількість жирів, які ми поглинаємо. У більшості випадків воно неприродньо велике. Необхідно дотримуватися правильно для здоров’я співвідношення в їжі жирних кислот омега-3 (волоські горіхи, деякі види морських риб) і омега-6 (соняшникова олія), воно складає 1:1 – 1:4.

Ще однією причиною може бути неправильний вуглеводний обмін (причина розвитку серцево-судинних захворювань). Виражається в зростаючій тязі до вуглеводів – в основному до солодкого (цукерки, тістечка, тощо). Раціон повинен бути обмежений споживанням легкозасвоюваних вуглеводів (солодке, білий хліб, пироги, макаронні вироби з борошна високих сортів, рис та інших продуктів з високим вмістом вуглеводів).

Як розпізнати перші ознаки порушення обміну речовин?

Перші ознаки порушення обміну речовин в організмі:

  • Помітна зміна ваги тіла – як в меншу, так і в більшу сторону, при збереженні звичного режиму харчування.
  • Відсутність апетиту або навпаки – підвищений апетит.
  • Поява гіпер або гіпопігментації.
  • Стоматологічні проблеми, в основному, руйнування зубної емалі.
  • Порушення роботи травної системи-діареї чергуються з запорами.
  • Зміна структури нігтів і волосся – сухість, шаруватість, ламкість (волосся – рання сивина, нігті – білі плями).
  • Дерматологічні проблеми – акне, шкірні висипання, рідше – фурункульоз.
  • Блідість шкірних покривів, одутлість і набряклість кінцівок (пастозність).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *