Правила здорового способу життя

Правила здорового способу життяНе кожен, хто пливе за течією життя, насправді бажає перебувати в пасиві. Іноді людині просто не вистачає імпульсу для того, щоб поміняти свій стиль життя і звички: багато хто навіть не уявляє, в який спосіб підійти до цього. Здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу, в цьому неважко переконатися. З іншого боку, здоровий спосіб життя – це всього лише тренд. Тому до завершення справи мало хто доходить. Адже рекламується така величезна кількість усіляких способів заняттям спортом, здорового харчування і навіть режиму дня. І таких багатообіцяючих заяв за десять хвилин в день отримати треновані м’язи, підтягнуту попу або кубики на пресі – маса. Кардіо, воркаут, кроссфіт, пілатес, зумба, калланетика, йога – просто очі розбігаються. Як визначити, що особисто потрібно саме вам?

Здоровий спосіб життя – спосіб профілактики захворювань і зміцнення здоров’я. Він сприяє розвитку різних сторін діяльності людини, служить досягненню людиною активного довголіття і відповідального виконання соціальних завдань.

Під здоровим способом життя розуміється активна участь людини в сімейній, суспільній, трудовій формах життєдіяльності та на дозвіллі. Актуальність і популярність здорового способу життя спровокована зміною характеру і зростанням навантажень на організм людей в цілому. У свою чергу це викликає ускладнення суспільного життя, збільшення ризику екологічного, техногенного, політичного, психологічного та військового характерів, які провокують негативні зрушення в здоров’ї людини.

П’ять принципів для того, щоб почати здоровий спосіб життя

Щоб бути здоровим, потрібно дотримуватися п’ять основних принципів здорового способу життя, серед яких:

  • Активний рух;
  • Збалансоване харчування;
  • Очищення організму і його зміцнення;
  • Процеси культивування здорового мислення і розвитку сили волі;
  • Прагнення до отримання нових знань про своє здоров’я.

Активний рух

Рухатися – значить жити. Необхідно почати робити зарядку вранці. Звичайний комплекс вправ ранкової зарядки, який складається з махів ногами, руками, нахилів, стрибків і триває всього-на-всього п’ятнадцять хвилин, вже здатний наповнити енергією. Розминка допомагає розім’яти і розтягнути затерплі і ще мляві м’язи, підготувати їх до подальшого навантаження. Ранкова зарядка насичує всі тканини й органи тіла киснем.

Частину дня відвести на тренування, які включають заняття кардіо або силовим тренуванням, йогу, гімнастику. Потрібно відучувати себе від ліні: будь-яку власну спробу ухилитися від фізичного навантаження протягом дня треба припиняти. Здійснюйте дії максимально активно. Проводіть вільний час у русі, коли є можливість, займайтеся бігом, тощо.

Збалансоване харчування

Можна і потрібно вживати тільки натуральні продукти. До них в список варто віднести овочі, фрукти, горіхи, ягоди, рибу, м’ясо, молочні продукти і морепродукти, яйця. До мінімуму необхідно звести вживання штучних продуктів, напівфабрикатів, натуральних продуктів, що містять хімічні добавки. До таких продуктів-табу відносять: газовані напої, синтетичні соки, сирки і йогурти хімічного виробництва, деякі м’ясні вироби, приправи і майонез. Особливо шкідливою їжею вважаються бульйонні кубики, фастфуд, готові сніданки, солодке, борошняне і багато іншого.

Очищення організму і його зміцнення

Важливим завданням на шляху до здорового способу життя є слідуванням правилам гігієни. Мається на увазі не загальноприйняте миття рук перед їжею, а турбота про власний організм. Необхідно підтримувати нормальне його функціонування. Сприймати це потрібно в якості доповнення до правил рухової активності та харчування.

Кілька правил для підтримки здорового способу життя:

  • Найголовнішим і очевидним одночасно є відмова від шкідливих звичок;
  • Велику користь для здоров’я несе загартовування – краще це перетворити на звичку;
  • Пости і лікувальне голодування – тільки в рамках корисного.
Основне правило - відмова від шкідливих звичок

Основне правило – відмова від шкідливих звичок

Процеси культивування здорового мислення і розвитку сили волі

Здорове мислення – це щось схоже на таке ставлення до навколишнього світу, яке не впливає згубно на здоров’я і не викликає деструктивних емоцій – стану гніву, образи, стресу, жалю і так далі. Кожен момент життя людина проводить з оточуючими її людьми, і такий контакт стає причиною різних реакцій, як позитивних, так і негативних. Трапляються ситуації, коли людину просто повністю переповнюють негативні емоції, які мучать її протягом декількох годин або навіть днів. Такий сильний заряд позначається як на фізичному, так і на духовному стані, викликаючи біль і кепсько впливаючи на здоров’я.

Прагнення до отримання нових знань про своє здоров’я

Для знаходження відповідей на всі виникаючі питання, а так само для складання планів дій і можливості вибору того, що буде дійсно корисним, а що – ні, потрібно бути добре підготовленим теоретично.

Щоб вести здоровий спосіб життя потрібно пам’ятати і дотримуватися кількох важливих правил:

  • Не палити і не пити;
  • Рух у всьому і всюди;
  • Думати про хороше;
  • Вживати у їжу натуральні продукти.

Таким чином, шлях до здорового способу життя лежить через саму людини, через її розуміння світу, тому вибір свого життя (здоровим воно буде чи ні), так само, як і відповідальність за свій вибір залежить від кожного індивідуума.

Відгуки до матеріалу: "Правила здорового способу життя"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *