Питання і відповіді про застуду.

Застуда - питання і відповіді1. Як довго можна користуватися спреєм від нежиті?

Від двох до 3 днів. Спреї, які продаються без рецепту містять фенілефрин (Neo-Synephrine) або оксиметазолін (Afrin.Dristan), що звужують опухлі кровоносні судини слизової носа, що дозволяє висушити її. Спреї хороші тим, що вони діють майже миттєво не викликаючи жодних побічних ефектів, типових для протинабрякових препаратів. Недоліком є те, що через 3-5 днів може виникнути зворотна реакція. Чим більше ви користуєтеся цим засобом, тим більше у вас закладає ніс. Щоб уникнути цієї проблеми деякі експерти радять використовувати спрей не більше 3 днів за один раз. Потім пропустити три дні і можна знову починати лікуватися цим ліками протягом 2 – 3 днів.

2. Кожного разу після відвідування спортзалу я відчуваю себе застудженим. Чи може це бути насправді?

Так, таке може бути. Інтенсивне фізичне навантаження може зменшити рівень білих кров’яних тілець – борців за ваш імунітет, і збільшити гормон стресу, який завадить вашому організму боротися з простудою. У поєднанні з тим, що ви можете назбирати вірусів і мікробів в спортзалі і в роздягальні, в остаточному підсумку ваші тренування можуть закінчиться хворобою.

Це не означає, що всяке заняття спортом може спровокувати застуду. На ділі, навпаки, послідовні, середньої інтенсивності заняття можуть зміцнити ваше здоров’я. Швидка ходьба по 40 хв. в день чотири рази на тиждень може скоротити захворюваність від 25 до 50 відсотків. І якщо ви все-таки захворіли, хвороба проходить у два рази швидше. Помірні фізичні вправи підвищують рівень і кількість природних кілерів, борців із хворобою – важливих складових імунітету.

3. Як дізнатися, це застуда або грип?

Вимірюйте температуру і оцініть, як ви себе почуваєте. Якщо ваша температура піднялася вище 38,3 градуса Цельсія, сильні головні болі, відчуття ломоти у всьому тілі і неймовірна втома, то у вас, швидше за все, грип. Ці симптоми рідко супроводжують застуду. Зазвичай справа обмежується нежиттю, кашлем і болем у горлі. Але якщо ви навіть не в змозі встати з ліжка, то у вас грип разом з простудою.

4. Дійсно існує неправильний спосіб смаркатись?

Мама була права. Енергійні гудки дійсно є контрпродуктивними з двох причин. По-перше, це викликає закладеність носа, тому що носові проходи розпухають і не дають слизу вийти назовні. По-друге, коли щосили видихають носом повітря, в глибині пазух виникає вакуум, і, коли ви припиняєте дути носом, слиз повертається назад. Кращий спосіб смаркання, використовуючи м’який носовичок, потрібно затиснути одну ніздрю, а другу обережно продути, а потім навпаки.

5. Якщо у мене нежить від застуди, то як краще його позбутися?

Закладенність носа і нежить – це намагання вашого організму боротися з вірусними інфекціями, які викликають грип та застуду.

Для того, щоб уникнути такого ускладнення, як синусит, потрібно постаратися швидше позбудеться від нежиті.

Щоб очистити ніс, потрібно користуватися тим спреєм, в якому міститься псевдоефедрин, тому що він більш ефективний, ніж ті, в яких міститься фенілефрин.

Британські вчені досліджували 283 чоловіків і жінок і виявили, що у тих, хто приймав по 60 міліграмів псевдоефедрину спостерігалося зо відсотків зниження закладеності після першої дози.

6. Чи потрібно приймати ехінацею весь час чи тільки під час опалювального сезону?

Цілий рік щодня не варто приймати ехінацею. Напевно не вивчено, але є підозра, що вона негативно діє на печінку, якщо приймати її більше двох місяців поспіль. Краще використовувати її тільки в конкретних випадках.

Перед початком холодів.

Для профілактики простудних захворювань можна почати приймати ехінацею за тиждень або за два перед початком холодів.

Складно визначити дату, тому що ми всі живемо в різних частинах світу, але зазвичай це починається в кінці літа або на початку осені. Якщо ви вирішили приймати ехінацею протягом усього опалювального сезону, то ви повинні пам’ятати, що ви повинні робити перерву не менше одного тижня кожні два місяці.

При перших ознаках застуди потрібно відразу почати приймати її, щоб відчувати себе краще.

Можна розглянути ще один варіант, коли ви збираєтеся відпочивати де-небудь на відкритому повітрі, тоді варто почати приймати ехінацею за тиждень до цього, радить професор Університету Коннектикуту Крейг і аптекар І.Кольман.

Звичайна доза становить 900 міліграм в день екстракту ехінацеї або 2700 мг сухого порошку трави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *