Шопоголізм – що це таке і як з цим боротись?

Шопоголізм - що це таке?У нашому сучасному світі пропозиція набагато випереджає попит. Навіть якщо взяти прорив у інформаційних технологіях, то кожного дня з’являються нові гаджети, телефони і комп’ютери, і людина просто не встигає купити щось одне і освоїти цей пристрій повністю. Незважаючи на економічну кризу, банки із задоволенням видають кредити на різні суми. На жаль, більшість просто не замислюються, як вони будуть віддавати взяті в борг гроші. Тому в людей, здатна розвинутись психологічна залежність від неконтрольованих покупок – шопоголізм (оніоманія).

А тепер запитайте себе: «Чи ходите ви по магазинах і чи купуєте навіть те, в чому у вас немає гострої необхідності? Чи приховуєте ви свої фінанси від партнера? Чи продовжуєте ви купувати непотрібні речі, в той час як у вас нуль на вашому рахунку в банку?» Якщо на всі запитання – стверджувальна відповідь – то ви страждаєте від виду психологічної залежності – шопоголізму, або оніоманії.

Покупки – це всіма улюблене заняття. Але іноді воно може перетворитися в неконтрольовану залежність. Для деяких перебування поза межами магазину є своєрідним голодом, який, здається, може бути втамований тільки черговою покупкою.

Така залежність зветься – шопоголізм чи оніоманія – неконтрольований потяг до покупки все нових і нових, в більшості своїй, непотрібних речей.  До того як людина повністю усвідомлює свою залежність, вона вже знаходиться на краю фінансового краху.

Потрібно зауважити, що оніоманія прирівнюється до інших згубних звичок, таких, як алкоголізм, тютюнокуріння, наркоманія, тощо…

Якщо людина в глибині своєї підсвідомості підозрює себе у шопоголізмі, то можна сказати, що перші кроки в його лікуванні вже зроблені. Пропонуємо вам декілька ознак, за якими можна визначити, чи є у вас шопоголізм:

Ваш будинок переповнений речами, які в більшості випадків ніяк не використовуються. Залежність полягає в тому, що ви відчуваєте необхідність у покупці, при цьому знаючи, що вам ця річ не знадобиться.

  • Залежні люди в основному проводять свій день в торгових центрах, розглядають інтернет-магазини або дивляться «магазини на дивані» по телевізору з метою здійснення чергової покупки. Звичайні ж люди відвідують магазини, незалежно від того, онлайн вони або оффлайн, тільки будучи точно впевненими в тому, що їм необхідно придбати конкретну річ.
  • Ваш борг по кредитній карті настільки великий, що це починає турбувати вашу сім’ю. Можливо, ваші друзі та близькі знайомі з вашими витратами, але не настільки. Якщо ваші рахунки за кредитом стають більшими, ніж ви очікували, і ви починаєте задаватися питаннями про те, куди вони могли подітися, то у вас точно схильність до надмірних покупок.
  • Людина отримує задоволення виключно від покупок. Це найяскравіший знак того, що людина є шопоголіком. Ви не можете задовольнити себе ні заняттями спортом, ні спілкуванням з друзями, оскільки ці дії не викликають належного рівня веселощів і щастя. Ніщо не може задовольнити ваше бажання, крім походу по магазинах. Коли така людина не витрачає грошей, вона перебуває в депресії.

Як вже говорилося вище, дана хвороба дуже поширена в сучасному світі. Але, як і всі інші патології, вона виліковна. Все, що необхідно, це підійти до цього питання з двох сторін.

По-перше, тому що шопоголізм – це психологічна залежність, то вам варто звернутися до психолога.

По-друге, як завжди, необхідно змінити ставлення до свого пагубного захоплення. З цією метою залежна людина може зайнятися чимось стороннім, щоб відвернути себе від думки витратити більше грошей. Наприклад, зайнятися будь-якими фізичними вправами, прогулятися з друзями, зайнятися громадськими справами і так далі.

Необхідно триматися подалі від місць, де в людині пробуджується непереборне бажання купити що-небудь. Можна навіть попросити близьких чи знайомих, заблокувати доступ в інтернет-магазини, відключити телеканали, які транслюють програми про зручні покупках на дивані. Необхідно терміново замінити кредитну картку на дебетову, щоб скоротити ваші витрати. Все це необхідно виконати ще до того, поки ви не опинилися на межі банкрутства.

Якщо у вас є борги, то варто звернутися до фінансових консультантів і спланувати ваші витрати на майбутнє. Якщо людина вже знаходиться в нужді, то варто звернутися до консультанта, який допоможе вам вилізти з боргів. Не думайте про цю затію, як про витрату грошей. Можливо, це сама розумна покупка за весь цей час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *