Сім прийомів, які допоможуть вам швидше заснути

Прийоми, що допоможуть краще заснутиБлаженний відпочинок, який омолоджуючи діє на організм, дозволяє заряджати енергією – це сон, на який ми витрачаємо третину нашого життя. Але коли буває важко заснути, спробуйте використати одну з цих порад:

1. Будьте активні протягом дня.

Тільки не забудьте, що всі активні вправи ви повинні закінчити за кілька годин до сну, щоб надмірно не збуджувати організм. Займаючись йогою, віддавайте перевагу позам, які сприяють релаксації.

Медитація і дихальна гімнастика можуть бути ефективними для досягнення цього завдання. Погуляйте перед сном замість перегляду телевізора. Слідкуйте за тим, що б під час сну не мерзли ноги.

2. Створіть обстановку у вашій спальні комфортною.

У вашій спальні повинна бути температура 16-18 градусів за цельсієм. Можна трохи привідкрити вікно, тільки простежте, щоб не дуло вам в голову. Переконайтеся, що ваше ліжко зручне, і ваше постільна білизна пошита з натуральних тканин, це дозволяє дихати вашій шкірі. Якщо ви не алергік, то можете покласти собі на матрац додаткову перину.

Наявність електромагнітного поля поруч з вашим ліжком теж може стати перешкодою вашому сну. Так що прослідкуйте, щоб цифровий годинник, музичні центри, зарядні пристрої для мобільних телефонів і т.д. не знаходилися поблизу від вас.

Світло є стимулятором, тому якщо вам заважає світло через вікна, повісьте щільні штори. Купіте такий будильник, який буде будити вас поступово, а не різким, пронизливим звуком. Колір стін повинен бути спокійних тонів,наприклад з синім відтінком.

Не варто використовувати спальню для якихось домашніх справ або для вашого бізнесу.

3. Постарайтеся відволіктися від важких думок.

Вирішуйте всі проблеми днем. Запишіть на папері, які вас завтра чекають справи, і які проблеми потрібно вирішити, а перед сном краще почитайте книгу.

Тоді ви легко перенесетеся в світ мрій, знаючи, що на завтра нічого не буде забуто. Приготуйте все, що вам потрібно на завтра, щоб думки про це в нічний час вам не заважали. Приготуйте одяг, книги, документи і навіть пакет з їжею.

4. Намагайтеся, щоб ваші вечори були приємними і розслаблюючими.

Якщо ви споживаєте стимулюючі продукти, то намагайтеся пити або їсти їх на початку дня. Майте на увазі, що споживання таких продуктів, як кава, чорний чай, шоколад і газовані напої можуть перешкодити вам спати, навіть якщо ви споживали їх вранці.

Мелатонін – гормон, який сприяє сну, продукт виробництва залоз внутрішньої секреції і перетворений з нейротрансмітера серотоніну. Досить вдень трохи побути на сонці і раніше вимкнути світло ввечері, і ми забезпечимо себе потрібною дозою мелатоніну. Харчові джерела, які стимулюють цей гормон – банани, рис і ячмінь. Шишковидна залоза перетворює триптофан в мелатонін. Тому продукти, які містять триптофан – банани, фініки, інжир, тофу, індичка і йогурт, можуть підвищити рівень мелатоніну. Уникайте наїдатися на ніч, так як їжа стимулює наднирники і підвищує кров’яний тиск. Однак є деякі продукти, які можуть допомогти швидше заснути. Це продукти, багаті кальцієм – салат, вівсяні пластівці і йогурт. Традиційний народний засіб для сну – склянка теплого молока з чайною ложкою меду і дрібкою меленого мускатного горіха. Сон не заважає травленню, але травлення може перешкодити спокійному сну. Так що ви повинні позбутися від поганої звички (якщо вона у вас є) перекушувати на ніч. Поверніться в ліжко після туалету, не включаючи яскравого світла, щоб не порушити мелатонін. Дихайте рівно і глибоко.

5. Прийміть теплу ванну за годину до сну.

Додавання у воду харчової соди робить її залужнюючим седативним засобом. Накапати в воду 7-10 крапель ефірної олії ромашки або лаванди. Запаліть свічку і полежіть у ванні глибоко вдихаючи їх заспокійливий аромат. Нехай вода і приємні візуальні картинки знімуть і віднесуть вашу напруженість. Сауна перед сном теж може привести вас в стан спокою. А секс може стати приємною прелюдією перед сном.

6. Використовуйте беруші, спеціальні окуляри для очей або рослинні або лікарські засоби, щоб сховатися від зовнішнього світу.

Можна зробити спеціальну подушечку невеликого розміру, заповнивши її сухим хмелем чи заспокійливим збором з трав лаванди, ромашки і меліси. Замінювати їх кожні шість місяців. Є ще один народний засіб. Потрібно покласти в банку розрізану ріпчасту цибулю, щільно її закрити. Коли ви прокинетеся або не зможете заснути, потрібно відкрити банку, кілька разів вдихнути на повні груди і закрити її. Після чого лягти в ліжко. Сон повинен наступити протягом 15 хв.

Можна використовувати також деякі гомеопатичні засоби рятівні для сну. Ці трави традиційно додавали в чай, настойки, або приймали спеціальні снодійні капсули, і використовувалися протягом тисяч років мільйонами людей.

Ромашка (Matricaria recutita) є дуже ефективним засобом для розслаблення м’язів, оскільки в ній багато кальцію, магнію, калію і деяких вітамінів. Ромашка допомагає розслабити напружені м’язи обличчя.

Хміль (Humulus lupulus) допомагає викликати сон і забезпечує приємне відчуття оніміння. Цей хміль містить lupulin, сильне але безпечне і надійне заспокійливе. Хміль-традиційний компонент пива, так само є родичем марихуани, оскільки обидва належать до сімейства Canabaceae.

Валеріана (Valeriana officialis) допомагає від порушення сну, викликаного станом тривоги. Вона розслаблює гладкі м’язи. Більшості людей не подобається смак валеріани, і вони намагаються приймати її у вигляді капсул або в настойках, але не у вигляді чаю. Валеріану найкраще використовувати, коли це необхідно, а не кожен день.

7. Спіть на одному й тому-ж ліжку і прокидайтеся в один і той же час.

Для здорового і якісного сну спати потрібно головою на північ. Лежати краще всього на спині, щоб дати можливість внутрішнім органам нормально функціонувати. Сон на лівій стороні надає надлишковий тиск на серце. Коли лягаєте спати не думайте ні про що, тільки про своє дихання. З кожним вдихом ви розслабляєте спочатку пальці ніг, щиколотки, потім ікри і так поступово йдете знизу вгору, поки тіло повільно не зануриться в сон.

Інша техніка засипання заснована на диханні. Спочатку вісім вдихів лежачи на спині, потім шістнадцять глибоких вдихів лежачи на правому боці і, нарешті, тридцять два вдоха лежачи на лівому боці. Більшість людей засинають до того, як закінчаться ці вправи. З віком потреба в сні зменшується, тому якщо вам не заснути більше півгодини, краще встати і написати лист або почитати що-небудь заспокійливе.

Подякуйте за добре проведений день. Благословіть тих, кого ви любите.

Будьте здоровими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *