Зазвичай будь-яке лікування асоціюється з чимось неприємним – хворобливі процедури, противні ліки, тощо. Але бувають і винятки! Одне з таких винятків – сокотерапія, лікування свіжовичавленими соками. Сік – незмінний аксесуар здорового способу життя, а значить, підтягнутої фігури і чудового самопочуття.
Морквяний сік
Покращує апетит, процес травлення і структуру зубів. Пити його потрібно не багато,оскільки морква забезпечена жиророзчинним вітаміном А, надлишок якого може дати поштовх до гіпервітамінозу і захворювань печінки.
Буряковий сік
Має славу найбільш цінного для крові – збільшує рівень гемоглобіну. Ще це відмінне очисне зілля для печінки, нирок і практично ліки – при проявах гіпертонії та атеросклерозу.
Може допомогти і при безсонні. Слід починати його прийом лише з однієї чайної ложки і потихеньку довести до третьої частини склянки. Добре поєднується з морквяним і яблучним соком.
Сік селери
Тонізує і робить кращим апетит, зміцнює імунітет, регулює травлення, дуже корисний людям з неправильним обміном речовин і зайвою вагою. Добре відновлює сили після фізичних навантажень.
Томатний сік
Свіжий томатний сік забезпечений натрієм, магнієм, кальцієм, калієм. Фітонциди знищують в кишечнику процеси бродіння, калій покращує роботу серця, а органічні кислоти, які містяться в томатному соці беруть участь у регулюванні обміну речовин. Вживати томатний сік слід по половинці склянки – три рази на добу. Дуже корисно змішувати томатний сік з яблучним, лимонним чи гарбузовим.
Сік з капусти
При питті капустяного соку дивовижно швидко піддається лікуванню виразка дванадцятипалої кишки. Однією єдиною незручністю вважається часте утворення газів. Однак в суміші з морквяним соком ця проблема зникає. Сік капусти дієвий також при запорах і пухлинах. Приймати його потрібно по 1/3 склянки 3 рази на добу за годину до їжі.
Огірковий сік
Огірки – чудовий сечогінний засіб. Крім цього, огірки містять багато кремнію і сірки, тому вживання огіркового соку сприяє поліпшенню росту волосся, особливо, якщо його комбінувати з морквяним і шпинатним соком.
Сік зі шпинату
Сік цієї рослини корисний для всього травного тракту – від шлунка до товстої кишки. Про це наші пращури знали вже в далекій давнині. У сирому шпинаті дуже багато речовин, що сприяють очищенню та відновленню функцій кишківника.
Сік з петрушки
Петрушка володіє безцінними властивостями в плані нормалізації нормальної функції щитовидної залози і надниркових залоз, сприяє зміцненню кровоносних судин, особливо артерій та капілярів.
Картопляний сік
Може допомогти впоратися з проблемами органів травлення, покращує виведення з організму токсинів, також досить корисний для нервової системи. Знімає набряки. Його небажано приймати при цукровому діабеті і при зниженій кислотності шлункового соку.
Гарбузовий сік
Такий сік багатий вітамінами групи С, В, РР і каротином. Це відмінний мочегонний засіб, ліки від гіпертонії, холециститу, ожиріння. Ще напій з гарбуза піднімає рівень гемоглобіну в крові і також зміцнює серцево-судинну систему. Пити його слід по одній склянці 3 рази на добу, перед їжею.
Яблучний сік
Володіє майже всіма цінними властивостями перерахованих вище видів соків. Він низькокалорійний, містить величезну кількість заліза, корисний при недокрів’ї і допомагає виводити ниркові камені, очищати організм від шлаків. Яблучний сік і яблука рекомендується вживати завзятим курцям і людям, що мають проблеми з легенями.
Апельсиновий сік
Сік апельсину завдяки високому вмісту вітаміну С просто незамінний у прохолодну пору року для зміцнення імунітету. Він підвищує активність, знімає втому і укріплює кровоносні судини. Люди в білих халатах рекомендують пити апельсиновий сік при хворобах печінки, гіпертонії і атеросклерозі. Апельсиновий сік бажано розбавляти водою в співвідношенні один до одного.
Лікування свіжовичавленими соками дуже ефективне, проте не забувайте про почуття міри, особливо на початковому етапі сокотерапії.
І ще, свіжовичавлені соки необхідно вживати натщесерце. Приймати основну їжу після прийому свіжовичавленого соку можна лише через 30 хвилин.
І потрібно зазначити, що будь яке лікування – необхідно розпочинати, лише після детальної консультації у лікаря!