Цілющі властивості евкаліптової ефірної олії

Цілющі властивості евкаліптової ефірної оліїЕвкаліпт – без перебільшення один з найпопулярніших ароматів, що асоціюється з хвойними, хоча насправді це рослина належить до зовсім іншого, миртового сімейства. Від льодяників від кашлю до освіжаючих жувальних гумок, дезодорантів і ароматичних складів для профілактики простудних і вірусних захворювань – ефірне масло евкаліпта використовують і в офіційній, і в нетрадиційній медицині, в косметології і виробництві побутової хімії.

Його антибактеріальний і антисептичний ефект цінують з давнини: на півночі Африки саме евкаліптові гаї висаджували як єдиний захист від поширення малярії, але найбільш древній досвід використання ранозагоюючих і заспокійливих властивостей належить аборигенам іншого континенту – далекої Австралії – які за допомогою листя евкаліпта загоювали навіть найсерйозніші бойові поранення.

Дивовижне вічнозелене дерево евкаліпт, чия кора осипається вздовж стовбура, падаючи довгими стрічками, існує в природі в різних видах. Однак з лікувальною метою в основному використовуються 3 види евкаліпту – евкаліпт кулястий (eucalyptus globulus), попелястий (eucalyptus cinerea) і прутовидний (eucalyptus viminalis).

Ефірна евкаліптова олія володіє великою кількістю позитивних властивостей в боротьбі з різними захворюваннями. На організм людини евкаліпт діє як терапевтичний, так і антисептичний засіб. Розглянемо деякі з них:

Евкаліптову олія застосовують в ароматерапії, в косметології та медицині. Вона діє як заспокійливий засіб на психічний стан людини.

У косметології масло евкаліпта додають в крем для збагачення вітамінами, використовують для вугруватої шкіри, роблять маски для обличчя.

Масло евкаліпта має властивість очищати гнійничкові і вугрові ураження на шкірі. Евкаліпт дуже корисний при випаданні волосся і для боротьби з лупою.

Позитивно впливає на нервову систему, і добре впливає на інтелектуальні здібності людини.

Евкаліптове масло володіє протизапальною, антисептичною і протиінфекційною властивістю, а також має жарознижувальну дію.

Його прийнято використовувати при простудних захворюваннях, які супроводжуються наявністю кашлю, нежитю, а також запальними процесами в горлі і в дихальних шляхах. Добре допомагає організму при грипі, бронхіті і туберкульозі.

Відмінний помічник при вірусних інфекціях, чудово зміцнює імунну систему людини, а так само застосовується при герпесі і гепатиті.

Евкаліптова олія добре знімає запалення сечостатевої системи. Вона використовується також при захворюваннях шкірних покривів.

Евкаліпт добре знімає запалення ясен, освіжає порожнину рота і підходить для лікування проблемних зубів.

Людям з цукровим діабетом рекомендують приймати евкаліптова масло, тому що воно сприяє зниженню цукру в крові.

Позитивно діє на функцію шлунково-кишкового тракту, а ще збагачує кров киснем і покращує систему кровообігу.

Крім всіх перерахованих вище властивостей масло евкаліпта володіє ще й знеболюючим ефектом. Його можна застосовувати при головних болях, болях в суглобах і хребті. Добре допомагає при ревматизмі та артриті.

Відмінно зніме напругу після довгого заняття спортом.

Не менш важливою властивістю евкаліптової ефірної олії є те, що вона добре дезінфікує, знезаражує і освіжає повітря.

Так само її застосовують для дезинфекцій в приміщеннях, так як запах евкаліпта дуже не люблять комарі та воші.

Але, все ж таки, потрібно з обережністю ставитись до евкаліптової олії, оскільки не рекомендується наносити ефірне масло евкаліпта на гіперчутливу шкіру. Не бажано використовувати людям з підвищеним артеріальним тиском, а також тим, хто страждає епілепсією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *