Від паління помирає менше людей, ніж від малорухливого способу життя.

Пасивний спосіб життяВчені знову починають бити тривогу, вказуючи нам, що зниження фізичної активності та малорухливий спосіб життя погано позначається на стані нашого здоров’я. Пасивний спосіб життя та шкода, яку він заподіює людям, вже прирівнюється до шкоди від паління, оскільки, так як і паління призводить в перспективі до багатьох важких захворювань.

Дуже невтішні показники смертності в результаті гіподинамії, тобто порушення функцій організму, яке сталося через обмеження рухової активності, зниження сили скорочення м’язів, опублікував журнал The Lancet – 5,3 мільйона осіб на рік, при чому, від куріння у той же час, помирає 5 мільйонів чоловік.

Статтю опублікувала група науковців з Медичної школи Гарварду (Harvard Medical School), проаналізувавши дані з 2008 року включно. Дані стосуються рівня смертності в результаті хвороб, які так чи інакше пов’язані з пасивним способом життя. В одні ряд встали цукровий діабет другого ступеня, ішемічна хвороба, рак товстого кишечника і рак грудей.

Показники, які отримано, були зіставлені з даними по рівню залученню до спорту різних країн. Вчені з’ясували, що 6% тих, хто помер від інфаркту, 7% тих, хто помер від цукрового діабету другого ступеня, і 10% тих, хто помер від раку, могли б вижити за умови регулярного виконання норми необхідних фізичних вправ.

Лінь – двигун прогресу, це дуже розумний вислів. Технічний прогрес полегшує наше життя, робить його більш зручним і менш енерговитратним. Проте геній технічної думки неоднозначно позначається на нашому здоров’ї: ми менше ходимо пішки, вибираючи пересування комфортним транспортом, будинки наші начинені різноманітними електроприладами, які зроблять за нас все необхідне. Мало хто сьогодні працює в городі – ми воліємо овочі та фрукти з магазину.

Згідно з даними Федерального університету Пелотас в Бразилії (Universidade Federal de Pelotas), 42% світового населення проводить більше чотирьох годин підряд в сидячому положенні, дві третини підлітків дивляться телевізор у середньому 2 години безперервно, а для багатьох найкращим відпочинком і розвагою є комп’ютерні ігри та соціальні мережі в Інтернеті.

Щоб повернути назад сумну статистику в деяких країнах на державному рівні проводять політику, спрямовану на залучення до здорового способу життя.

Наприклад, Китайські школярі в обов’язковому порядку роблять зарядку протягом навчального дня. В Колумбії 72 дні в році вулиці міста Богота загальною довжиною сто кілометрів закривають для проведення велосипедного марафону. У деяких кантонах Швейцарії дітей добровільно-примусово відправляють у зимові гірськолижні школи. У Росії на прогулянки-пробіжки зі своїми пацієнтами виходять самі відомі та імениті лікарі.

Лікарі підтверджують, що не правильно звинувачувати людей у відсутності мотивації – просто необхідно створювати комфортні умови для занять спортом, створювати такі умови, які будуть стимулювати людину рухатися, а не засиджуватись на місті.

Однак, чим вище рівень доходу в країні, тим менше її жителів прислухається до порад лікарів. В Європі ця проблема особливо актуальна для жителів Великобританії. Там недостатньо активний спосіб життя ведуть дві третини населення.

 

Відгуки до матеріалу: "Від паління помирає менше людей, ніж від малорухливого способу життя."

  1. Але все це ні як не виправдовує саме паління. Це також серйозна проблема.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *