Відчуваю, що занедужую: що робити?

Що робити при хворобіМіжсезоння, а також раптове похолодання, як відомо, часто сприяють загостренню хронічних захворювань. Може бути, ви застудилися і лежите тепер вдома або сидите на роботі, скорчившись від болю, рахуєте години до повернення додому. Неприємності час від часу трапляються у всіх. У цьому немає нічого страшного.

Перше, що необхідно зробити – це заспокоїти свій розум і зрозуміти, що все добре. Ви заслуговуєте кращого ставлення до себе. Побалуйте себе, не займайтеся зараз серйозними справами, йдіть назустріч своєму організму. Слідуйте за своїми бажаннями. Хочеться лежати на дивані і нічого не робити? Так і поступіть. Нехай вас не мучить почуття провини в тому, що ви нероба. Якщо енергетичний рівень знижений через хворобу, то краще в цей період просто відпочивати, відновлюватися. Хворій людині необхідний спокій. ЇЇ не повинен ніхто турбувати.

Друге. Не потрібно намагатися працювати через силу. На роботі без вас ніхто не помре. Світ не завалиться. Ваше підприємство не розоритися. Ви маєте право трохи часу приділити своєму здоров’ю. В крайньому випадку, вас підмінить колега. Відкладіть роботу, поки не відчуєте себе знову добре. Думайте про себе. Здоров’я – це найбільший дар. Але люди часто починають цінувати його тільки тоді, коли втрачають.

Третє. Займіться лікуванням! Тільки не самолікуванням, а лікуванням у фахівця. З усією серйозністю підійдіть до цього пункту. Ніхто не закликає вас при першій же ознаці застуди бігти в поліклініку. Але у вас обов’язково повинна бути людина, яка вас спостерігає, особистий лікар або хоча б дорослий відповідальний член сім’ї. Якщо ви тільки відчули нездужання, по можливості лягайте в ліжко і поспіть. Вам зараз вкрай необхідний відпочинок.

Четверте. Підтримуйте себе після відновлення. Це значить, поступово і плавно переходіть до своїх занять, намагайтеся дотримуватися режиму дня, більше відпочивати, не перепрацьовувати свій організм. Можливо, якийсь час після хвороби ще варто поберегтися і не купатися у відкритих водоймах, тепліше одягатися.

П’яте. Лікуйтеся до кінця! Якщо не вилікувати недуги, вони стають ще небезпечніші ніж не вилікувані хвороби. Це тому, що повторні прояви захворювання, як правило, відбуваються раптово і вимагають великих зусиль від людини, до того ж і протікають більш болісно для неї самої.

Шосте. Якщо Ви все-таки серйозно захворіли, своєчасно зверніться до лікаря за наданням якісних медичних послуг. Лягайте в ліжко – так хвороба швидше пройде. Дозвольте собі перехворіти – так недуга швидше вас відпустить зі своїх обіймів. Постарайтеся в цей період нічим серйозним не займатися. Відпочивайте і набирайтеся сил. Пам’ятайте, що намагатися працювати в ліжку – остання справа. Так ви відбираєте в свого організму дорогоцінну енергію, яка в даному випадку повинна бути спрямована на відновлення. Винятки становлять лише ті випадки, коли ви людина творча і ваша діяльність вимагає свого вираження. Коли ви хочете працювати – то працюйте, наприклад, пишете повість і вас раптово осяяла чудова ідея. Але і в цьому випадку не перестарайтеся, не забувайте, що в період хвороби ми стаємо менш захищеними, ослабленими і можемо нашкодити собі, самі того не бажаючи.

Сьоме. Постарайтеся слідувати всім розпорядженням свого лікуючого лікаря. Не слід нехтувати його порадами. Можливо, ви вважаєте, що ось ті таблетки, які вам рекомендував сусід по сходовій клітці, більш ефективні. Можливо, ви зовсім не п’єте ніяких таблеток. У будь-якому випадку довіртеся професіоналу. Як сказав один мудрий чоловік, кожен повинен займатися своєю справою. І був правий. Не старайтесь бути досконалим у всьому. Це неможливо.

Здоров’я – це наше все. Будь ласка, пам’ятайте про це і бережіть себе! Удачі вам і успіхів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *