Як боротися зі стресом?

Як боротися зі стресомЖиття сучасної людини – це суцільна низка великих і маленьких стресів. Позбутися від них неможливо, тому дуже важливо навчитися протистояти їх негативному впливу. З одного боку варто зауважити, що в невеликих кількостях незначні стреси навіть корисні для нас. За рахунок миттєвого викиду адреналіну в кров вони мобілізують внутрішні сили організму на подолання життєвих труднощів. Але з іншого боку, на жаль, життя надзвичайно переповнене стресами, викликаними негативними подіями, проблемами, турботами, тривогами і страхами. Біологічно активні речовини і гормони, що виділяються під впливом цих стресів, звужують судини і порушують постачання клітин киснем. Це призводить до уповільнення обмінних процесів, насамперед у нервових і м’язових тканинах. В результаті ми отримуємо розхитані нерви, поганий настрій, хронічну втому, безсоння, депресії і хвороби. Як же протистояти всьому цьому?

Спокій тільки спокій!

Пам’ятайте чудового і життєлюбного мультиплікаційного героя Карлсона і його знамениту фразу? Так от, спокій, тільки спокій!

Найпростіший спосіб збереження спокою ви знаєте самі – порахуйте про себе до десяти і посміхніться, перш ніж вибухнути гнівною промовою. Пауза потрібна для того, щоб збагнути, чи варто доводити розмову до скандалу, може краще відповісти кривдникові жартом, перевести розмову в інше русло або зовсім розвернутися і піти?

Посміхнувшись, ви розслабите м’язи шиї, обличчя та голови, що запобіжить спазму судин головного мозку. У підсумку ви розрядите обстановку і врятуєте себе від подальшої перепалки і зайвого стресу.

Але якщо ви так сильно розсерджені, засмучені або налякані, що не в змозі більше ні про що думати, заспокоїть нерви і поверне ясність мислення проста дихальна вправа.

Вправа «Вдихаємо повітря – видихаємо стрес»

  • Сядьте рівно, руки покладіть на коліна, долонями вниз, закрийте очі або зафіксуйте погляд в одній точці.
  • Зробіть максимально глибокий вдих носом і затримайте дихання на 10 секунд.
  • Потім дуже повільно починайте видихати теж носом. Постарайтеся розтягнути видих як мінімум на 15-20 секунд. Так ви рятуєтеся від енергії стресу.
  • Повторіть вправу три рази. Ви відразу відчуєте, що напруга відступила і ви вже готові впоратися з неприємною ситуацією.

Поради Йогів

Гідно зустрічати будь-які життєві труднощі і стреси, на думку йогів, допоможуть регулярні вправи на концентрацію уваги. Виконувати їх потрібно 2-3 рази на день протягом 2 тижнів, потім можна виконувати їх один раз вранці або перед сном.

Вправа 1: Концентрація уваги на рухомих предметах

Найкраще для цієї вправи підійде настінний годинник з секундною стрілкою. Сядьте прямо перед годинником і уважно стежте за кожним рухом секундної стрілки протягом 2-3-х оборотів, подумки фіксуючи кожен рух стрілки.

Вправа 2: Концентрація уваги на нерухомому об’єкті

Візьміть будь-який годинник і зосередьте погляд на стрижні, на якому тримаються стрілки. Робіть це протягом 2-3 хвилин. Можна концентрувати увагу на будь-якому нерухомому предметі, головне, щоб він не являв для вас ніякого інтересу.

Ці прості вправи збільшують внутрішню енергію людини, роблять її спокійнішою, життєрадіснішою, допомагають знайти упевненість в собі, розвивають здатність керувати собою у важких життєвих ситуаціях.

Як боротися зі стресом

Емоційний відпочинок

Хронічна втома і постійне бажання відпочити – вірні супутники сучасної людини. Найчастіше нам потрібен не фізичний відпочинок, а емоціональний.

Сама звична форма такого відпочинку – сон. У сні відбувається природне розслаблення і відновлення фізичних, розумових і емоційних сил. Але перевантажений стресами наш мозок навіть уві сні не спить і не може відключитися від денних проблем. Тому часто вранці ми відчуваємо себе хворими і розбитими. Ще гірше, якщо раптом здолало безсоння.

Спробуйте перед сном виконати наступне: ляжте на спину, відкиньте ковдру і полежіть розкритими, поки не змерзнете. Потерпіть трохи і, коли вас почнуть долати думки, що ви, мабуть, потрапили на північний полюс, натягніть ковдру. Вас охопить таке приємне тепло! Постіль стане затишною і рідною, і ви швидко заснете міцно і спокійно.

Мінерал спокою

Нейтралізувати негативні наслідки стресів допоможе магній. Він регулює практично всі процеси утворення ферментів і гормонів, запобігаючи судинним та м’язовим спазмам.

Джерела магнію:

  • взимку – горіхи, чорнослив, курага, фініки, родзинки
  • навесні – зелений салат, шпинат, петрушка, кріп
  • влітку – стручки бобів, горох, чорна смородина, вишня
  • восени – морква, буряк, гарбуз

Цілий рік – банани, насіння соняшнику, какао, вівсяна, гречана і перлова каші, але особливо багатий на магній темний гречаний мед.

І не забувайте, що життя така штука, яку можна спокійно сприймати тільки маючи гарне почуттям гумору. Тому посміхайтеся, будьте позитивними і тоді гарний настрій буде вашим частим супутником!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *