Як їсти солодке і не поправлятися?

Як їсти солодке і не поправлятисяМайже всі ми любимо солодощі, але дуже часто обмежуємо себе у їх вживанні, бо боїмося набрати зайву вагу. Це правда, але, думаєте, потрібно обов’язково вибирати між хорошою фігурою і десертом? Це не так! Хороша новина: можна їсти солодке і при цьому не набирати вагу. Просто потрібно дотримуватись декількох важливих правил. А що це за правила – дізнаєтесь з цієї публікації.

Правило 1: Якщо любите солодке, з’їдайте його на сніданок

Ранкові калорії легше витратити, а крім того, протягом дня вам буде простіше протистояти спокусам. Протягом дня ваш організм все одно вимагає десерту? Розділіть ранкове тістечко на дві частини: половину з’їжте після сніданку, а другу половину – після обіду. Головне – не наїдатися солодким на ніч. По-перше, вуглеводи та глюкоза відкладаються у вигляді жиру. По-друге, організму буде важко, а через це можливе безсоння, нудота та важкість у шлунку.

Правило 2: Регулярне фізичне навантаження дозволяє тримати рівень цукру в крові під контролем

Щоб їсти солодощі і не товстіти, робіть так: спочатку вирушайте на 30-хвилинну прогулянку в хорошому темпі (або катайтеся на велосипеді, або поплавайте в басейні), а потім вже їжте десерт.

Правило 3: Виключіть з раціону ті продукти, в яких міститься доданий цукор

Якщо після обіду ви з’їдаєте шматочок шоколаду або декілька цукерок, це не проблема. Проблема – це всі інші продукти, в які виробники додають цукор. Іноді ми про це навіть не замислюємося, але у фаст-фуді, промислових соусах (навіть у кетчупі), консервах, напівфабрикатах, пакетованих соках і газованих водах дуже багато цукру. Хочете десерт? З’їжте десерт! Але в іншому намагайтеся харчуватися правильно.

Правило 4: Хочете солодкого – з’їжте меду

Сьогодні ви вже з’їли дозволене тістечко і все одно хочете солодкого? З’їжте ложку меду. У порівнянні з цукром, мед уповільнює синтез гормону греліну, що відомий як гормон голоду. Саме цей гормон надсилає до головного мозку сигнал про те, що пора підкріпитися. Але все ж мед – досить калорійний продукт. У чайній ложці міститься 22 ккал, так що будьте уважні.

Правило 5: Їжте правильні солодощі

Далеко не всі десерти однаково небезпечні для вашої фігури. Ось список цілком нешкідливих солодощів:

  • Зефір;
  • Мармелад;
  • Пастила;
  • Східні солодощі;
  • Желе і пудинги;
  • Заварне тісто з легкими сирними, фруктовими начинками;
  • Молочне морозиво та фруктовий лід.
Їжте правильні солодощі

Їжте правильні солодощі

Правило 6: Вибирайте корисні цукерки

Зрозуміло, в шоколадних цукерках надзвичайно багато цукру. Якщо ви не можете відмовити собі в задоволенні смакувати цукерками, перейдіть на цукерки, у яких містяться фрукти або горіхи. Такі батончики багаті залізом і корисними волокнами.

Правило 7: Дотримуйтеся принципу «Чим темніше, тим краще»

Темний, менш оброблений шоколад, містить більше флавонолів, на відміну від інших сортів. Чим вище відсоток какао, тим вище антиоксидантний рівень і менша кількість калорій, через те, що в такі сорти менше додають цукор і молоко. А ось любителям білого шоколаду варто взяти на замітку, що він не містить ніяких флавонолів і є лише ласощами.

Правило 8: Контролюйте об’єм порції!

Незалежно від того, яким десертам ви віддаєте перевагу, варто контролювати калорії. Ідеальний варіант – від 20 до 40 грамів темного шоколаду, або 2-3 цукерки, або одне невелике тістечко в день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *