Як очистити організм після куріння

Як очистити організм після курінняБагато курців після довгого періоду дружби із згубною звичкою змушені відмовитися від неї на користь здорового способу життя. Більшість роблять це, тому що здоров’я людини не безмежне і організм рано чи пізно здає свої позиції. Інші кидають палити з особистих причин або фінансових труднощів. Багато хто з оточуючих, які не курять, в першу чергу пояснюють свою неприязнь тим, що куріння призводить до погіршення зовнішнього вигляду. У цьому є частка правди. Куріння призводить до пожовтіння зубів і нігтів, опіків на шкірі та інших шкірних захворювань. Однак насправді, справжні проблеми ховаються всередині. Куріння може призвести до комплексних проблем зі здоров’ям або дисфункції окремо взятих систем. Як очистити організм після куріння, щоб мінімізувати згубний вплив нікотину на організм – поговоримо у цій статті.

Після того, як проблеми зі здоров’ям торкнулися курця, він терміново кидає палити і чекає, коли стан організму нормалізується. Але все не так просто. Іноді, людина може палити по 20, 30 і навіть 50 років. За весь цей час в організм потрапила маса канцерогенів і токсинів, і організм намагався боротися з ними самостійно.

Коли людина кидає палити, приходить її черга піклуватися про організм.

З чого почати?

Починати очищення організму слід з тих систем, які найбільше страждають від шкоди тютюнового диму, нікотину, бензолу та інших речовин, що потрапляють в організм.

Найбільшою «компенсації» вимагають такі системи організму:

  • Дихальна система;
  • Ендокринна система;
  • Кровоносна система;
  • Імунна система.

Тютюновий дим, потрапляючи в організм, впливав в першу чергу саме на органи даних систем, порушуючи їх функціонування. Якщо людина безперервно курила протягом 5 і більше років, то з 100% вірогідністю його системи дали збій. Приміром, дихальна система більше не здатна доставляти потрібну кількість кисню важливим органам. Залози ендокринної системи вже не можуть знешкодити належним чином токсини. На стінках кровоносних судин відклалися канцерогени, які надходили разом з тютюновим димом. Загалом, організм людини виглядає як одна велика звалище і вимагає термінового очищення.

Способи відновлення

Необхідність очищення ми з’ясували, тепер можна перелічити основні способи його відновлення. Існує чимало медичних способів очищення організму після куріння. Однак перш ніж вдатися до їх використання, слід створити навколо себе правильне середовище і змінити деякі свої звички.

Насамперед, подбайте про чистоту свого будинку. Тут не повинно бути шкідливих речовин, очисних засобів, і, звичайно якщо хтось у родині палить, то слід змусити його кинути або палити подалі від помешкання. У будинку повинно бути мінімум сторонніх запахів, а в інтер’єрі переважати натуральні компоненти.

Не можна говорити про те, як відновити організм після куріння і обійти стороною раціон людини. У відновний період раціон людини повинен бути здоровим і корисним. В даному випадку він не повинен бути обов’язково повноцінним. Найкраще буде навпаки, сісти на невелику дієту, яка допоможе прискорити процеси травлення, а значить і виведення токсинів. Можна стати вегетаріанцем на кілька місяців. Вдатися до використання сечогінних і проносних засобів для поліпшення травлення.

Як відновити організм після куріння за допомогою народних методів

Для того щоб повернути функціонування систем організму в нормальне русло, можна вдатися до кількох народних методів.

По-перше, дієвим способом є інгаляції. В якості компонентів для інгаляцій можна використовувати трав’яні настойки з голок і шишок хвойних дерев або ялівцю. Крім цього широко використовуються липа, лаванда, чистотіл, м’ята і полин. Всі рослини можна купити в найближчій аптеці.

По-друге, слід зайнятися яким-небудь видом спорту. Шахи, на жаль, тут не підходять. Краще всього вибрати плавання, біг і аеробіку, загалом, все, що вимагає використання дихальної системи. Сюди ж можна включити звичайні прогулянки перед сном. Якщо поблизу знаходиться хвойний ліс, то прогулянка перед сном на його території стане відмінним способом прискорити процес одужання.

Третім пунктом в даному списку є традиційна лазня. Даний варіант очищення організму, напевно, самий приємний і дієвий. Найкраще ходити в традиційні дерев’яні лазні, зроблені з дуба і берези. Після лазні слід приймати настойки трав з першого пункту. При цьому лікарі рекомендують пити звичайну воду. Ніякого алкоголю. Кращим варіантом буде 2 літри кип’яченої води в день.

Скільки відновлюється організм після куріння?

Все залежить від настрою людини. Якщо вона складе конкретний план по очищенню організму, який би включав в себе всі перераховані вище пункти, то очищення організму може відбутися через місяць-два. Крім цього все залежить від стану імунної системи і тривалості періоду, протягом якого, курець безперервно вдихав тютюновий дим.

Тому, перш ніж розраховувати, скільки відновлюється організм після куріння, слід детально розібрати конкретний випадок. Якщо людина курила протягом 20 років, то її організму може знадобитися більше року, щоб відновитися. Це якщо враховувати, що більш серйозних наслідків куріння не спостерігалося.

Що відбувається з організмом, кинувши палити

Якщо вам ще немає 35 років, буде потрібно всього 12 місяців, щоб тіло повністю прийшло в себе. Ну, майже повністю.

6:00: Більше кисню

Вранці кинувши палити – і вже до обіду рівень чадного газу в крові (отрути, яка послабляє здатність організму переносити і засвоювати кисень) почне знижуватися. Вашому серцю не доведеться працювати на знос, доставляючи кисень по тілу.

3 дні: Смак до життя

Практично повністю відновлюється нюх і здатність відчувати смак їжі.

6 тижнів: Кінець кашлю курця

Протягом 2-12 тижнів функція легень покращиться в масштабі до 30%. Ви поступово забудете про кашель, закладений ніс, постійну втому і задишку. У легенях почнеться бурхливе зростання вій епітелію, що підвищить можливості самоочищення.

3 місяці: Прощай, імпотенція

75% курців з еректильною дисфункцією повертаються до нормального статевого життя. А хто не кидає, страждають не тільки від цього, але і від недостатньої стимуляції волосяних фолікул, що веде до облисіння. Лисий імпотент – так собі образ, так? Кидайте!

9 місяців: Привіт, серце

Менш ніж за рік шанси одного разу отримати захворювання серця скоротяться вдвічі порівняно з курцями. Правда, на те, щоб серце стало як у тих, хто не курив ніколи, піде не менше 10-15 років – та й то якщо ви будете займатися спортом.

12 місяців: Ще поживемо

Гола статистика: людина, що кинула до 35 років, вирівнює свої шанси на те, щоб померти раніше середніх показників по країні, з тими, хто не курив взагалі ніколи. Це ще не означає, що ви тепер – як новенький. Але це ваша перша велика перемога у битві за здоров’я.

Як зрозуміти, що все йде за планом?

Типовими симптомами того, що організм починає очищатися є постійний кашель і мокрота. Організм всіма можливими шляхами намагається позбутися шкідливих відкладень на внутрішній поверхні легенів. У деяких людей такого не спостерігається. Вранці вставати набагато легше, а апетит нормалізується. Крім цього у деяких людей можливі перепади настрою.

Більшість людей занадто пізно задаються питанням, як відновити організм після куріння. Це слід зробити, як тільки починають проявлятися перші симптоми хронічного бронхіту або запалення легенів. До того ж тоді очистка організму буде більш приємною і швидкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *