Як поліпшити пам’ять та увагу

Як поліпшити пам'ять та увагуЧи траплялося з вами таке, що при зустрічі зі знайомим, ви раптом з жахом розумієте, що не можете згадати його ім’я? Або прийшовши в магазин, ви розгублено озирається по сторонам, тому, що не знаєте, навіщо сюди прийшли. А список покупок, який ви попередньо написали на листочку, ви забули. У цій статті ми запропонуємо вам народні засоби для боротьби із забудькуватістю, розповімо про вправи які поліпшують пам’ять та увагу. Все це в комплексі допоможе вам впоратися з проблемою забудькуватості.

У наш сучасний вік мати добру пам’ять просто необхідно, будь-якій людині, яка прагне чогось досягти в житті, без неї не обійтися. Звичайно, є нагадувальники у вигляді блокнотів та щоденників. Але де гарантія, що ви в самий невідповідний момент залишите свого друга – рятівника вдома?

Вправи для покращення пам’яті:

1. Сядьте зручніше, розслабтеся, повністю відключіться від всіх насущних справ і згадайте певний період поточного дня, наприклад ранок. Постарайтеся зробити це дуже докладно і у всіх деталях: що робили, з ким спілкувалися, про що говорили (бажано дослівно), у що були одягнені, хто проходив повз і навіть яка музика грала в цей час. Спробуйте пригадати всі деталі, аж до дрібниць – звуки, запахи, емоції. Сподіваємося, що ви зрозуміли – всю інформацію. Робіть цю вправу не менше трьох разів на день, і вже через тиждень ви будете приємно здивовані, наскільки більше подробиць ви зможете розповісти собі.

Поступово у вас виникне хороша звичка бути уважним до дрібниць, це як своєрідна гра, але користь від цієї милої звички буде відчутною.

2. Якщо ви потрапили кудись вперше, то не пропустіть момент провести тренування пам’яті: уважно огляньте, розглянувши всі деталі та дрібниці, а закривши очі, постарайтеся подумки відтворити побачене. Або зробіть це, повернувшись додому. І не засмучуйтеся, якщо у вас вийде згадати зовсім небагато, це тільки спочатку, але з кожним разом інформації буде все більше і більше.

3. Асоціативний ланцюжок – ще одна хороша вправа. Якщо вам обов’язково потрібно щось зробити, придумайте для тієї речі або справи асоціацію. Включайте фантазію і нехай у вашому зображенні складеться картинка.

Щоб запам’ятати ім’я знайомого, асоціюйте його з якою-небудь знаменитої особистістю, що носить таке ж ім’я. Тільки не забудьте відзначити, чим вони все-таки відрізняються один від одного – це допоможе запам’ятовуванню.

До речі, люди, які швидко запам’ятовують велику кількість цифр, так і діють. Кожне число у них представляється у вигляді тварин або рослин 8 – лялька, 2 – лебідь, 1 – стовп.

4. Цифрові комбінації: дуже ефективний метод. Телефонні номери, номери банківських карток, номери проїжджаючих повз автомобілів, таблиця множення. Відмінним тренуванням стане для вас додавання, множення та інші дії з числами.

5. Читайте і запам’ятовуйте. Проза і вірші – найкращий друг для пам’яті. За допомогою цього способу теж можна покращити пам’ять і результати стануть помітні дуже швидко. Почніть з чотиривіршів, встановивши собі норму в день, наприклад два, для початку. Коли зрозумієте, що здатні на більше, ускладніть завдання і поступово перейдіть до прози.

Від запам’ятовування віршів можна перейти до іноземних мов. Зовсім не обов’язково відвідувати при цьому курси, щодня постарайтеся запам’ятати хоча б 10 слів. Якщо важко, то розвісьте на видних місцях для себе нагадувалки – листочки. З часом ви і мову вивчите і пам’ять натренуєте значно.

6. Як не дивно може здатися на перший погляд, але потрібно більше рухатися. Танцюйте, ходіть пішки, займайтеся фітнесом – все це покращує кровообіг в головному мозку, активізує процеси, що забезпечують сприйняття та переробку інформації.

7. Рукоділля. Дрібна моторика рук активізує роботу головного мозку.

Для виконання всіх вправ не потрібно виділяти багато часу і приміщення окремого не потрібно. Використовуйте будь-яку можливість поліпшити свою пам’ять: йдете в магазин – відмовтеся від списків, змушуйте вашу пам’ять працювати.

Резерви нашого мозку настільки великі, що щадити його не потрібно, навпаки, він буде вдячний за навантаження. Рахуйте сходинки від дверей до поштової скриньки, намагайтеся згадати скільки вікон у сусіднього будинку на третьому поверсі. Тренуйте, тренуйте, тренуйте…

Вранці, тільки прокинувшись, робіть просту гімнастику для пам’яті: скажіть букви алфавіту, скажіть 20 слів, які починаються з однієї літери, або 20 предметів однієї групи, припустимо, назвіть 20 найменувань риби. Перерахуйте цифри від 100 до нуля. Головне – не лінуйтеся, ледачим людям добра пам’ять ніколи не світить, наш мозок повинен працювати.

Якщо у вас є свої методи поліпшити пам’ять, поділіться в коментарях, будь ласка, буде цікаво.

Відгуки до матеріалу: "Як поліпшити пам’ять та увагу"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *