Як потрібно плавати, щоб схуднути?

Як потрібно плаватиХочете схуднути? Для скидання ненависних кілограмів вибрали плавання? Відмінно! Тепер такий факт: понад 95% людей, які намагаються схуднути за допомогою плавання, роблять це не правильно! Ми розповімо вам про найефективнішу методику плавання для схуднення, працюючи по якій ви будете скидати набагато більше зайвої ваги, витрачаючи на це набагато менше часу!

Для початку давайте згадаємо, як зазвичай проходять плавальні тренування у більшості людей. Людина приходить у басейн, займає якусь доріжку і монотонно плаває в одному темпі, брасом або вільним стилем. Якщо ж відвідувач басейну прийшов займатися в хорошій компанії, то близько 40% часу піде ще й на спілкування. Таке монотонне плавання неефективно для схуднення! Звичайно, ви будете скидати калорії, зміцнювати м’язи і оздоровляти організм в цілому. Але щоб схуднути, потрібно плавати зовсім по-іншому.

А тепер ми розповімо вам про інтервальні тренування в плаванні, за допомогою яких ви будете худнути набагато швидше.

Суть цього методу полягає в тому, що ви повинні чергувати роботу на максимумі своїх можливостей і відпочинок (або плавання в режимі відпочинку). Завдяки такому тренуванню, якщо воно проведено правильно, ви втрачаєте свою вагу протягом двох днів після нього! Відбувається це за рахунок того, що інтервальне навантаження змушує працювати організм в іншому режимі і прискорює обмін речовин набагато сильніше, ніж звичайне монотонне навантаження. Завдяки прискореному метаболізму значно прискорюється процес схуднення. Крім того, під час самого тренування ви будете також втрачати більше калорій.

Дослідження показали, що ті, хто практикують інтервальні тренування, скидають жир в 9 разів швидше людей, що займаються традиційними методами, витрачаючи при цьому в два рази менше часу. Схоже на диво, скажете ви? На жаль, чудес не буває, викладатися на цих тренуваннях доведеться досить серйозно. Дуже важливий момент полягає в тому, що ви не повинні давати собі поблажок, до останнього інтервалу ви вже повинні плисти з останніх сил, на морально-вольових якостях.

Для хорошого інтервального тренування вам буде достатньо всього 10-15 хвилин. Проходить тренування таким чином: 30 секунд ви пливете майже в повну силу, на 90% від ваших можливостей, бажано батерфляєм (якщо не виходить – вибирайте вільний стиль), після чого 15 секунд пливете брасом в низькому темпі, потім пливете у розслабляючому темпі. Це один інтервал. Потім знову слід «вибух» на 30 секунд і відпочинок – другий інтервал. Перший час буде досить 8-10 інтервалів. У міру зростання ваших фізичних можливостей, потрібно прагнути знижувати час відпочинку до 10 секунд і підвищувати час «ривка» до 40 секунд, а також збільшувати кількість інтервалів до 15.

Найважливіші моменти, у інтервальному плаванні, яких обов’язково потрібно дотримуватися:

  • Перед початком інтервального тренування 5-10 хвилин пропливайте в розминочному темпі різними стилями. Відмінно підійде «комплекс» батерфляй, спина, брас і вільний стиль.
  • Інтервали в одному тренуванні повинні бути рівні за часом один одному! Не можна в перший інтервал відпочивати, приміром, 10 секунд, а в наступний 15. Вибрали режим 30/15 (робота / відпочинок) – строго дотримуйтеся його протягом всього тренування. Не давайте собі потурань, не жалійте себе під час заняття!
  • Не можна відпочивати більше 15 секунд і працювати у виснажливому режимі менше 20 секунд!

Якщо до п’ятого-сьомого інтервалу ви почнете «вмирати», задихатися і плисти з останніх сил, то значить, ви все робите правильно. Якщо ви «здулися» раніше, вартує знизити навантаження під час наступного тренування (підвищивши відпочинок на декілька секунд, зменшивши час ривка на 5 секунд, або скоротивши число інтервалів на 1-2). Якщо на 7-му інтервалі ви відчуваєте, що у вас залишилися сили (хоч трохи) – ви вибрали занадто низьке навантаження.

Після закінчення тренування 5 хвилин пропливайте в повільному, розслабляючому темпі.

Якщо ви тренуєтесь правильно, не шкодуючи сил, не даючи собі поблажок, результат дуже приємно вас здивує і ви зрозумієте, що плавання – відмінний варіант для схуднення!

Крім позбавлення від зайвого жиру, ви отримаєте безліч інших приємних бонусів, які ви не отримаєте від жодного іншого виду спорту! Науково доведено, що плавання відмінно заспокоює нерви і дуже корисно при стресах і нервовому перенапруженні, а стрес, як відомо, може сприяти набору зайвої ваги. Басейн – відмінний варіант для людей, які мають захворювання суглобів, так як плавання не травмує м’язи, не надає надмірного навантаження на суглоби, як, наприклад, заняття в тренажерному залі або біг. Також заняття в басейні – це величезна користь для серцево-судинної системи і зміцнення всіх груп м’язів тіла. Роблячи вибір на користь плавання, ви не тільки зможете швидко схуднути, але й принесете неоціниму користь вашому організму!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *