Як правильно пити воду

Як правильно пити водуВода – джерело всього живого. Тіло людини в основному складається з води (70%). Однак за статистикою об’єм води, що випивається людиною на добу, набагато нижчий, ніж потрібно. Чому? Справа в тому, що більшість людей не замислюється над тим, скільки води їм потрібно випивати. Вони навіть і не підозрюють, що для нормальної життєдіяльності всіх процесів в організмі необхідно пити воду в чистому вигляді, а не соки, супи, чаї. У статті ми відповімо на деякі питання, що стосуються ролі води у житті людини, а саме скільки води потрібно пити в день, яку воду краще пити, та як правильно пити воду.

Навіщо пити воду, в чому її цінність для організму?

Вода (Н2О) – безцінне джерело життя, її основа. Вона міститься в нашому мозку, крові, м’язах і навіть у скелеті.

На воду покладено велику кількість важливих функцій організму. Вона бере участь у постачанні органів і частин тіла поживними речовинами, мікроелементами а також у процесі виведення продуктів життєдіяльності, шкідливих речовин (вони надходять в організм з продуктів харчування, які містять різні консерванти, ароматизатори, барвники, тощо).

Вода підтримує у працездатному стані всі системи організму, аж до здійснення репродуктивних функцій, починаючи від клітини і закінчуючи розмноженням людини як виду.

За добу серце, нирки, мозок пропускають через себе більш ніж по тисячі літрів рідини основу яких складає вода. Приблизно від двох до трьох літрів води втрачає організм за добу разом з потом, диханням та іншими природними виділеннями. Всю цю кількість цілющої вологи організм повинен поповнювати. В іншому випадку людина не зможе довго прожити.

Для того щоб організм очистився від шкідливих речовин йому потрібна велика кількість розчинника (води) щодня. Недостатня кількість Н2О призводить до зневоднення організму і, як наслідок, розвитку всіляких захворювань.

Якщо мало пити води, можна серйозно захворіти. Людина без їжі може прожити три тижні а без води вмирає всього за три – чотири дні, тому важливість її щоденного вживання величезна.

Вода для організму людини – це:

 • «Універсальний розчинник»;
 • «Постачальник» поживних речовин до всіх клітин організму;
 • Помічник, що виконує функцію виведення відходів життєдіяльності.

Тому питання: «Чому потрібно пити воду?» не потребує відповіді (вона очевидна). І якщо у вас хтось запитає: «Навіщо пити воду?», Ви просто дайте відповідь: «Щоб жити!». На інші питання про те, скільки пити води в день, і яку воду потрібно пити, ми говоримо далі.

Скільки потрібно випивати води в день?

Ми знаємо, що 70% організму людини складається з води, звідси випливає, споживана норма води в день для кожної людини буде своя.

Ця норма для кожної людини залежить від її фізіологічних та інших особливостей (вік, вага, кількість споживаної їжі, фізичні навантаження, тощо). Наприклад, людині вагою в 60 кг. необхідно випивати півтора літра води, але є винятки: вагітні жінки, люди, які страждають від зайвої набряклості, тощо.

Тому, питання про те, чи корисно пити воду у великих кількостях, вимагає індивідуального підходу до кожної людини.

Якщо ж говорити про більшість людей, що не мають якихось особливостей, пов’язаних з обмеженням вживаної рідини, то їх середньоденна норма становить мінімум 2 літри води. Зауважте, не рідини, а води.

Чому потрібно багато пити води і чому рідина в супі, чаї (кава) не входить в ці 2 літри?

Справа в тому, що організму постійно потрібно чиста вода, а всі інші види рідини містять в собі безліч речовин, які потім потрібно буде вивести з організму. В середньому організму необхідно близько 30 мл. води на кожен кг. ваги людини.

Крім фізіологічних особливостей людини щоденна потреба у воді може змінюватися через температуру навколишнього середовища. Як ви розумієте, чим жаркіше на вулиці, тим сильніша спрага (при високих температурах вода інтенсивніше випаровується з поверхні людського організму). У жарку пору року потрібно пити близько 3-х літрів води на день.

Питання про те, чи корисно пити воду у великих кількостях, вимагає індивідуального підходу до кожної людини.

Питання про те, чи корисно пити воду у великих кількостях, вимагає індивідуального підходу до кожної людини.

У багатьох може виникнути питання те, що робити, коли пити зовсім не хочеться?

На відчуття спраги впливає декілька факторів:

 • Кількість споживаної рідини в добу (не води). Якщо людина багато п’є чаю, соків та інших напоїв, то, звичайно вона не буде відчувати бажання попити води.
 • Пора року. Взимку і восени бажання попити значно нижче, тому що людина набагато менше потіє і їй хочеться гарячих напоїв (чай, кава), щоб зігрітися.
 • Рівень фізичних навантажень. Як правило, люди, які займаються спортом, або працюють з важкими фізичними навантаженнями, пити хочуть набагато більше, ніж інтелектуали (офісні працівники).

Незалежно від того, хочете ви пити чи ні, потрібно себе змушувати. Але як?

Щоб не забувати пити, треба:

 • Завжди мати під рукою пляшечку чистої води (на столі, в сумочці, тощо), яка буде нагадувати про себе своєю «присутністю» поруч.
 • Поставити нагадування на телефон (написати пам’ятки). Ви порахуйте норму води, яка вам необхідна в день, розділіть на зручний для вас кількість прийомів і напишіть (встановіть на телефоні) пам’ятки-нагадування.
 • Пити воду потрібно невеликими дозами протягом усього дня, але ви повинні знати про те, яку воду пити корисно.

Яку воду краще пити?

На жаль, але не будь-яку воду можна пити. Вона може містити в собі багато лугу. З приводу того, яку воду пити, йде чимало суперечок, однак одне точно – вода повинні бути чистою, структурованою і з низьким вмістом лугу. Важливо знати, кип’ячена вода вважається «мертвою».

Для очищення води в домашніх умовах можна скористатися способами запропонованими у статті: «Очищення води в домашніх умовах»

Як правильно пити воду?

Для відповіді на це питання, відповімо на інші поширені запитання по даній темі:

 • Чи шкідливо пити багато води? Ні, не шкідливо, за винятком деяких випадків (вагітність, набряки, проблеми з нирками).
 • Чи потрібно пити воду вранці? Так, бажано, оскільки пити воду з ранку натщесерце (1-2 склянки) дуже корисно. Такої кількості пиття достатньо для заповнення нічних втрат і для відновлення роботи кишечника.
 • Чи потрібно перед їжею пити воду? Так, бажано, за півгодини до прийому їжі.
 • Можна пити воду на ніч? Перед самим сном пити воду не обов’язково, якщо тільки не відчуваєте спрагу, але через годину після вечері корисно попити.
 • Навіщо пити воду перед їжею? За півгодини до прийому їжі рекомендується випити 0,5-1 ст. води. Це необхідно, щоб запустити роботу шлунка, підготувавши його до подальшого прийому їжі.
 • Чи потрібно пити воду після їжі? Так, через 1-2,5 години після їжі бажано попити. Це потрібно для полегшення завершального етапу травлення.
 • Для чого потрібно пити воду перед фізичними вправами? Це необхідно для створення вільного запасу води (для виділення поту).

Крім усього перерахованого вище, необхідно враховувати наступні правила того, як пити воду:

 • Пийте невеликими ковтками, не залпом.
 • Завжди майте при собі пляшечку чистої води.
 • Якщо ви відчуваєте голод, спробуйте спочатку попити. Може це відчуття голоду виявиться спрагою.
 • Намагайтеся пити воду після кожного відвідування туалету.
 • Пийте завжди, коли відчуваєте спрагу.
 • Намагайтеся не пити сильногазовану воду.

Ось тепер ви знаєте все про воду, робіть правильні висновки. Хочете жити і бути здоровим – пийте воду!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *