Як секс впливає на здоров’я?

Як секс впливає на здоров'яЗдавна відомо, що тривалість життя людей, які проживають у шлюбі, вища, ніж у самотніх або розлучених. Самими здоровими і життєздатними є пари, які ведуть активне сексуальне життя. Вони краще виглядають і краще себе почувають, більш успішні у повсякденних справах та впевнені у собі.

Сексуальні стосунки позитивно впливають на дихальну і серцево-судинну системи, активізується серцева діяльність і кровообіг, поліпшується постачання киснем всіх життєво важливих органів і систем, підвищується вміст гемоглобіну в крові. Доведено, що смертність від хвороб серця обернено пропорційна частоті оргазмів, особливо це стосується чоловіків середнього віку.

Заняття сексом один – два рази на тиждень на 30 % підвищують вміст антитіл і значно активізують імунну систему, будучи чудовим засобом профілактики простудних захворювань, в тому числі грипу, а також їх лікування на ранніх етапах. У сексуально активних людей краще і швидше загоюються рани і подряпини, регресують прояви артриту і мігренозні головні болі.

Доведено, що закохані і сексуально активні люди набагато менше схильні до впливу стресів і депресії у зв’язку з підвищеним виробленням простогландину – активної речовини, що знімає напругу.

Чоловіки, що займаються сексом чотири-п’ять разів на тиждень, як мінімум на третину скорочують ризик захворювання раком передміхурової залози. Також вони активно виводять з організму канцерогени, що утворюються при утворенні сперми.

Жінкам, які регулярно займаються коханням, зовсім не обов’язково відвідувати косметичні салони. Справа в тому, що в їх організмі досить високий рівень жіночого статевого гормону естрогену, який дуже позитивно впливає на стан шкіри. Заняття сексом два-три рази на місяць здатні поліпшити колір обличчя, зробити шкіру більш еластичною і навіть розгладити дрібні зморшки. Крім того, естроген здатний знижувати рівень холестерину в крові і перешкоджає різким перепадам настрою.

Сексуальна активність – прекрасний засіб для створення стрункої фігури. Наприклад, при статевих відносинах три рази на тиждень спалюється така кількість калорій, яка міститься в шести бігмаках, а за рік їх згорає стільки ж, скільки у спортсмена, що пробіг близько 100 км. Крім того, рухова активність під час статевого акту сприяє розробці суглобів і м’язів тазу, хребта, кінцівок, грудної клітки, покращуючи їх функціональну рухливість. Заняття сексом збільшують вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону, що також веде до зміцнення кісток і м’язів у чоловіків. Фахівці-медики з повним правом вважають секс замінником складних дієт і виснажливих тренувань на численних тренажерах.

Під час інтимних стосунків в організмі активізується вироблення гормонів «гарного настрою»: допаміну, серотоніну, фенілетілу-ламіну і норадреналіну. Стимулюється робота залоз внутрішньої секреції (гіпофіза, надниркових залоз, паращитовидної залози, простати і яєчок у чоловіків і яєчників у жінок); посилюються механізми дезінтоксикації організму, нормалізується артеріальний і внутрішньочерепний тиск.

Безумовно, тільки секс сам по собі не може зробити людину абсолютно здоровою і щасливою. Не забувайте про фізичну близькість і увагу один до одного, про обійми і ласки, ніжні дотики, компліменти і взаєморозуміння. Науково доведено, що навіть при дотиках коханої людини в організмі збільшується вироблення ендорфінів – речовин, відповідальних за гарний настрій. Емоційно приємні дотики володіють і м’якою знеболюючою  дією. Не потрібно бути екстрасенсом, головне – ваш енергетичний посил, щире бажання допомогти коханій людині, яке обов’язково передасться через ваші пальці. Дотики близької людини знижують також викид стресових гормонів, зокрема кортизолу, збуджують блукаючий нерв (стабілізуючи серцебиття, дихання, артеріальний тиск). Виділяється більше інсуліну, що покращує засвоєння їжі, багатої вуглеводами і жирами.

Вчені Мічиганського університету провели наступний експеримент. Вони спостерігали за темпами одужання пацієнтів, що перенесли інфаркт міокарда. З 80 хворих на 5-6 днів швидше одужали і виписалися з клініки ті, до кого кожен день приходили дружини або чоловіки, ніжно тримали їх за руки і всіляко воркували.

Особливе значення знаки взаємної уваги і любові набувають в сексуальному контексті. Саме деталі перетворюють статевий акт в «дійство», розкривають спектр нових імпульсів і відчуттів. Швидкоплинні обійми, поцілунок, легкий дотик дають зрозуміти партнеру, що ви його кохаєте! Іноді зовсім не обов’язково довести ці ласки до сексу, вони підсилюють сексуальне почуття і роблять партнерів ближчими, лікуючи перш за все ваші душі.

Інша важлива дрібничка – компліменти. Пишно вимовлені з конкретного приводу чи сказані побіжно, просто так, вони налаштовують близьку вам людину на любовно-еротичну хвилю, викликаючи відповідну позитивну емоційну реакцію. Наприклад, чоловік, який регулярно чує від коханої, що він розумний, сексуальний, гарний собою, насправді починає прагнути виправдати сказані слова.

Гармонійні сексуальні стосунки підвищують якість людського життя, роблять особистість затребуваною і впевненою в собі, оптимізують психоемоційний стан, а також сприяють продовженню активного і повноцінного життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *